Opportunity

Rakety, sondy, mise....zkrátka dobývání vesmíru a vše kolem!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

Opportunity

#31

Příspěvek od Elvenking »

eMartin: Poslal sem ti patch přes mejl,tak to snad pomůže ;)
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Opportunity

#32

Příspěvek od MaG »

O to by ani tak nešlo. Horší bývá zjistit adresu z níš vysílá ten stream.
(budu mít na disku streamy z příjmu snímků i tiskovky Spiritu a za chvíli snad i z Opportunity). Kdyby měl někdo tip na to jak uložit stream z Live NASA TV, sem na příjmu :-)

MS je chytrá firma. Vadí mi IE jako součást Windows nebo neschopnost webmasterů podporovat standardy a nové webové technologie a tudíž i Mozillu.

Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

Opportunity

#33

Příspěvek od Elvenking »

Mně to teda jde,"naladil" jsem adresu http://www1.nasa.gov/ram/35037main_portal.ram
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

Opportunity

#34

Příspěvek od Elvenking »

......aha tak nejde ;D - stahlo mi to sice asi 800kb soubor,jenže se chce pořád napojovat na vlastní server.
Já tohle nikdy nedělal ani nezkoušel,tak to moc nechápu.

Stream Downloader se pořád napojuje na

rtsp://rmbcast.nasa-us2e.speedera.net/alias_ashburn1_btn_2/broadcast/rmbcast.nasa-us2e/rmbcast_nasa-us2e_dec312003_0922_52880.rm
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Opportunity

#35

Příspěvek od MaG »

Elvenking napsal: ......aha tak nejdepřesně to jsem na začátku ledna zjistil taky...
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

Opportunity

#36

Příspěvek od Elvenking »

Nemaj se třeba ty stahlý soubory nějak přejmenovat nebo přeformátovat ?
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
Elvenking
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 01. 2004, 00:48

Opportunity

#37

Příspěvek od Elvenking »

Sledujete NASA TV? ...teď tam běžej užitečný informace :)
I think,therefore i am
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Opportunity

#38

Příspěvek od MaG »

Tak to nemá chybu. Vypadá to že Opportunity trefila kráter široko daleko jediný :-)

Pokud jsem to viděl dobře, má v průměru asi 50, možná 100 metrů a je opravdu snad jediný v okruhu stovek metrů. Vycházím z právě uveřejněných snímků sestupové kamery..
--------
.. tak trochu jsem se sekl. Ten kráter co v něm sonda leží je asi 20 (30) metrů veliký. Ten největší na snímcích je pochopitelně větší :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Opportunity

#39

Příspěvek od Sniper_RAT »

Jak se díváte na Nasa TV?Je k tomu potřeba stáhnout nějákej program?Dívám se na stránky nasa a nic nevidím... :(
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Opportunity

#40

Příspěvek od MaG »

Nejlepší pro sledování NASA TV bude Real Player. Nyní RealOne Player. Lze jej sehnat na http://forms.real.com/real/realone/real ... _3_2_1_1_1

Jinak odkazy na spuštění NASA TV jsou zde:
http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/MM_NTV_Web.html

V případě že by ti nešel dobře ten horní odkaz (Watch NASA TV now) zkus další o něco níže, osvědčil se např. Kennedy Space Center public affairs

Takže hodně štěstí při zprovoznění RealPlayeru (bývá problém s nastavením, dej kdyžtak vědět, ale nemáš-li proxy, bude to snad bez obtíží)

No a v 22:00 běží tiskovka Opportunity, tak se na ni zkus mrknout. :hi:
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Opportunity

#41

Příspěvek od A.K. »

eMartin napsal: Tak to nemá chybu. Vypadá to že Opportunity trefila kráter široko daleko jediný :-)

Dneska jsem četl tenhle slogan : 'interplanetary hole-in-one' - je to dost výstižné ;)

Jenom přemýšlim jestli to má nějaký výhody trefit kráter (i když je to jenom takovej drobeček ;)). No mohlo to dopadnout i hůř. Meridiani Planum je hodně plochá oblast, takže nad tim asi nikdo neuvažoval.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Opportunity

#42

Příspěvek od MaG »

"hole-in-one" (Steve Squyers) - Ano je to velmi výstižné a troufám si tvrdit i velmi šťastné. Za zajímavými materiály nebude totiž třeba daleko cestovat. Podíváme-li se na snímky ze sestupové kamery, je jasné, že kráterů moc není a cesta k nějakému pořádnému by mohla chvíli trvat.

Ten, v němž přistála Opportunity sice moc velký není, ale zajímavý je určitě.

Meridiani Planum je sice rel. dost rovná, ale právě na drobné krátery tam lze narazit. To je vidět na fotkách z družic. Nemyslím, že by vybrali místo až tak rovné, jen ty krátery, co tam jsou, nepatří asi mezi extrémně nebezpečné, jak se ostatně ukázalo na panoramatu ze sondy. Dokonce z něho bez obtíží vyjede.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Opportunity

#43

Příspěvek od A.K. »

Neříkej hop, dokud .... ;)

Geologická výhoda je patrná, jenom se bojim toho písčitýho terénu. Na to, že je hrana kráteru jen 10m od landeru, se mi zdá, že je docela vysoko. Ale asi mě spíš mate pohled kamery. Už se těšim na další snímky.
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Opportunity

#44

Příspěvek od MaG »

Jediné co se neví je, zda přímo zde je ten hematit. Kráter kde přistáli není typickým místem pro Meridiani, proto se předpokládá, že hematit naleznou spíš jinde až vyjedou na planinu. Ale kdoví? :-)

Každopádně až vyjede Opportunity ven (a doufejme že vyjede), uvidíme asi úplně jinou krajinu :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Opportunity

#45

Příspěvek od MP »

Opportunity posila krasne detailni obrazky tech svetlych dlazdic :
http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/ ... R1_br2.jpg

ale ma asi revma - pry si vyhriva kloub v rameni i kdyz by zatim melo byt topne telisko vypnute. Asi 15W vykonu jde "do luftu".
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Odpovědět