Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 516
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 47

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#106

Příspěvek od alien5 »

Ahoj martine zdravim z Mlade boleslavi ja sem koukal z prace mel sem ranni smenu takze sem koukal z prace z lakovny jen prez svareci sklicka faktor (16) ;)foto nemam bohuzel, preji vam hodne uspechu a vratte se v poradku cau Honza
Uživatelský avatar
resenmut
Příspěvky: 9
Registrován: 16. 03. 2006, 14:30

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#107

Příspěvek od resenmut »

Nasi ofic. astronómovia išli pozorovat v skupinách zatmenie Slnka do Afriky, Turecka,..
Dobre sa pritom vie, že pozorovania Slnka-koróny z kozmických družíc-teleskopov sú podstatne detailnejšie, cennejšie, dostupné každý deň,...
Radšej keby porozmýšľali čo sadialo po zatmení Slnka napr 1999, že presne v páse totality (pás viditeľnosti úplného zatmenia na zemskom povrchu) sa udiali povodne v 1999,2002,2004,..
Teraz pri tomto zatmení, v rámci tohoto Saros cyklu má pás totality opačný sklon, čo to bude znamenať pre dané oblasti?!
Máme tu zas povodne,...
nie jeto len topením sa snehu,...
prečo je prudká zmena počasia, prúdenia vzdušných más v Európe,...práve teraz
Vplyv dolných konjunkcií Venuše, opozícií Marsu, Jupitera v synchron. so splnom, novom Mesiaca,...- teda presnejšie vplyv slapových síl Mesiaca, Slnka a gravitácií od Venuše, Marsu, Jupitera,...X?! nič ofic. hydrológom, klimatológom, astronómom,...nehovorí,
Čínsky vedci už tieto vedci dosť dobre odsledovali potvrdili-hlavne pre Venušu, na základe dlhoroč. pozorovaní na ich jazerách, riekach,...
Mne sa to potvrdzuje na zákl. výpočtov, viď moje weby, dostupné štatistiky aj z internetu to dotvrdzujú tiež,...
RNDr. Pavel Smutný
Vasek III.
Příspěvky: 47
Registrován: 20. 01. 2005, 13:10

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#108

Příspěvek od Vasek III. »

resenmut napsal: Nasi ofic. astronómovia išli pozorovat v skupinách zatmenie Slnka do Afriky, Turecka,..
Dobre sa pritom vie, že pozorovania Slnka-koróny z kozmických družíc-teleskopov sú podstatne detailnejšie, cennejšie, dostupné každý deň,...
Radšej keby porozmýšľali čo sadialo po zatmení Slnka napr 1999, že presne v páse totality (pás viditeľnosti úplného zatmenia na zemskom povrchu) sa udiali povodne v 1999,2002,2004,..
Teraz pri tomto zatmení, v rámci tohoto Saros cyklu má pás totality opačný sklon, čo to bude znamenať pre dané oblasti?!
Máme tu zas povodne,...
nie jeto len topením sa snehu,...
prečo je prudká zmena počasia, prúdenia vzdušných más v Európe,...práve teraz
Vplyv dolných konjunkcií Venuše, opozícií Marsu, Jupitera v synchron. so splnom, novom Mesiaca,...- teda presnejšie vplyv slapových síl Mesiaca, Slnka a gravitácií od Venuše, Marsu, Jupitera,...X?! nič ofic. hydrológom, klimatológom, astronómom,...nehovorí,
Čínsky vedci už tieto vedci dosť dobre odsledovali potvrdili-hlavne pre Venušu, na základe dlhoroč. pozorovaní na ich jazerách, riekach,...
Mne sa to potvrdzuje na zákl. výpočtov, viď moje weby, dostupné štatistiky aj z internetu to dotvrdzujú tiež,...
RNDr. Pavel Smutný

Dovolím si reagovat. Myslím, že úplné zatmění slunce je pro většinu astronomů amatérů, jedinou možností vidět na vlastní oči koronu. Krom toho jsem někde četl, že vyjímečnost úplného zatmění má některé podstatné výhody oproti vesmírným teleskopům a družicím.
Bývali doby, kdy se na obloze objevila kometa a lidé očekávali pohromu a katastrofu. Jak říkal jeden můj duchovní učitel, kometa netvoří historii, pouze jí opisuje. Stejně tak to bude i s různými zatměními a konjunkcemi. U těch několika posledních záplav je nejhorším činitelem spíš člověk. Nikdo se nebude divit, když si postaví na mořském břehu hrad z písku, že mu ho spláchne vlna, ale bude překvapen, když mu v záplavové oblasti voda zaplaví dům. Příroda záplavami čistí koryta a mění ráz přírody a to se člověku nelíbí, chtěl by být prostě tím jediným činitelem, který má vše pod kontrolou, jenže přírodu nelze spoutat ani jinak podmanit.
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#109

Příspěvek od Duk »

Vasek III. napsal:


           Dovolím si reagovat. Myslím, že úplné zatmění slunce je pro většinu astronomů amatérů, jedinou možností vidět na vlastní oči koronu. Krom toho jsem někde četl, že vyjímečnost úplného zatmění má některé podstatné výhody oproti vesmírným teleskopům a družicím.
           Bývali doby, kdy se na obloze objevila kometa  a lidé očekávali pohromu a katastrofu. Jak říkal jeden můj duchovní učitel, kometa netvoří historii, pouze jí opisuje. Stejně tak to bude i s různými zatměními a konjunkcemi. U těch několika posledních záplav je nejhorším činitelem spíš člověk. Nikdo se nebude divit, když si postaví na mořském břehu hrad z písku, že mu ho spláchne vlna, ale bude překvapen, když mu v záplavové oblasti voda zaplaví dům. Příroda záplavami čistí koryta a mění ráz přírody a to se člověku nelíbí, chtěl by být prostě tím jediným činitelem, který má vše pod kontrolou, jenže přírodu nelze spoutat ani jinak podmanit.
Plně s Tebou souhlasím,
byl jsem na zatmění u Balatonu v děvětadevadesátém a kdybych měl možnosti, jel bych i do Turecka. Bohužel, život chtěl jinak.
Družice Ti nedá ten pocit prostředí kolem Tebe, když dochází k potemnění, příroda se začne chovat jinak, první záblesk a nárust koróny. To chce zažít.
Souhlasím i s druhou částí Tvého příspěvku,
příroda (voda) nám ukázala, že když má moc a sílu, jde si svým směrem, který si kdysi dávno vyšlapal, než ji to člověk změnil.
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#110

Příspěvek od Habl »

resenmut napsal: Nasi ofic. astronómovia išli pozorovat v skupinách zatmenie Slnka do Afriky, Turecka,..
Dobre sa pritom vie, že pozorovania Slnka-koróny z kozmických družíc-teleskopov sú podstatne detailnejšie, cennejšie, dostupné každý deň,...
Radšej keby porozmýšľali čo sadialo po zatmení Slnka napr 1999, že presne v páse totality (pás viditeľnosti úplného zatmenia na zemskom povrchu) sa udiali povodne v 1999,2002,2004,..
Teraz pri tomto zatmení, v rámci tohoto Saros cyklu má pás totality opačný sklon, čo to bude znamenať pre dané oblasti?!
Máme tu zas povodne,...
nie jeto len topením sa snehu,...
prečo je prudká zmena počasia, prúdenia vzdušných más v Európe,...práve teraz
Vplyv dolných konjunkcií Venuše, opozícií Marsu, Jupitera v synchron. so splnom, novom Mesiaca,...- teda presnejšie vplyv slapových síl Mesiaca, Slnka a gravitácií od Venuše, Marsu, Jupitera,...X?! nič ofic. hydrológom, klimatológom, astronómom,...nehovorí,
Čínsky vedci už tieto vedci dosť dobre odsledovali potvrdili-hlavne pre Venušu, na základe dlhoroč. pozorovaní na ich jazerách, riekach,...
Mne sa to potvrdzuje na zákl. výpočtov, viď moje weby, dostupné štatistiky aj z internetu to dotvrdzujú tiež,...
RNDr. Pavel SmutnýI když je možné uveřejnit svůj názor, musím autorovi článku sdělit, že s astronomií a tím pádem s astronomickým fórem má velmi málo společného. Nesourodé a neexaktní názory na základě
empirických statistických a historických údajů nemohou přesvědčit ani amatérského astronoma.TOLIK MŮJ NÁZOR K VAŠEMU ČLÁNKU.
Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
3J

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#111

Příspěvek od 3J »

Habl napsal:
Nesourodé a neexaktní názory na základě
empirických statistických a historických údajů nemohou přesvědčit
Habl Naprosto souhlasím statistika věda je , dává cenné údaje ale ta interpretace je problém ...

Podle statistických údajů došeli Dánští vědci
http://drogy.doktorka.cz/piti-piva-zvysuje-riziko/
k závěru, že
Pivo způsobuje rakovinu tlustého střeva.
:-/ Češi mají statisticky největší výskyt rakoviny tl. střeva
a statisticky mají největší spotřebu piva :-/
Zní to na první pohled logicky, >:(
ale všichni víme, že to je bl..st ;D


P.S. Co znamená před jménem RNDr. ?
nejsem zvyklý na tituli a mám v tom trochu
chaos.
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#112

Příspěvek od Radous »

Ahoj, vraťme se k tématu. Duku díky za info - odkaz na NASA. Nenašel jsem tam nikde ke stažení video zatmění slunce. Proto prosím nevíte někdo o nějaké odkazu odkud by se to dalo stáhnout?

díky moc.
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#113

Příspěvek od Duk »

Radous napsal: Ahoj, vraťme se k tématu. Duku díky za info - odkaz na NASA. Nenašel jsem tam nikde ke stažení video zatmění slunce. Proto prosím nevíte někdo o nějaké odkazu odkud by se to dalo stáhnout?

díky moc.
Omlouvám se, ale byl to odkaz na živé vysílání ze zatmění, proto jsem Ti ten link poskytl áť se koukneš zda-li tám někde nemají uveden odkaz na záznam.
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#114

Příspěvek od Radous »

Duk napsal:

Omlouvám se, ale byl to odkaz na živé vysílání ze zatmění, proto jsem Ti ten link poskytl áť se koukneš zda-li tám někde nemají uveden odkaz na záznam.
Nemáš se za co omlouvat. I za to díky. Našel jsem na www.exploratorium.edu stream do WMP, ale neumím to stáhnout a uložit. Jde to nějak? je tam celej tříhodinovej online přenos!!!
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#115

Příspěvek od Duk »

Potřebuješ asi program neboli přehravač WMP ???

Pokud by to tak bylo, nějak bych Ti ho poslal nebo zkus na www. stahuj.cz nebo www.instaluj.cz
tam jsem to stahoval také
Radous napsal:

Nemáš se za co omlouvat. I za to díky. Našel jsem na www.exploratorium.edu stream do WMP, ale neumím to stáhnout a uložit. Jde to nějak? je tam celej tříhodinovej online přenos!!!
Vasek III.
Příspěvky: 47
Registrován: 20. 01. 2005, 13:10

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#116

Příspěvek od Vasek III. »

Taky přispěji. Pozoroval jsem doma v Načeradci. Nejdřív jsem propadl splínu a při pohledu na zamračenou oblohu jsem zatmění už skoro oplakal. Jenže pak jsem si přečetl ty časy zatmění znova a pozorně no a zjistil jsem, že jsou udávány v SEČ, takže jsem měl ještě hodinu čas. ;D. No a potom se to začalo protrhávat, takže jsem viděl maximum cca 5 minut a potom chvilku před koncem asi deset minut. Asi hodinu po skončení se obloha vyjasnila úplně. Jsem rád, že jsem aspoň něco viděl když už jsem si kvůli tomu bral volno v práci. ;)
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#117

Příspěvek od Radous »

Duk napsal: Potřebuješ asi program neboli přehravač WMP ???

Pokud by to tak bylo, nějak bych Ti ho poslal nebo zkus na www. stahuj.cz nebo www.instaluj.cz
tam jsem to stahoval také
Nene, ten mám, ale když chci video uložit, hodí mi to jen odkaz na net. Neuloží mi to přenos jako takovej. Už se dostáváme mimo téma, tak zkusím hodit dotaz na nějaký SW forum . díky.
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
3J

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#118

Příspěvek od 3J »

Radous napsal:
Nene, ten mám, ale když chci video uložit, hodí mi to jen odkaz na net. Neuloží mi to přenos jako takovej. Už se dostáváme mimo téma, tak zkusím hodit dotaz na nějaký SW forum  ;) . díky.Zřejmě je to v podobném formátu jako internetové TV můžeš se koukat, ale nejde to zkopírovat.
zkus toto http://www.stahuj.cz/multimedia/ostatni/mediarecorder/
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#119

Příspěvek od Radous »


Zřejmě je to v podobném formátu jako internetové TV můžeš se koukat, ale nejde to zkopírovat.
zkus toto http://www.stahuj.cz/multimedia/ostatni/mediarecorder/
Jo to bude ono. Díky! :-*
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
LbA

Úplné zatmění Slunce 29.3.2006

#120

Příspěvek od LbA »

Hľadám na internete zaujímavé fotografie a videá tohto zatmenia... Najviac sa mi však páči táto fotografia :D
Načo namakanú techniku a kvalitné objektívy? Aj táto fotka (aspoň pre majiteľa mobilu) je pekná



Popis fotografie nechávam v origináli :)
Blandon Best took this photo in the desert, 60kms from Sabha, in Libya. He took it using his Nokia 6681 phone.
Odpovědět