astro.cz - layout stranky

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

astro.cz - layout stranky

#1

Příspěvek od karel.mokry »

Ahoj,

v jinem vlakne ted padla zminka "Já nevím, kolik lidí ty postranní bleskovky čte". Zajimalo by mne, zda si na astro.cz vsimate krome clanku i zpravicek v pravem sloupci.

Pripominky k rozlozeni stranky (a funkcnosti) jsou taktez vitany. Jen nezarucuju okamzitou reakci (davam do poradku byt po rekonstrukci a v prosinci nebudu v CR ani na netu).

diky moc,
Karel Mokry
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2340
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

astro.cz - layout stranky

#2

Příspěvek od Cassi »

Abych řekl pravdu, tak si té postranní bleskovky moc nevšímám - nepadne mi hned do oka a zaláká mě výraznější článek. Cassi
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

astro.cz - layout stranky

#3

Příspěvek od MMys »

Já myslím, že to tak zlé není. Samozřejmě, na první pohled prohlédnu články. Ale sloupeček taky přijde na řadu. Kdo něco hledá, určitě si prohlédne stránku celou.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2340
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

astro.cz - layout stranky

#4

Příspěvek od Cassi »

MMys napsal: Já myslím, že to tak zlé není. Samozřejmě, na první pohled prohlédnu články. Ale sloupeček taky přijde na řadu. Kdo něco hledá, určitě si prohlédne stránku celou.
Souhlasím, ale pokud jsem tam zběžně, tak spíše koukám na články.
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

astro.cz - layout stranky

#5

Příspěvek od MaG »

Těžko se to posuzuje - zatímco teď jsem si jich všiml hned, jindy bych se zeptal, "ty tam něco takového máš"?

Ber to ale tak, že já lezu na články astro.cz přímo a ne přes úvodní stránku, tak proto sem si jich nevšiml hned.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 465
Registrován: 24. 10. 2009, 21:39

astro.cz - layout stranky

#6

Příspěvek od Dominik »

Ja sa ako laik pozerám v astro.cz aj na info o planetach a
na kalendár.
Uživatelský avatar
Ozlik
Příspěvky: 50
Registrován: 05. 05. 2005, 17:01

astro.cz - layout stranky

#7

Příspěvek od Ozlik »

Ahoj. Já ty zprávy napravo čtu, ale chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl. Teď už tam okem skoro vždy zamířím...
Twitter – http://twitter.com/Ozlik
Pozorovací deník – http://markuvdenik.blogspot.cz
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

astro.cz - layout stranky

#8

Příspěvek od karel.mokry »

Ahoj,

po delsi dobe jsme zmenili vzhled stranky http://www.astro.cz - zpravicky jsou nyni lepe k nalezeni. Doufam, ze tato zmena bude brana jako pozitivni :-)

Jakokoliv pripominky k designu / obsahu stranek, pist do fora, pripadne na na info@astro.cz.

hezky den,
Karel
Uživatelský avatar
Miloš Žák
Příspěvky: 799
Registrován: 28. 07. 2005, 20:04
Věk: 44

astro.cz - layout stranky

#9

Příspěvek od Miloš Žák »

Jednoznacne je to zmena k lepsimu :).

Priznam se ze dodneska jsem zpravicky tak trochu opomijel. Ted se mi to urcite stavat nebude ;)
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
Uživatelský avatar
krape
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 03. 2007, 23:22

astro.cz - layout stranky

#10

Příspěvek od krape »

Po pravde stranky sem nevidel snad uz rok a neco ... RSS feed ... takze postrani bleskovky vubec nectu.
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

astro.cz - layout stranky

#11

Příspěvek od karel.mokry »

krajo1 napsal: Po pravde stranky sem nevidel snad uz rok a neco ... RSS feed ... takze postrani bleskovky vubec nectu.
skoda, RSS je pekna vec ale je dobre obcas zajit i na stranku - minimalne jako podpora. Na astro.cz sice nejsou reklamy, ale zucastnene kteri se o server staraji v podstate bez odmen urcite potesi navstevnost ;-)

Jinak RSS feed je uz dostupny i pro novinky - viz odkaz dole v pravem pruhu pod novinkami.

Karel Mokry
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

astro.cz - layout stranky

#12

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Říkal jsem si, že bych Karlovi někdy měl napsat, co se mi nelíbí na astro.cz - no když jsem našel tohle téma, proč to nehodit rovnou sem, když už je tu k tomu výzva!

Chápu, že každá stránka má svůj osobitý styl a na jednu stranu se mi líbí, že když vidím někde astro.cz, poznám ho naprvní pohled. Ale to modro-modré pozadí s bíílo-žlutým textem je podle mě strašně nešťastné. Popravdě jsem se o bleskovkách dozvěděl taky jinak, než pohledem na web (asi od Petra Sobotky ve Valmezu)

Býval jsem znám pro dobrý zrak, ale už mám na jednom oku půl dipotrie, prostě moje oči slábnou (a to mám krásný 19" monitor). Čtení článků je zatím ok, ale v té změti okolo je pro mě hrozně těžké se něčeho chytit. To se projevuje dvěma způsoby:
- i když už vím, že tam jsou nedokážu nějak rychle zhodnotit, o čem bleskovky právě jsou - jsou málo oddělěné, zvýrazněné věci v nich jsou málo výrazné
- vlevo i vpravo je spousta odkazů, kde často něco potřebuju, ale jsou jednolitým písmme pod sebou, astronomickou olypmiádu (přestože je tam ana prominentním místě) jsem nakonec musel vyhledat.

Prostě ten web není "accessible". Co to chce, je diferencovanější volba barev/písem, aby se oko neztrácelo. V tomhle ohledu se mi docela líbí IAN a jejich bleskovky, doufám že brzo bude taky nový web Astropisu jako dobrý příklad, to co nám zatím přednesli grafici jako návrh se mi moc líbilo právě díky čitelnosti.

Vím dobře, že je to těžká věc, nechat si udělat profi desgin stojí 4-5ticifernou sumu a aby to člověk (nedej bože Karel, kterého potřebujeme na dvacet dalších věcí) dělal ve "volném" čase, to je torchu šílenství. Astro.cz je ale frontpage české astronomie a možná by stálo za to,aby se ČAS trochu plácnul přes kapsu (pražská pobočka jistě doporučí firmu, co by to ráda udělala a Psuch sežene peníze, ne?:).
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Odpovědět