INDI, KStars a Ekos
Re: INDI, KStars a Ekos
To je len o nastavení. Či sa sa použije guiding cez port ST4 na kamere alebo sa posielajú korekcie priamo do montáže. Všeobecne je lepšie mať montáž pripojenú a teda guidovať priamo. Je potom treba o jeden kábel menej.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon R10, ASI220Mini, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
- mirkovacik
- Příspěvky: 1028
- Registrován: 10. 06. 2015, 17:26
- Věk: 54
Re: INDI, KStars a Ekos
Pri nastavovaní optical train tam je "Guide via" ak je tam vybraná kamera tak sa bude guidovať cez jej ST4 port. Ak je tam vybraná montáž tak sa bude gudiovať priamo cez USB kábel.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon R10, ASI220Mini, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
- Otoron
- Příspěvky: 343
- Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
- Bydliště: Hrabyne
- Věk: 52
- Kontaktovat uživatele:
Re: INDI, KStars a Ekos
Zdravim,
Netuším, jak se každý z vás (kdo používá stellarmate OS) připojuje na jednotku (já mám Raspberry a StellarMate Pro 128 (256)).
Ja je pouzivam pro astrodomecek, takze pres 1Gbs ethernet.
No, narazil jsem na problém s rozlišením, pokud používám RealVNC.
VNC používám proto, že mi přišlo nejstabilnější a neměl jsem ani jeden pád či odpojení. Ekos remote mi padal co par hodin. Pres VNC muzu jet par dni bez restartu a vse drzi, jen se pripojim do session.
Ovsem zakladni rozliseni 1920x1080 mi prislo na muj monitor 2560x1440 trosku malo a tak jsem zapatral (protoze primo v gui mi system nic jineho nenabizel)
takze kdo chce jine rozliseni a neni linuxovy guru jako ja, vsichni
pro které je to brnkačka, prominou. Tady je reseni.
Do terminalu
xrandr --newmode "vnc_2304x1296" 251.25 2304 2472 2720 3136 1296 1299 1304 1337 -hsync +vsync
xrandr --addmode HDMI-1 "vnc_2304x1296"
xrandr --output HDMI-1 --mode "vnc_2304x1296"
(muzete si upravit nebo poslete PM)
Hodne zdaru,
Oto
Netuším, jak se každý z vás (kdo používá stellarmate OS) připojuje na jednotku (já mám Raspberry a StellarMate Pro 128 (256)).
Ja je pouzivam pro astrodomecek, takze pres 1Gbs ethernet.
No, narazil jsem na problém s rozlišením, pokud používám RealVNC.
VNC používám proto, že mi přišlo nejstabilnější a neměl jsem ani jeden pád či odpojení. Ekos remote mi padal co par hodin. Pres VNC muzu jet par dni bez restartu a vse drzi, jen se pripojim do session.
Ovsem zakladni rozliseni 1920x1080 mi prislo na muj monitor 2560x1440 trosku malo a tak jsem zapatral (protoze primo v gui mi system nic jineho nenabizel)
takze kdo chce jine rozliseni a neni linuxovy guru jako ja, vsichni
Do terminalu
xrandr --newmode "vnc_2304x1296" 251.25 2304 2472 2720 3136 1296 1299 1304 1337 -hsync +vsync
xrandr --addmode HDMI-1 "vnc_2304x1296"
xrandr --output HDMI-1 --mode "vnc_2304x1296"
(muzete si upravit nebo poslete PM)
Hodne zdaru,
Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
Re: INDI, KStars a Ekos
Nahoď si tam NoMachine a máš po problému
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Astrofotky
- biker.fm
- Příspěvky: 4674
- Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
- Bydliště: Frydek-Mistek
- Věk: 58
- Kontaktovat uživatele:
Re: INDI, KStars a Ekos
Je taky fajn kombinace NoMachine a OpenVPN
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
- Otoron
- Příspěvky: 343
- Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
- Bydliště: Hrabyne
- Věk: 52
- Kontaktovat uživatele:
Re: INDI, KStars a Ekos
Dekuji panove, jako vzdy jsem rad, ze jsem se doptal
nicmene mi noMachine funguje na RPI a ne na Pro128 - je to jina distribuce, musim dohledatjak to doinstalovat
Okej, nainstaloval jsem a musím říct, že je pomalé jak… přeložte si sami… Nicméně rozumím vašemu doporučení, je to nativní a jednoduché…
Děkuji, ale ne, tohle se nedá používat, ale dostali jste mě do stavu 8-bit (Commodora mám), je to fakt slušné retro…
Oto
nicmene mi noMachine funguje na RPI a ne na Pro128 - je to jina distribuce, musim dohledatjak to doinstalovat
Okej, nainstaloval jsem a musím říct, že je pomalé jak… přeložte si sami… Nicméně rozumím vašemu doporučení, je to nativní a jednoduché…
Děkuji, ale ne, tohle se nedá používat, ale dostali jste mě do stavu 8-bit (Commodora mám), je to fakt slušné retro…
Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
- biker.fm
- Příspěvky: 4674
- Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
- Bydliště: Frydek-Mistek
- Věk: 58
- Kontaktovat uživatele:
Re: INDI, KStars a Ekos
Jak pomale ? Ja jsem porovnal VNC a NoMachine, nenasel jsem rozdil v rychlosti na interni siti. Vyzkousel pripojeni i pres OpenVPN nebo Hamachi (jina VPN) a zpozdeni bylo minimalni skoro zadne.
Instalacka ke stazeni je pro Windows, MAC, Linux, IOS, Android, Chrome OS.
To musis mit nekde neco blbe nastavene nebo spatna instalace ze to mas pomale.
Instalacka ke stazeni je pro Windows, MAC, Linux, IOS, Android, Chrome OS.
To musis mit nekde neco blbe nastavene nebo spatna instalace ze to mas pomale.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
- Otoron
- Příspěvky: 343
- Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
- Bydliště: Hrabyne
- Věk: 52
- Kontaktovat uživatele:
Re: INDI, KStars a Ekos
Taky me to zarazilo, nicmene, opravdu jsem oproti VNC (Real verze 7.15) to mel trosku "blurry" (mozna diky tomu dynamickemu zvetsovani a zmensovani) a reakce oken a prepinani byla jako pres 14.4 modem
Sice ok, ale bylo to tam
Nevim Jakou OS verzi mas, ja ted jedu SM OS 2.2.1 a musim rict, ze je hodne (systemove) jina nez 1.9 (Ekos a appky jsou v podstate stejne, jen vic funkci - jeste zkoumam)
libila se mi jednduchost (oproti mojemu reseni 5x lehci nastavit - aby se mi to nove rozliseni uchovalo po updatech, musel jsem to dat do startup scriptu
urcite si uchovam tu moznost, fajne je, ze si ted muzu vybrat
v kazdem pripade dekuji
Oto
Sice ok, ale bylo to tam
Nevim Jakou OS verzi mas, ja ted jedu SM OS 2.2.1 a musim rict, ze je hodne (systemove) jina nez 1.9 (Ekos a appky jsou v podstate stejne, jen vic funkci - jeste zkoumam)
libila se mi jednduchost (oproti mojemu reseni 5x lehci nastavit - aby se mi to nove rozliseni uchovalo po updatech, musel jsem to dat do startup scriptu
urcite si uchovam tu moznost, fajne je, ze si ted muzu vybrat
v kazdem pripade dekuji
Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
- stmare
- Příspěvky: 782
- Registrován: 24. 12. 2020, 13:54
- Bydliště: Praha 4
- Věk: 52
- Kontaktovat uživatele:
Re: INDI, KStars a Ekos
Nevím Otorone, proč jsi se pouštěl do průzkumu nových možností, když jsi v úvodu sám našel řešení?
Určitě je dobré vědět, že existuje alternativa pokud VNC dělá problémy. Sám jsem zvažoval, jestli nechci něco lepšího než VNC, ale jsem s tím vlastně spokojen. Klíčový je pro mě i rychlý reconnect, který má Real VNC. Já totiž často uspávám a probouzím notebook. Tím ale neříkám, že NoMachine ho nemá.
Jak čtu někde srovnání, tak NoMachine lépe komprimuje data (trochu na úkor CPU (a tím i baterky)) a zobrazení je pak plynulejší a bohatší. Někdo má takový způsob použití, že vše dělá přímo na tom serveru. Já v ekosu jen spouštím foto session, ale snímky synchronizuji na notebook a tam probíhají kontroly během focení. Takže ani lepší komfort zobrazení nevyžaduji, VNC postačuje.
Určitě je dobré vědět, že existuje alternativa pokud VNC dělá problémy. Sám jsem zvažoval, jestli nechci něco lepšího než VNC, ale jsem s tím vlastně spokojen. Klíčový je pro mě i rychlý reconnect, který má Real VNC. Já totiž často uspávám a probouzím notebook. Tím ale neříkám, že NoMachine ho nemá.
Jak čtu někde srovnání, tak NoMachine lépe komprimuje data (trochu na úkor CPU (a tím i baterky)) a zobrazení je pak plynulejší a bohatší. Někdo má takový způsob použití, že vše dělá přímo na tom serveru. Já v ekosu jen spouštím foto session, ale snímky synchronizuji na notebook a tam probíhají kontroly během focení. Takže ani lepší komfort zobrazení nevyžaduji, VNC postačuje.
SW 100ED APO, ATR2600C
- Otoron
- Příspěvky: 343
- Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
- Bydliště: Hrabyne
- Věk: 52
- Kontaktovat uživatele:
Re: INDI, KStars a Ekos
Dobrá otázka, asi tradičně jako všichni tady zkoumáme stále nové možnosti, takže když mi někdo vnukne myšlenku tak se pokusím...
Nic více za tím není
Nic více za tím není
If at first you don't succeed, lower your standards.