Doporučuji odkaz

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 1374
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Doporučuji odkaz

#4861

Příspěvek od Stanislavxyz »

Toto na mě vykouklo na Seznamu: https://www.novinky.cz/clanek/pocasi-ce ... eed_filter článek o ničem, ale ta fotografie je pěkná! Často jsou "skřítci" chycení někde nad mrakem, mnohdy člověk neví, kde je nahoře a kde dole, tady s tou krajinkou se mi to líbí.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
armichael
Příspěvky: 1191
Registrován: 22. 12. 2019, 21:35
Bydliště: Znojmo
Věk: 55

Re: Doporučuji odkaz

#4862

Příspěvek od armichael »

Krásna, premyslená kompozícia dnešného APOD:
https://apod.nasa.gov/apod/ap260612.html
Sluníčkomet dvojkanón v2.1: Lunt LS50THa & TS 80/560 + Herschelov hranol, Solar Continuum
AZ-EQ6 + TS 125/975 SD, SW Flextube 300/1500
CZJ 50/540, Telementor 63/840
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 5268
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 59

Re: Doporučuji odkaz

#4863

Příspěvek od dvader »

Moc pěkné! V Avebury jsem byl, ten kamenný kruh je impozantní!
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2819
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Re: Doporučuji odkaz

#4864

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Recenze na POSECu :

https://posec.astro.cz/index.php/clanky ... tra-2-cast

Do první části jsem přidal ještě další odstavec, aby 2.část nebyla neúnosně dlouhá...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11938
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučuji odkaz

#4865

Příspěvek od MaG »

Ta recenze je velice zajímavá, určitě bych byl moc rád, kdyby šlo někdy udělat společný test Google Pixel 8 Pro a Vivo X300 Ultra. Neříkám, že jsou to srovnatelné mobily, ale Pixel beru zatím za nejlepší fotomobil ve své cenové kategorii, který podle mě předběhl dobu a šlape na paty mobilům o polovinu až dvojnásobek ceny dražším. A hlavně by mě zajímaly snímky za šera, za tmy a v nějakém manuálním módu i mnohadesíteksekundové snímky Mléčné dráhy. Do té doby je to pro mě jen velmi povedený fotomobil.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Odpovědět