Zenit align mini - plně automatizované ustavení montáže

Otázky, rady, tipy, návody...
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12922
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Zenit align mini - plně automatizované ustavení montáže

#16

Příspěvek od Psion »

Měl jsem možnost se setkat s autorem HW a je to pěkný kousek. Jakmile bude k dispozici, hned objednám. Je to vlastně automatický klín s nosností 10 kg, ideální pro malou HD montáž nebo chytré dalekohledy, samozřejmě použitelné i pro vše ostatní..
Přílohy
Zenit Astronomy.jpg
Zenit Astronomy.jpg (527.54 KiB) Zobrazeno 768 x
Jirka V.
Příspěvky: 299
Registrován: 22. 05. 2016, 01:29
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Zenit align mini - plně automatizované ustavení montáže

#17

Příspěvek od Jirka V. »

To bude celou dobu focení kontrolovat a upravovat ustavení,když třeba stativ nebude v úplné rovině?
ZWO AM3,SW Evoguide 50ED + rovnač,Samyang 135mm/f2,Omegon Pro RC6,Asi585mc pro
Ondrad
Příspěvky: 90
Registrován: 21. 01. 2022, 09:22
Věk: 21

Re: Zenit align mini - plně automatizované ustavení montáže

#18

Příspěvek od Ondrad »

Jirka V. píše: 31. 05. 2026, 23:19 To bude celou dobu focení kontrolovat a upravovat ustavení,když třeba stativ nebude v úplné rovině?
Ono to bude moci korigovat nepřesnosti v ustavení během pozorování díky integrované polární kameře která bude sledovat polárku a zaznamená tak případne posuvy, které můžou vznikout díky pohybujcímu těžišti nebo větru atd...

Tohle bude funkce která se bude moci zapnout v aplikaci.
Jirka V.
Příspěvky: 299
Registrován: 22. 05. 2016, 01:29
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Zenit align mini - plně automatizované ustavení montáže

#19

Příspěvek od Jirka V. »

To bude i mobilní aplikce ? A pokud ne,bude to,jak to napsat,automatické v tom smyslu,že to jednou nastavím třeba přes PC a poté při každém zapojení ke zdroji,že to bude samo ustavovat bez nutnosti připojení k PC ?
ZWO AM3,SW Evoguide 50ED + rovnač,Samyang 135mm/f2,Omegon Pro RC6,Asi585mc pro
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 25276
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 77

Re: Zenit align mini - plně automatizované ustavení montáže

#20

Příspěvek od MilAN »

Pokud mám stabilně montovanou montáž., tak ji přeci ustavuji jednou v životě, ne :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět