M33 v Trojúhelníku

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

M33 v Trojúhelníku

#406

Příspěvek od novo »

Honzo ahoj.
Tú RGB tabulku robil Kolec nie ja.
A Kolec ty už máš hotového toho Pacmana, keď máš čas robiť tabulky ? :)
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 550
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

M33 v Trojúhelníku

#407

Příspěvek od kolec »

1. "sutazenie" , alebo "pretekanie" , je myslim dobrym motorom napredovania a vzhladom na to , ze vidim markantne pusuny vpred tak prinasa svoje ovocie

2. nechcel som prispevkom povedat nic viac a nic menej ako ukazat moju metodu porovnania dvoch prac, vobec nie pre pohanenie, alebo vychvalenie jednej z nich
priznam sa , ze sukromne pouzivam i dalsie sposoby vhodnocovanie,ale vzhladom na formu dat(RGB)  to nie je uplne relevantne.
Predpokladam , ze podobne postupuju viaceri z nas
Kazdy kdo chce si z tychto dat vie zrekonstruovat hruby odhad pristupu daneho jedinca k -snimaniu a spracovaniu dat

3. Dalsim faktorom , preco som si porovnal tieto snimky , je moj zaujem o korektor 0,7 od ASA

4. K Blink funkcii: Jednoduchsia funkcia je zregistrovat dva obrazky na ploche polozenim nazvu jedneho(klik lavym tlacitkom mysi ) na druhy  a potom CTRL+Pgd prepiname medzi nimi

5.DBE.
- volba poctu vzoriek : ta zavisi od typu obrazku . Ak sa na obrazku nachadzaju nevyrazne  male hmlovinky a su roztrusene po objekte tak pozivam
max 5 vzoriek .  Vsetky vzorky musie byt "zelene"(ostatne nastavenia). Rucne prejdem vsetky vzorky a presuniem ich z hiezd , alebo jasnych casti hmlovin.
Pri volbe viacerych vzoriek pre takyto typ obrazku  hrozi potlacenie az vymazanie tychto hmlovin z pozadia
Obrazok (gradient) kontrolujem cez silne strecnutie.

Pre objekt napr M45 (kde nie su podobne male a slabe hmloviny) je mozne pouzit i viac riadkov na vzorky
- to je pre mna zakladne pravidlo. dalej je to otazka pokusov a omylov ( nastavenia velkosti vzoriek,parametrov, nesymerie atd)
- Este podotykam,ze sa tu da celkom uspesne vytvorit gradientova maska a ta sa da neskor docela uspesne  pouzit , ale to je uplne ina kapitola

6. Velkost hviez . Lepsie sa da (je to prirodzenejsie) ovplyvnit velkost hviezd dekonvoluciou
Dokonca sa tu daju (pri trochu stasti a dost prace) tak "zdekonvoluovat jednotlive kanaly na urcitu hodnotu , ze hviezdy pri skladani nevytvoria farebne "hallo" vid fialova pri narrowbandoch. Ale na odstranenie fialovej existuje i PIXI vyborny script    :)
Pouzivat Maskstretch  dava podla mna horsie vysledky ako dconvolve

kolec

P.S. To Honza - volam sa Palo   :)
To Robko - stale sa stym Pacosom zabavam -hlavne s farbou - Dost som postupil v novom pohlade na spracovani

Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
Oko1
Příspěvky: 966
Registrován: 02. 06. 2009, 15:05

M33 v Trojúhelníku

#408

Příspěvek od Oko1 »


To Robko - stale sa stym Pacosom zabavam -hlavne s farbou - Dost som postupil v novom pohlade na spracovani    

Astrograf 300/f3 - f4,5, SW Esprit ED 100 F5,5 reduced to F4, Moravian G2-8300, Dobson 250/1400, TV Nagler 7mm a Panoptic 24mm, BDP Hyperion 17mm, BDP Scopos 35mm, WO 7x50
Montáž G53F a HEQ5, Lacerta Mgen2 guider
Uživatelský avatar
pepe30
Příspěvky: 928
Registrován: 30. 03. 2009, 15:18

M33 v Trojúhelníku

#409

Příspěvek od pepe30 »

Konečne som sa dostal ku spracovaniu.Tak tu je ;)


http://astrofotky.cz/gallery.php?show=P ... 071708.jpg
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

M33 v Trojúhelníku

#410

Příspěvek od mich1 »

pepe30: Moc pekny snimek, gratuluju.
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
pepe30
Příspěvky: 928
Registrován: 30. 03. 2009, 15:18

M33 v Trojúhelníku

#411

Příspěvek od pepe30 »

mich1: Ďakujem za povzbudivé slová.Mám dosť malý priemer (ED120)   :'(
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

M33 v Trojúhelníku

#412

Příspěvek od mich1 »

Pepe, netreba brecet, myslim ze na ten prumer je to hodne paradni a lidi co nevi cim to je foceny by urcite tipovali neco vetsiho, mozna by se dalo diskutovat o zpracovani, ale me osobne se to takhle libi i presto ze bych to zpracoval trochu jinak :)
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
Matej
Příspěvky: 253
Registrován: 27. 07. 2015, 16:43
Věk: 43

M33 v Trojúhelníku

#413

Příspěvek od Matej »

Zdravím.

Fotografii ako takej sa už nejaký čas venujem, a pre astrofoto som sa nadchol pred pár mesiacmi, a skočil do toho po hlave. Neviem si predstaviť náročnejší druh fotografie, ale pozitívny výsledok človeka náramne poteší. Po nespočet nociach strávených ladením, hraním sa s pointáciou, čítaním všetkého možného na internete a fórach, opätovnom ladení detailov, skúšok expozícií som konečne cvakol niečo, čo aj vyzerá vcelku znesitelne, tak sa o to rád podelím.

Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

M33 v Trojúhelníku

#414

Příspěvek od Roman (Rick) »

Na začiatok podľa mňa vynikajúce :-).
Uživatelský avatar
Matej
Příspěvky: 253
Registrován: 27. 07. 2015, 16:43
Věk: 43

M33 v Trojúhelníku

#415

Příspěvek od Matej »

Ďakujem :)

Dúfam, že raz budem cvakať aspoň z polovice tak kvalitné fotky, ako niektorý borci.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

M33 v Trojúhelníku

#416

Příspěvek od MaG »

V mých očích velmi pozitivní přístup a výsledek, který potěší. Vidím tam moc velkou jpg kompresi v tmavých oblastech a nechce se mi věřit, že by vznikla až při uložení pro účel ukázky tady pro nás na fóru? Mrkni se na originál, snad máš nějaký bez komprese. V opačném případě jsi moc ladil něco se šumem a to se mi moc nechce věřit.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Matej
Příspěvky: 253
Registrován: 27. 07. 2015, 16:43
Věk: 43

M33 v Trojúhelníku

#417

Příspěvek od Matej »

Ďakujem za poznatky a komentáre.

Kompresia bola na 12. Áno, keď sa na to spätne pozerám, vidím že som značne preostril. Na neorezanom tiffe vidno tmavé halo okolo hviezd, čo mi pri prvom euforickom pohlade ušlo. No nič, aj post-proces je disciplína, ktorú budem musieť zdokonaliť.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

M33 v Trojúhelníku

#418

Příspěvek od Roman (Rick) »

Tentokrát som to skúsil s trochu lepšou technikou ;-). Ide o "single shot" LRsGB. Viac info na klik.

Uživatelský avatar
Rudohor
Příspěvky: 245
Registrován: 04. 09. 2012, 22:16

M33 v Trojúhelníku

#419

Příspěvek od Rudohor »

Akym postupom si vyrabal zelenu?
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

M33 v Trojúhelníku

#420

Příspěvek od Roman (Rick) »

Bohužiaľ len priemerom snímkov cez červený a modrý filter.
Odpovědět