M42 - Orion
Re: M42 - Orion
Krásně zpracovaný snímek. A nepotřeboval jsi ani nějakou extra tmu.. u centrální části je to pochopitelné, ale ani to okolí tím vůbec neutrpělo.. bravo.
David
David
Newton 200/600, NEXUS kk, ASKAR FRA 300, SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro, ASI 2600mm, ASI 290mm, ZWO EFW, Pegasus Falcon Rotator v2, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
- biker.fm
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
- Bydliště: Frydek-Mistek
- Věk: 58
- Kontaktovat uživatele:
Re: M42 - Orion
Az budu velky kluk a neco se (konecne) snad i naucim, taky by jsem rad umel takovou peknou fotku jak ma tady Ari. Fakt pekny vysledek, libi se mi to.
Standa
Standa
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Re: M42 - Orion
Mierne upravené.Na novej kamerke mám infračervený filter.Mal by ísť preč?Ale potom je číp nekrytý.Pozerám,že popisku mám chybnú
Naskladané live v SharpCap 364x15 sekund = 5460/60= 91 minút
Bresser N150/750 ,Ref.102/600,SW MAK 127/1500,Touptek PAPO GS-250,iEXOS-100 PMC-goto Wifi ,SW AZGTi , Omegon veLOX 178C Color, SV Bony 305,Seestar S30
Re: M42 - Orion
Ešte jeden pokus o bežnejšie podanie.
Spôsob stohovania ten istý
Bresser N150/750 ,Ref.102/600,SW MAK 127/1500,Touptek PAPO GS-250,iEXOS-100 PMC-goto Wifi ,SW AZGTi , Omegon veLOX 178C Color, SV Bony 305,Seestar S30
Re: M42 - Orion
Včerajší pokus s kombináciou N 150/750 + kamerka Omegon pripojená na mobil - fotené a live stack cez mobilnú aplikáciu OpenLive Stacker.Bez úprav.
Bresser N150/750 ,Ref.102/600,SW MAK 127/1500,Touptek PAPO GS-250,iEXOS-100 PMC-goto Wifi ,SW AZGTi , Omegon veLOX 178C Color, SV Bony 305,Seestar S30
- biker.fm
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
- Bydliště: Frydek-Mistek
- Věk: 58
- Kontaktovat uživatele:
Re: M42 - Orion
Nejsou ty barvy nejake divne ?
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Re: M42 - Orion
No možno to skončí ako Marilyn od Andy Warhola. 
Bresser N150/750 ,Ref.102/600,SW MAK 127/1500,Touptek PAPO GS-250,iEXOS-100 PMC-goto Wifi ,SW AZGTi , Omegon veLOX 178C Color, SV Bony 305,Seestar S30
Re: M42 - Orion
Moje foto pořízené 29,12,2024 na mojí zahradě v Orlové vzdálené asi 1500m vzdušnou čárou od centra města.
Odkaz; https://astrofotky.cz/gallery.php?show= ... 651791.jpg
SW 150/750 PDS, EQ6R, SW80/400, ZWO ASI 462 MM, Canon EOS 700Dm
- biker.fm
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
- Bydliště: Frydek-Mistek
- Věk: 58
- Kontaktovat uživatele:
Re: M42 - Orion
Ahoj Pavle, v Orlove jsem kdysi bydlel a vim jak to tam vypada se svetlem. Pekna fotka.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Re: M42 - Orion
V takom zornom poli to vždy vyzerá výborne.Ja sa nejakému redaktoru asi nevyhnem.Musím ale naštudovať,čo by mi vlastne pomohlo.
Bresser N150/750 ,Ref.102/600,SW MAK 127/1500,Touptek PAPO GS-250,iEXOS-100 PMC-goto Wifi ,SW AZGTi , Omegon veLOX 178C Color, SV Bony 305,Seestar S30
Re: M42 - Orion
Další lehká předělávka z loňského lednového vyjasnění. Zaměřeno na mlhoviny v širším okolí M42.
Technicko-taktická data:

Pavel Vabrousek
Re: M42 - Orion
Ahoj,
je to pěkné...škoda trochu těch halo na jasných hvězdách, ale mlhovina je velice vkusně zpracovaná. Prach kolem je pěkně vidět, barevně je to dle mého gusta.. jádro je už trochu přepálené, no ale tady u M42 je to fakt problematické ...obrovský dynamický rozsah je takové malé zpracovatelské peklo
( rozdíly mezi nejjasnějšími a nejtmavšími částmi jsou obří). Pozadí bez mlhovin se mi zdá trochu do modra (v horní části je to vidět více), ale to už je jen drobný detail a věc osobní preference. Já bych to pro sebe trochu více odšuměl, ale celkově se mi to líbí.
David
je to pěkné...škoda trochu těch halo na jasných hvězdách, ale mlhovina je velice vkusně zpracovaná. Prach kolem je pěkně vidět, barevně je to dle mého gusta.. jádro je už trochu přepálené, no ale tady u M42 je to fakt problematické ...obrovský dynamický rozsah je takové malé zpracovatelské peklo
David
Newton 200/600, NEXUS kk, ASKAR FRA 300, SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro, ASI 2600mm, ASI 290mm, ZWO EFW, Pegasus Falcon Rotator v2, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
- Schecke
- Příspěvky: 345
- Registrován: 13. 09. 2011, 18:34
- Bydliště: Rokycany
- Věk: 48
- Kontaktovat uživatele:
Re: M42 - Orion
Vy se tady s tím mažete
6 minut s geniálním Seestarem S50 a půl minutka úpravy v Lightroomu...
Dobson SW 8"ok. 40,25,15,10 mm, Barlow 2-5x, Planetary/Sky 6mm, Kasai 5mm, filtr Baader ND 0,9,sl.fólie, UHC Astr., Eschenbach NP 60/700 (ok. K 25 a 9 mm,3x Barlow,sl. filtr), турист-3 20x50, triedr 7x50, Sony A77II, A99II, ADC Omegon, ZWO ASI 224MC
Re: M42 - Orion
Nj, a proto to vypadá, jak to vypadá. I ta hvězda je krásně reálně zelená 
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Astrofotky