M42 - Orion

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
DaveOne
Příspěvky: 2531
Registrován: 17. 10. 2018, 14:11
Bydliště: Uherske Hradiště
Věk: 49

Re: M42 - Orion

#1756

Příspěvek od DaveOne »

Krásně zpracovaný snímek. A nepotřeboval jsi ani nějakou extra tmu.. u centrální části je to pochopitelné, ale ani to okolí tím vůbec neutrpělo.. bravo.

David
Newton 200/600, NEXUS kk, ASKAR FRA 300, SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro, ASI 2600mm, ASI 290mm, ZWO EFW, Pegasus Falcon Rotator v2, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4675
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: M42 - Orion

#1757

Příspěvek od biker.fm »

Az budu velky kluk a neco se (konecne) snad i naucim, taky by jsem rad umel takovou peknou fotku jak ma tady Ari. Fakt pekny vysledek, libi se mi to.

Standa
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Pablo
Příspěvky: 353
Registrován: 03. 03. 2023, 10:02
Bydliště: Prešov
Věk: 69

Re: M42 - Orion

#1758

Příspěvek od Pablo »

Mierne upravené.Na novej kamerke mám infračervený filter.Mal by ísť preč?Ale potom je číp nekrytý.Pozerám,že popisku mám chybnú :mrgreen:
M31.png
M31.png (133.95 KiB) Zobrazeno 2889 x
Naskladané live v SharpCap 364x15 sekund = 5460/60= 91 minút
Bresser N150/750 ,Ref.102/600,SW MAK 127/1500,Touptek PAPO GS-250,iEXOS-100 PMC-goto Wifi ,SW AZGTi , Omegon veLOX 178C Color, SV Bony 305,Seestar S30
Uživatelský avatar
Pablo
Příspěvky: 353
Registrován: 03. 03. 2023, 10:02
Bydliště: Prešov
Věk: 69

Re: M42 - Orion

#1759

Příspěvek od Pablo »

Ešte jeden pokus o bežnejšie podanie.
M42.png
M42.png (114.68 KiB) Zobrazeno 2817 x
Spôsob stohovania ten istý
Bresser N150/750 ,Ref.102/600,SW MAK 127/1500,Touptek PAPO GS-250,iEXOS-100 PMC-goto Wifi ,SW AZGTi , Omegon veLOX 178C Color, SV Bony 305,Seestar S30
Uživatelský avatar
Pablo
Příspěvky: 353
Registrován: 03. 03. 2023, 10:02
Bydliště: Prešov
Věk: 69

Re: M42 - Orion

#1760

Příspěvek od Pablo »

Včerajší pokus s kombináciou N 150/750 + kamerka Omegon pripojená na mobil - fotené a live stack cez mobilnú aplikáciu OpenLive Stacker.Bez úprav.
M42.png
M42.png (185.94 KiB) Zobrazeno 2442 x
Bresser N150/750 ,Ref.102/600,SW MAK 127/1500,Touptek PAPO GS-250,iEXOS-100 PMC-goto Wifi ,SW AZGTi , Omegon veLOX 178C Color, SV Bony 305,Seestar S30
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4675
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: M42 - Orion

#1761

Příspěvek od biker.fm »

Nejsou ty barvy nejake divne ?
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Pablo
Příspěvky: 353
Registrován: 03. 03. 2023, 10:02
Bydliště: Prešov
Věk: 69

Re: M42 - Orion

#1762

Příspěvek od Pablo »

No možno to skončí ako Marilyn od Andy Warhola. :)
Bresser N150/750 ,Ref.102/600,SW MAK 127/1500,Touptek PAPO GS-250,iEXOS-100 PMC-goto Wifi ,SW AZGTi , Omegon veLOX 178C Color, SV Bony 305,Seestar S30
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12971
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: M42 - Orion

#1763

Příspěvek od Psion »

Je to Pablo, tedy předpokládám že Picasso :)
Uživatelský avatar
Tutonin
Příspěvky: 89
Registrován: 05. 01. 2013, 17:26

Re: M42 - Orion

#1764

Příspěvek od Tutonin »

Moje foto pořízené 29,12,2024 na mojí zahradě v Orlové vzdálené asi 1500m vzdušnou čárou od centra města. Obrázek Odkaz; https://astrofotky.cz/gallery.php?show= ... 651791.jpg
SW 150/750 PDS, EQ6R, SW80/400, ZWO ASI 462 MM, Canon EOS 700Dm
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4675
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: M42 - Orion

#1765

Příspěvek od biker.fm »

Ahoj Pavle, v Orlove jsem kdysi bydlel a vim jak to tam vypada se svetlem. Pekna fotka.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Pablo
Příspěvky: 353
Registrován: 03. 03. 2023, 10:02
Bydliště: Prešov
Věk: 69

Re: M42 - Orion

#1766

Příspěvek od Pablo »

V takom zornom poli to vždy vyzerá výborne.Ja sa nejakému redaktoru asi nevyhnem.Musím ale naštudovať,čo by mi vlastne pomohlo.
Bresser N150/750 ,Ref.102/600,SW MAK 127/1500,Touptek PAPO GS-250,iEXOS-100 PMC-goto Wifi ,SW AZGTi , Omegon veLOX 178C Color, SV Bony 305,Seestar S30
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 4061
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Re: M42 - Orion

#1767

Příspěvek od Vabra »

Další lehká předělávka z loňského lednového vyjasnění. Zaměřeno na mlhoviny v širším okolí M42.
20240110 M42 Kowa350 ASI071 70x240s E.jpg
20240110 M42 Kowa350 ASI071 70x240s E.jpg (1.74 MiB) Zobrazeno 2026 x
Technicko-taktická data:
Obrázek
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
DaveOne
Příspěvky: 2531
Registrován: 17. 10. 2018, 14:11
Bydliště: Uherske Hradiště
Věk: 49

Re: M42 - Orion

#1768

Příspěvek od DaveOne »

Ahoj,

je to pěkné...škoda trochu těch halo na jasných hvězdách, ale mlhovina je velice vkusně zpracovaná. Prach kolem je pěkně vidět, barevně je to dle mého gusta.. jádro je už trochu přepálené, no ale tady u M42 je to fakt problematické ...obrovský dynamický rozsah je takové malé zpracovatelské peklo :) ( rozdíly mezi nejjasnějšími a nejtmavšími částmi jsou obří). Pozadí bez mlhovin se mi zdá trochu do modra (v horní části je to vidět více), ale to už je jen drobný detail a věc osobní preference. Já bych to pro sebe trochu více odšuměl, ale celkově se mi to líbí.

David
Newton 200/600, NEXUS kk, ASKAR FRA 300, SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro, ASI 2600mm, ASI 290mm, ZWO EFW, Pegasus Falcon Rotator v2, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Uživatelský avatar
Schecke
Příspěvky: 345
Registrován: 13. 09. 2011, 18:34
Bydliště: Rokycany
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Re: M42 - Orion

#1769

Příspěvek od Schecke »

Vy se tady s tím mažete :-) 6 minut s geniálním Seestarem S50 a půl minutka úpravy v Lightroomu...
M42.jpg
M42.jpg (53.63 KiB) Zobrazeno 1560 x
Dobson SW 8"ok. 40,25,15,10 mm, Barlow 2-5x, Planetary/Sky 6mm, Kasai 5mm, filtr Baader ND 0,9,sl.fólie, UHC Astr., Eschenbach NP 60/700 (ok. K 25 a 9 mm,3x Barlow,sl. filtr), турист-3 20x50, triedr 7x50, Sony A77II, A99II, ADC Omegon, ZWO ASI 224MC
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3986
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 43

Re: M42 - Orion

#1770

Příspěvek od hades »

Nj, a proto to vypadá, jak to vypadá. I ta hvězda je krásně reálně zelená :D
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Odpovědět