(astroamater.info)Astronomické blogy atp.

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
daniels
Příspěvky: 4
Registrován: 06. 08. 2005, 21:55

(astroamater.info)Astronomické blogy atp.

#1

Příspěvek od daniels »

Podpořte začínající web astroamater.info. Nejedná se o přímý astro časopis, či podobně. Spíše se zaměřujeme na blogy pro astroamatéry, kteří se chtějí podělit zkušenostmi. Na portálku je i galerie, diskuzní fórum a další spoustu věcí.

Zatím bohužel není možnost aktivovat blogy přes webové rozhrání, takže se musí aktivovat přes email. Správa pak je možná přes web rozhraní a je možnost zadávání i obrázků. Samozřejmě nechybí ani RSS čtečky, archívy záznamů a možnost komentářů.....viz. např. http://astroamater.info/blog/ddaniel/



Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

(astroamater.info)Astronomické blogy atp.

#2

Příspěvek od karel.mokry »

dobry den,

rad bych Vam nabidl spolupraci (misto na disku atp.) primo na serveru ceske astronomicke spolecnosti. V prubehu 2-3 tydnu (mozna jiz pristi tyden) bude zprovoznena domena astronom.cz urcena pro soukrome stranky (blogy, chcete-li) (nejen) amaterskych astronomu.

Pristup a sprava bude (pravdepodobne) pouze pres FTP. V pripade zajmu je mozne zprovoznit i galerii s "volnym" pristupem.

Domena astronom.cz je registrovana Ceskou astronomickou spolecnosti (na stejnem serveru jede napr. i astro-forum.cz).

Karel Mokry
Uživatelský avatar
daniels
Příspěvky: 4
Registrován: 06. 08. 2005, 21:55

(astroamater.info)Astronomické blogy atp.

#3

Příspěvek od daniels »

karel.mokry napsal: dobry den,

rad bych Vam nabidl spolupraci (misto na disku atp.) primo na serveru ceske astronomicke spolecnosti. V prubehu 2-3 tydnu (mozna jiz pristi tyden) bude zprovoznena domena astronom.cz urcena pro soukrome stranky (blogy, chcete-li) (nejen) amaterskych astronomu.

Pristup a sprava bude (pravdepodobne) pouze pres FTP. V pripade zajmu je mozne zprovoznit i galerii s "volnym" pristupem.

Domena astronom.cz je registrovana Ceskou astronomickou spolecnosti (na stejnem serveru jede napr. i astro-forum.cz).

Karel Mokry

Dobrý den,
děkuji Vám za nabídku, ale osobně mám víc místa nežli kdy využiji To je první aspekt, zadruhé mám "moc" nad samotným portálem, což mi umožňuje jej spravovat, jak jako administrátor, tak i upravovat si jej po stránce zdrojovém kódu. Nevím zdali astronom.cz by byl uschopněný udržet tak velký portál pohromadě a samozřejmě i jestli by nabídl třeba databasové řešení pro rozsáhle projekty

Jinak samozřejmě neříkám, že to není špatný nápad. Osobně mi už web astroamater.info jede delší dobu, ale zažíval jsem nemilé období, co se týče času se na něj vrhnou. Až nyní nacházím v tom jakési kouzlo a i ten čas a vrhl jsem se na komplexní správu, abych mohl vytvořit daleko větší kolos, nežli je to nyní. Nabídnou i velmi začínajícím astronomům daleko širší služby. Chceto však čas a jakési usílí, aby něco takového mohlo vzniknout. Chci i ovšem, aby i ostatní astronomové takzvaně dotvářeli obraz toho portálu, pokud by tedy měli chuť :). Myslím si, že samotná technologie to umožňuje, takže se nebráním doopravdy ničemu. Stručně řečeno ;)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24315
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

(astroamater.info)Astronomické blogy atp.

#4

Příspěvek od MilAN »

daniels napsal:
a vrhl jsem se na komplexní správu, abych mohl vytvořit  daleko větší kolos, nežli je to nyní. Nabídnou i velmi začínajícím astronomům daleko širší služby. Chceto však čas a jakési usílí, aby něco takového mohlo vzniknout. Chci i ovšem, aby i ostatní astronomové takzvaně dotvářeli obraz toho portálu, pokud by tedy měli chuť Nepochybuji o tom, že to technicky zvládneš. Jen mě uniká smysl celého snažení, co chceš nabídnout, pro koho-co by mělo vzniknout, jak fungovat a s jakým cílem ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

(astroamater.info)Astronomické blogy atp.

#5

Příspěvek od MMys »

Nevím, jestli to celé má nějaký smysl. Fukčních (tím myslím pravidelně aktualizovaných a žijících) osobních stránek s astronomickou tematikou je na českém WEBu pár. U těchto vlastníků WEBů asi nikdo o stěhování se na zmíněný portál příliš stát nebude.

Naprostá většina zbývajících WEBů je mnohdy dlouho neaktualizovaná směska obrázků stahaných odjinud a různých linků (mnohdy nefunkčních - tím netvdím, že na svém WEBu takové nemám, ale snažím se to hlídat) Prostě takové torzo, jako pomníček po tom, že si někdo chtěl udělat WEB o astronomii, a pak zjistil, ž největší práce není dnes udělat WEB, ale naplnit ho. Jsi si toho vědom ?

U nás je celkem problém naplnit pár astronomicky zaměřených WEBů, co tu jakž-takž fungují. Myslíš, že je tu místo na další, že do něj budeme mít co dávat ?

Mě osobně hosting co mám vyhovuje. Stránky mám sice HTML, žádný redakční systém, databáze ani PHP, i když bych to rád někdy předělal. Ale prostě není čas. A když už je, tak jdu radši pozorovat a fotit. Kdybych místo toho dělal WEB, co bych pak na něj dával ???

------------------
tak mě koukám MilAn předběhl. Nemám evidentně ten pocit sám.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

(astroamater.info)Astronomické blogy atp.

#6

Příspěvek od MaG »

No nechme tomu tedy volný průběh. Nemám sám představu, kolik lidí by toto využilo. Přijde mi to mířené na "méně staré" amatéry, než jsem já nebo takové, kteří holdují weblogům??

Zkrátka jak už bylo řečeno, my stěží živíme svůj web na úkor PHP a dalších vychytávek a já osobně navíc jaksi zjišťuju, že jsem pojmu weblog musel teprv porozumět ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11572
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

(astroamater.info)Astronomické blogy atp.

#7

Příspěvek od Psion »

Každá aktivita je dobrá, ale já mám stránky o Psionech od r. 1999 a a znám jen málo lidí, kteří mají své stránky 5 let a více a jsou plně aktuální a starají se o ně prakticky denně. Na foru je stovky lidí, stránek v rozumné kvalitě tu je dvě-tři desítky. Mnoho výborných astronomů nemá stránky žádné a ani se do toho nehrnou. Z toho mi vyplývá, že Ti co stránky mají už jiné nepotřebují a ostatní je ani nechtějí.

Každopádně držím palce, ať je tvé usilí alespoň k něčemu.

Mimochodem zrovna dnes jsem dodělal kostru svých nových Astrostránek v PHP redakčním systému.
Uživatelský avatar
GaN
Příspěvky: 233
Registrován: 07. 07. 2006, 16:23

(astroamater.info)Astronomické blogy atp.

#8

Příspěvek od GaN »

Pusť se do toho, za pocit uskutečnění to stojí..
Uživatelský avatar
Ozlik
Příspěvky: 50
Registrován: 05. 05. 2005, 17:01

(astroamater.info)Astronomické blogy atp.

#9

Příspěvek od Ozlik »

Vím, že udržovat jakékoli astronomické stránky v kondici (aktuální a zajímavé) je náročné, takže držím palce.

Něco bych však udělal s přehledností (http://astroamater.info/blog/ddaniel/), ty jednotlivé příspěvky se mi slévají dohromady. Nepůsobí to moc čitelně.
Twitter – http://twitter.com/Ozlik
Pozorovací deník – http://markuvdenik.blogspot.cz
Uživatelský avatar
shamanix
Příspěvky: 366
Registrován: 07. 07. 2009, 10:45

(astroamater.info)Astronomické blogy atp.

#10

Příspěvek od shamanix »

uz to nejede?
N150/750, motorized EQ 3-2, planetární kamerka (CCTV),nějaké okuláry a čas na koníčka asi jednou měsíčně :(
Odpovědět