stmare píše: ↑24. 05. 2023, 09:02
Jinak, co se týče Raspberry PI 4, to mi připadá že je rychlé jako normální PC.
Tak to ani zdaleka není. Na druhou stranu, vliv na guiding není nijak zásadně velký. Záleží jaký čip má tvá kamera, tedy jak velké soubory musí stahovat, a taky zda má USB3.
Ale třeba NUC s i5 nechá co se výkonu týče RPI4 daleko za sebou a poznáš to hlavně při platesolvingu
William Optics FluoroStar 110, ASI294MC Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby Astrofotky
RPI je príšerne pomalé na perifériách. Stiahnutie obrázku z Canonu 6D trvá vyše 9s. Do PC mi to trvá možno dve sekundy. (Kedysi som robil expozície 30s, tých 9s bolo absolútne mrhanie časom.)
A teraz som si všimol, že z ASI120 ťahá snímok 0,6s. Na PC mi to stiahne za necelých 0,2s. Periférie sú pomalé, to je fakt.
Mne ani nevadí tá pomalosť, ide skôr o to, či to nemá negatívny vplyv na guiding. Nemám ho dobrý a hľadám, čo na to môže mať vplyv. Pri ideálnych podmienkach sa pohybujem v guidingu okolo RMS 1,5", RMS v RA okolo 1,2". To je the best... Pod 1" je to iba vytúžená hodnota. A to som musel nájsť najrozumnejší algoritmus (najlepšie mi fungoval PPEC) s vhodnými parametrami. Na defaultoch, RMS bola aj 5 aj 8".
Za mě, Raspberry Pi 3, Asi120mm, 1.5expozice, udělané darky, zaškrtnuto multistars, ST4, EQ6 a výsledek byl RMS 0.66" (sekund, před tím jsem uváděl špatné jednotky).
Na ty darky asi jsou 2 názory, ale já je dělám, protože pak se mi zdá, že má kvalitnější fotku pro zpracování a detekci hvězd.