Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1036

Příspěvek od MMys »

Já bych to nedělal. Je celkem běžná praxe ušetřit si hromadu práce s hrubováním sagity tak, že ji prostě vyjezdíš diamantovým nástrojem na CNC, jde to docela rychle, a takový jednoúčelový stroj se dá i celkem snadno postavit. Sice tady Pupák resp. Smurf už není, ale to co tam píše, je více méně pravda.

Tedy nic bych nemazal, je to celkem relevantní informace jak to taky jde řešit. Ono se to na tom CNC dá vhodnými nástroji udělat až do docela slušné jemnosti a přesnosti povrchu. A k tomu brousící protikus. A pak teprve udělat na klasickém stroji jemný výbrus a leštění.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
vicky79
Příspěvky: 41
Registrován: 27. 02. 2020, 17:22
Bydliště: Eisfeld , Thüringen
Věk: 39

Re: Obecně k moderátorům

#1037

Příspěvek od vicky79 »

peta62 píše: 01. 07. 2022, 14:56 V tom pripade se omlouvam, nechci brat Vas cas, delate to ve svem volnu dobrovolne. Opravdu to nechapu, ale neni to dulezite.
Čtu tě už dlouho v tomto vlákně, a musím říct, že tak lidský a citlivý přístup k lidem jsem dlouho neviděl. Máš neuvěřitelný dar slušnosti a velkou porci charakteru.
Díky, že existují na AF lidé jako jsi ty.
PS: musel jsem ti to napsat.
„To že nedohlédneš na konec vesmíru, ještě neznamená že je nekonečný. Náš vesmír je totiž obrovská krabice, a hvězdy jsou dírky ve víku této krabice, abychom mohly dýchat, a až přijde Bůh, tak tu krabici otevře“
kamylko
Příspěvky: 24
Registrován: 31. 05. 2022, 11:32

Re: Obecně k moderátorům

#1038

Příspěvek od kamylko »

Chcem poprosit moderatorov, aby odstranili OFF TOPIC bordel z vlakna: "Nejzářivější objekty pozorované na obloze a skutečně nejzářivější objekty ve vesmíru", do ineho vlakna, ktore bude rozoberat identitu pouzivatela. nerozumiem, preco tema, ktora ma jasne definovany nazov a ma velmi kvalitne prispevky od pouzivatela, musi byt zadrbana uplnym offtopicom na temu AI a podobne? chapem, ze pouzivatelia fora maju strach (aj ked v tomto pripade az paranoidny), ale ci uz je tento hon na caredejnice vedeny strachom, alebo cimkolvek, tak uplne bez problemov mohol byt adresovany v separatnom vlakne. dokonca aj keby sa ukazalo ze pouzivatel je AI, tak sa to mohlo riesit uplne inde. dakujem.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1039

Příspěvek od MaG »

Důvod je snad jasný. Nikdo jsme nemohli zpočátku vědět, o koho se jedná a jsme diskuzní fórum, tak se to tam diskutovalo. Děkujeme za upozornění. Pokud budou mít ostatní moderátoři podobný názor, určitě už to tam vyčistit můžeme, ale zrovna tak to tam mohlo zůstat a moc by se nestalo. Jiná fóra se taky tak striktně nemažou.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
stmare
Příspěvky: 513
Registrován: 24. 12. 2020, 13:54
Bydliště: Praha 4
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1040

Příspěvek od stmare »

Problém nevidím v tom, že by byl v nějakém vláknu bordel, ale že se konkrétní bordel vlákno nějakým způsobem automatizovaně a často aktualizuje. Já pak z hlavní stránky vidím jen to nejnovější nežádoucí a již neproklikávám dovnitř do skupiny vláken, přestože je tam hned na druhém místě hodnotné zajímavé vlákno.
Prostě ztěžuje mi to orientaci.
SW 100ED APO, EQ6-R, Nikon D5600 mod
https://astro.marencik.cz
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4504
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Obecně k moderátorům

#1041

Příspěvek od dvader »

No Jo, ale ten samý “problém” budeš mít, když v nějaké skupině zrovna bude aktualizováno více hodnotných vláken…
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
peto
Příspěvky: 503
Registrován: 03. 07. 2004, 03:09

Re: Obecně k moderátorům

#1042

Příspěvek od peto »

stmare píše: 19. 04. 2023, 15:30 Prostě ztěžuje mi to orientaci.
ja aby som nemal bordel, a aby som bol zorientovany, tak na cele astroforum pouzivam - Rychle odkazy/Neprectene prispevky, a tak mi nic neunikne, a to co ma nezaujima jednoducho preskocim, a ked som si vsetko pozrel, tak tie nezaujimave splachnem cez - Oznacit vse jako prectene a cakam na nove prispevky... :-)
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2248
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#1043

Příspěvek od peta62 »

Neni lepsi Nove nez Neprectene ? To mi ukaze vse nove od me posledni navstevy, serazeno podle stari posledniho prispevku ve vlakne.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3405
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#1044

Příspěvek od hades »

kamylko píše: 18. 04. 2023, 19:24 Chcem poprosit moderatorov, aby odstranili OFF TOPIC bordel z vlakna: "Nejzářivější objekty pozorované na obloze a skutečně nejzářivější objekty ve vesmíru", do ineho vlakna, ktore bude rozoberat identitu pouzivatela. nerozumiem, preco tema, ktora ma jasne definovany nazov a ma velmi kvalitne prispevky od pouzivatela, musi byt zadrbana uplnym offtopicom na temu AI a podobne? chapem, ze pouzivatelia fora maju strach (aj ked v tomto pripade az paranoidny), ale ci uz je tento hon na caredejnice vedeny strachom, alebo cimkolvek, tak uplne bez problemov mohol byt adresovany v separatnom vlakne. dokonca aj keby sa ukazalo ze pouzivatel je AI, tak sa to mohlo riesit uplne inde. dakujem.
Já určitě nic mazat nebo přesouvat nebudu, ta diskuze tam má svůj smysl
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 877
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Obecně k moderátorům

#1045

Příspěvek od Stanislavxyz »

hades: Souhlasím. Poněvadž když se odmaže, tak mnohého dalšího návštěvníka, který do tohoto vlákna zabrousí, napadnou podobné otázky a možná bude i mít potřebu se na ně (znovu) zeptat. Patrně by se debata dala zredukovat na prvotní dotaz/podezření a následnou odpověď autora nestandardních příspěvků, ale není to asi nezbytně nutné.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1046

Příspěvek od MMys »

Já také nic čistit nehodlám, situace je po posledním vyjádření jasná, a pokud bychom smazali část diskuze, tak to smysl dávat nebude už vůbec.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 877
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Obecně k moderátorům

#1047

Příspěvek od Stanislavxyz »

MMys: Myslel jsem případné mazání částí, jejichž absence by na celkové vyznění neměla vliv. Napadá mě např. můj příspěvek, ve kterém pouze přitakávám podezření na AI, které vyjádřil předřečník. Kdyby tento můj text zmizel, nic by se nestalo a smysl debaty by to nezměnilo.

Ovšem zcela souhlasím s Vámi i s Vašimi kolegy že mazat v tomto případě není třeba a za sebe končím tuto rozpravu.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
kamylko
Příspěvky: 24
Registrován: 31. 05. 2022, 11:32

Re: Obecně k moderátorům

#1048

Příspěvek od kamylko »

Ok, respektujem vase rozhodnutie. Diky ze ste sa nad tym zamysleli.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24311
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#1049

Příspěvek od MilAN »

Dostal jsem se po 3dnech na AF, a opět vidím ve vláknu : "Fotky našich miláčků" že jsou smazány všechny příspěvku k obrázkům dalekohledu.
Netuším, co se tam objevilo za příspěvky nutné k mazání, ale pokud tam byly nějaké urážky, je jejich mazání OK. Bylo ovšem smazáno vše, včetně normálních názorů k danému řešení. Pokud tedy hades považuje diskusi v diskusním fóru za nevhodnou, protože obsahuje opačný názor než měl autor příspěvků , potom by mělo být ve vláknech, kde se nediskutuje, toto už uvedeno v záhlaví vlákna. ´Pak ale AF jako diskusní ovšem ztrácí smysl a nemá cenu sem psát nic jiného, než vyjadřovat obdiv k předcházejícímu příspěvku .
Pak mi ale nemá smysl psát do fóra , které se řídí heslem " klid a pořádek" . Někteří to možná pochopí, někteří ne.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1750
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: Obecně k moderátorům

#1050

Příspěvek od nou »

Tá diskusia sa tam bola trocha off-topic takže som čakal kedy to moderátor vyčlení do samostatného vlákna. Neviem ale prečo mazať?
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Odpovědět