Barlow 1.5x Siebert alebo ine?

Okuláry, filtry, hledáčky a vše ostatní, co patří k pořádnému pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lakio
Příspěvky: 118
Registrován: 01. 03. 2012, 21:54
Bydliště: Sala
Věk: 47

Barlow 1.5x Siebert alebo ine?

#1

Příspěvek od lakio »

Ma tu na fore niekto skusenosti so SIebert Optics?
https://www.siebertoptics.com/index.html
Hladam kvalitnu Barlowku okolo 1.5, Televue ich zial nerobi. Alebo inu dobru alternativu na astrofoto.
Vdaka
Laco
duri_jk
Příspěvky: 183
Registrován: 10. 04. 2019, 09:43

Re: Barlow 1.5x Siebert alebo ine?

#2

Příspěvek od duri_jk »

Ja som hladal tiez nieco okolo 1.5x. Nefotim, len pozeram.
Dost som hladal na forach a spominali ze:
Baader VIP Barlow sa da pouzit od 1.5x az do 3x (zda sa, ze ten opticky element je ten isty ako baader GWK 2.6x)
Velmi chvalili Nikon EiC-16 - faktor 1.6x
APM teraz (tento mesiac) zacalo predavat TMB 1.8x barlow - remake legendarnej barlowky. Je to dlha barlowka, takze by sa mala dat lahko skratit na 1.5x faktor, ale aky bude obraz to netusim. Recenzie na nu som zatial nevidel. APM "robi" kvalitnu optiku, moze to byt dobry kusok.
Denis Lovatic skusal aj Nikon EiC 10 na binohlave, dalo mu to 1.6x zvacsenie a skvely obraz - aj to by mohla byt cesta.
Siebert robi zaujimave kusky, recenzie su zvacsa dobre, ale nie je ich vela.
Uživatelský avatar
lakio
Příspěvky: 118
Registrován: 01. 03. 2012, 21:54
Bydliště: Sala
Věk: 47

Re: Barlow 1.5x Siebert alebo ine?

#3

Příspěvek od lakio »

Vdaka za informacie, ja hladam Barlow 1.5x na fotenie. Pozriem sa po spomenutych kusoch. Idealne ak by to bol 2" ale to som skor pesimista.
Nasiel som par vlakien na cloudynights o rozobrati 2x Barlow a tym zmene na 1.5x ale ktovie...

Pridam vlastnu skusenost so SIebertom.
Harry Siebert je zrejme dobry odbornik a mily clovek. Zial co sa tyka obchodu tak to menezuje daka zena s jeho priezviskom a to je katastrofa.
Nakoniec kvoli tomu ziadna objednavka, vratene peniaze a strata kvoli Paypal poplatkom.
Zla skusenost
duri_jk
Příspěvky: 183
Registrován: 10. 04. 2019, 09:43

Re: Barlow 1.5x Siebert alebo ine?

#4

Příspěvek od duri_jk »

Ak mas na mysli rozoberat tu standardnu 2" 2x ED barlowku aby si ju pouzil na 1,5x zvacsenie, to by som nerobil. Skracovanie jej nerobi dobre, predlzovanie jej vobec nevadi. Mal som, skusil som, nebolo to dobre.
viewtopic.php?p=452830
V 2" formate mas moznosti APM 2" 1,5x Coma correcting barlow, alebo Antares 2" 1,6x barlow ale skusenosti s nimi nemam.

J.
Uživatelský avatar
lakio
Příspěvky: 118
Registrován: 01. 03. 2012, 21:54
Bydliště: Sala
Věk: 47

Re: Barlow 1.5x Siebert alebo ine?

#5

Příspěvek od lakio »

Duri vdaka za usmernenie. Najskor skusim Antares, dam echo.
Laco
Odpovědět