Nákup v zahraničí

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Nákup v zahraničí

#391

Příspěvek od peta62 »

Davny plan neni Postu privatisovat, ale znicit, aby se trh plne otevrel jinym. Soucasna uroven jejich sluzeb je soucasti palnu, aby nikomu nechybela. Potom to bude jako ted s rafineriemi, vse v rukou cizich firem.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Jarous1
Příspěvky: 422
Registrován: 15. 02. 2010, 01:09
Bydliště: Praha
Věk: 52

Re: Nákup v zahraničí

#392

Příspěvek od Jarous1 »

Také patřím mezi ty, kteří se jejím službám vyhýbají jak mohou... Nebyla snad jediná zásilka, kterou by mi doručili na domovskou adresu. Vždy automaticky lístek ve schránce, i když byl vždy někdo tou dobou doma, a "adresáte starej se sám, máš to na hlavní poště" :evil: Která je ovšem i tady v Praze na tak debilním místě, že se tam musí jet s jedním přestupem pomocí MHD (když je to něco většího a nechci to tahat holýma rukama pěšky), nebo pak 20 minut rychlým krokem cesta tam, 20 minut pak zpátky. K tomu mají ještě tak idiotskou otevírací dobu, že to po práci mohu stihnout jen v pátek, kdy mám kratší směny :evil:
Když si občas něco pošlu radši do práce, tak tam problém byl ale pouze jednou, a to když jsme tam měli nově otevřené sídlo. To se jim poprvé, prý, nějak nepodařilo najít. Potom už mi tam ale věci, v drtivé většině z Číny, doručují všechno v pohodě. Asi se bojí, že by to "firma" na doručovací adrese asi jentak nenechala :D

Na druhou stranu, od svých mimopražských známých celkem často čtu nářky zase na ty "profi služby" v podobě PPL a jim podobných. Ti prý tam v těch zapadákovech moc nechtějí zajíždět kvůli jednomu balíku kdoví kam a nechávají jim to rovnou na depu. ČP tam naopak funguje bez poskvrny, prý... Tak si vyberme...
S-W MAK127/1500, WO ZenithStar 71 APO Doublet ED, Celestron Advanced VX, QHY5 III 178C, Nikon Action EX 10x50, Celestron SkyMaster 15x70, LUNT 8x32 White-Light SUNoculars
pavel_s
Příspěvky: 130
Registrován: 16. 12. 2021, 15:40
Bydliště: Ladův kraj
Věk: 40

Re: Nákup v zahraničí

#393

Příspěvek od pavel_s »

Tip jak nakupovat na baader-planetarium.com.

Možná jste někdy chtěli nakoupit na baader-planetarium.com, ale narazili jste na problém, že nelze odeslat do České republiky a máte se obrátit na lokálního dealera. Nicméně existuje řešení, jak to obejít.

Stačí si zřídit virtuální přeposílací adresu v Německu*). Tuto adresu pak vyplnit v objednávce na baader-planetarium.com a objednávku pak lze normálně dokončit.

*) mám dobrou zkušenost s nakupynemecko.cz. Přeposílají přes DPD, většinou ještě ten samý den.
Uživatelský avatar
BertCZ
Příspěvky: 295
Registrován: 24. 07. 2020, 09:54
Bydliště: Černošice

Re: Nákup v zahraničí

#394

Příspěvek od BertCZ »

Doplním přeposílací nabídku. Z vlastní (velmi dobré a letité) zkušenosti: znemecka.eu
Meade LX200 16", 14", 12", 8" ... Dobson Obsession 20" ... Celestron Rasa 8" ... eVscope Unistellar ... APM Bino 120 ... Coronado PST
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Re: Nákup v zahraničí

#395

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Na druhou stranu s lokalnim dealerem je taky docela dobra domluva:)
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Nákup v zahraničí

#396

Příspěvek od dvader »

Pokud bude mít jednotlivec s Baaderem tak komunikační a operativní domluvu, jako má zmiňovaný lokální dealer, tak vám to nezávidím… :mrgreen:
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 861
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Nákup v zahraničí

#397

Příspěvek od Stanislavxyz »

Mě by bohatě stačilo, kdyby lokální dealer používal email, když už ho uvádí v kontaktech...

Edit: reagoval jsem na příspěvek, který autor (?), zdá se, mezi tím smazal.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
pavel_s
Příspěvky: 130
Registrován: 16. 12. 2021, 15:40
Bydliště: Ladův kraj
Věk: 40

Re: Nákup v zahraničí

#398

Příspěvek od pavel_s »

Smazal, bylo to totiz az moc konkretni. Jinak za sebe nakupuji temer vyhradne v DE.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Nákup v zahraničí

#399

Příspěvek od peta62 »

Pokud jeden obchod/clovek obstarava temer celou nasi astro komunitu, tezko po nem chtit bezchybnou rychlou reakci. Globalne receno jsem se v zivote naucil, ze je lepsi poznat lidi a pocitat s tim, jaci jsou. To ze se nekdy musim ozvat opakovane je pro mne naprosto zanedbatelny problem, zvlaste kdyz prihlednu k vysoce nadstandartnim sluzbam poskytovanych Suprou.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 861
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Nákup v zahraničí

#400

Příspěvek od Stanislavxyz »

Možná jsme to neměli načínat, navíc jsme OT a pro vychvalování, či hanění Supry je tu myslím samostatné vlákno.

pavel_s napsal: "Jinak za sebe nakupuji temer vyhradne v DE."

Bohužel tak nejspíš také dopadnu.

Pro peta62: Nepotřebuji bezchybnou, ani rychlou, ale alespoň nějakou reakci. Nemám problém počkat na odpověď pár dní, ale po pár týdnech až měsících už začínám být jemně rozladěný. Budu patrně muset zapracovat na svém sebeovládání a trpělivosti...
Mně dokonce ani nevadí, že někdo třeba nechce používat email. Ale ať pak neuvádí emailovou adresu v kontaktech se slovy: "napište nám". (Já například velmi neochotně a zřídka používám mobilní telefon, ovšem každému předem říkám, ať mi nevolá, že to nejspíš k ničemu nebude.)

Opakované dotazování, či snad naléhání není můj styl. Nerad svou existencí ostatní obtěžuji a velmi nerad se doprošuji. Zařídím se buďto sám, nebo danou věc/požitek prostě nemám. Ono k životu toho člověk vlastně potřebuje málo... Obchod by měl přinášet oboustranný užitek, tedy zájem na jeho uskutečnění by měl mít jak zákazník, tak prodejce.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Nákup v zahraničí

#401

Příspěvek od peta62 »

Rozumim a chapu. Ja pokud se reakce nedostavi v radu dni vetsinou volam. Protoze obcas i pres trvaly homeoffice obcas dojizdim do kancelare v Praze mohu se v Supre stavit, coz situaci vzdy resi. Je mi jasne, ze kazdy tak jednoduse moznost osobni navstevy nema. Diky castejsim osobnim navstevam vidim, jak pan Zahajsky multitaskuje zakazniky v krame a do toho se snazi odbavovat i telefon, proto ty vypadky dost chapu.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 821
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#402

Příspěvek od midars »

V DE nakupuji většinou až po konzultaci a na doporučení lokálniho dealera (cením si jeho férovosti Obrázek ). S lokálním delaerem proto nejlépe telefonicky a vždy to klapne.
V TS zatím vždy spokojen - funguje podpora a i reklamace proběhla OK. Poslední dodávka od TS přes DPD (nejlevnější) ve středu objednáno, v pátek doma.
Z Číny beru většinou jen bijou - "neoptiku" (tubusky apod.).
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 446
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: Nákup v zahraničí

#403

Příspěvek od myXall »

Ahojte, nakupoval niekto v poslednom case cez teleskopy.pl?

Pred tyzdnom som im pisal mail s otazkou na jeden produkt, ale doteraz mi neprisla odpoved.
Skusil som sa zaregistrovat, ale taktiez, ziadny email s potvrdenim registracie som nedostal.

Uvazujem o nakupe cez tento polsky e-shop, ale trochu ma znepokojuje ich "mlcanie".
Preto chcem vediet ci to je iba chvilkovy vypadok v komunikacii alebo to je bezny standatd tohto e-shopu...

michal.
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Saturnax
Příspěvky: 156
Registrován: 17. 05. 2020, 12:00
Bydliště: Pata, Slovensko
Věk: 44

Re: Nákup v zahraničí

#404

Příspěvek od Saturnax »

Nakupoval som u nich minuly tyzden - bezproblemova a rychla komunikacia (nemali jednu vec na sklade, tak mi vratili peniaze na ucet), balik mi bol doruceny za 3 dni.
Edit: emaily od nich mi obcas skocia do Spamu, treba si to skontrolovat.
Uživatelský avatar
PetrŠ
Příspěvky: 818
Registrován: 12. 05. 2019, 19:33
Bydliště: Vrátkov
Věk: 51

Re: Nákup v zahraničí

#405

Příspěvek od PetrŠ »

Nikdy jsem si s nimi nepsal, tak komunikaci hodnotit nemohu, ale kupoval jsem třikrát okulár a vždy naprosto bez problémů. Normálně jsem platil kartou a za pár dnů byl balíček doma.
Dobson 455/1800 (Skoro Půlmetrový Lapač Fotonů) konstrukce Elbi/Heršálek. Okuláry ES 82°, komakorektor GSO. "Chce to více pozorovat a méně o tom kecat ....."
Odpovědět