Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#976

Příspěvek od honza22 »

2 Mike
Možná jsi už někdy slyšel o tom, že existuje něco jako obecné právní povědomí. Většina lidí nejsou právníci a přesto vědí, co je a co není nezákonné, protože neznalost zákona neomlouvá. Doporučuji ti si ho vytvořit. Patří to k základům sociální gramotnosti.
Pupák se ohrazoval proti tomu, že změnili jeho komentáře, takže jako jejich autor zcela po právu.
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Obecně k moderátorům

#977

Příspěvek od zuzi »

Ale pri registraci souhlasil s tim, ze mu komentar muze byt zmenen.
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1100
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 49

Re: Obecně k moderátorům

#978

Příspěvek od mike »

honza22 píše: 02. 08. 2022, 09:03 Většina lidí nejsou právníci a přesto vědí, co je a co není nezákonné
...a velmi často se ve svém názoru mýlí. Jedna věc je, že všichni tak nějak tušíme, že bodnout do souseda nožem nebo mu vzít peněženku asi není úplně v souladu se zákony, ale výklad (nejen) autorského práva na webových fórech je poněkud složitější a až příliš často se v něm neshodnou ani právníci specializující se na tuto oblast. V mnoha případech je situace tak nejasná, že si nikdo ani netroufá odhadnout, jak by se k dané otázce postavil soud, pokud by k němu došlo (což se zatím nestalo). Často je to proto, že příslušné zákony nebo jejich podstatná část byly napsány v době, kdy Internet znalo jen pár podivínů na univerzitách a legislativci si při jejich psaní přestavovali spíš knihy a články v papírových časopisech nebo novinách.
Pupák se ohrazoval proti tomu, že změnili jeho komentáře, takže jako jejich autor zcela po právu.
Ohrazoval se především proti tomu, že místo aby moderátoři Bertův komentář smazali, jak požadoval, odstranili pouze závadnou část a nechali zbytek, který pravidla neporušoval. Z toho celá tahle aféra vznikla. Nicméně díky za tuhle informaci:
...až nakonec sám pochopil, že je třeba odejít, aby si šetřil nervy.
a další podobné narážky. Aspoň to celé dává trochu víc smysl.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#979

Příspěvek od MilAN »

Pokud na mě někdo svým příspěvkem sprostě zaútočí, tak se určitě adekvátně ozvu. A tím, že ten příspěvek moderátor dodatečně upraví, tak potom vypadám se svojí reakcí jako naprostý blb. Vůbec se nedivím reakci Pupáka. Změnit naprosto charakter příspěvku je zvěrstvo. Četl jsem původní příspěvek, proto jsem i reagoval. Opírat se o pravidla je to poslední, čím se v tomto případě ten zásah dá ospravedlnit. Za to, co se z toho vyvinulo, může jednoznačně zásah moderátora/ů
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#980

Příspěvek od honza22 »

2 Mike
Ano existuje forma editace cizího komentáře, která je akceptovatelná, ale to musí v tom upraveném komentáři být napsáno, kdo to udělal, proč to udělal a neupravený komentář musí být archivován.
Editace formou anonymního odstranění jednoho, či více slov, nebo dokonce celých vět tak, že komentář má pak úplně jiný význam, je zcela barbarský zásah.
Celá ta debata tady je naprosto o ničem, protože úplně míjí podstatu věci.
Bert napsal, že se Pupák choval jak čurák a moderátoři to nechali být, protože pro někoho prostě pravidla neplatí. Když se Pupák ozval, byl okamžitě persekuován a jeho komentáře upraveny, nebo smazány. Vše bylo cíleně upraveno tak, aby Bert vypadal jako king a Pupák jako idiot. Nerovný přístup a dokonce poznámka samotného moderátora, co že se ten Pupák diví, že mu někdo nadává do čuráků, když sám se pořád do někoho naváží. Když jsem to četl, tiše jsem žasnul.
Pokud vám tohle přijde normální, mě tedy rozhodně ne, a tu už jsem na fórech viděl leccos.
Už se k tomu nebudu dál vyjadřovat, protože je to jen ztráta času.
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#981

Příspěvek od honza22 »

MilAN píše: 02. 08. 2022, 09:35 Pokud na mě někdo svým příspěvkem sprostě zaútočí, tak se určitě adekvátně ozvu. A tím, že ten příspěvek moderátor dodatečně upraví, tak potom vypadám se svojí reakcí jako naprostý blb. Vůbec se nedivím reakci Pupáka. Změnit naprosto charakter příspěvku je zvěrstvo. Četl jsem původní příspěvek, proto jsem i reagoval. Opírat se o pravidla je to poslední, čím se v tomto případě ten zásah dá ospravedlnit. Za to, co se z toho vyvinulo, může jednoznačně zásah moderátora/ů
Buď rád, že jsi v pozici, kdy si můžeš dovolit ten luxus napsat pravdu a nikdo tě z fóra nevyhodí.
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#982

Příspěvek od hades »

Tak vidím že už to nikam nevede a stále se tu motáme v kruzích, další diskuze je zbytečná. Dočasně zamykám toto vlákno.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#983

Příspěvek od MMys »

Jen pro upřesnění, byť je zamčeno (byl jsem celý den pryč):

Zakladatelem a majitelem fóra je stále majitel domény. Sice z jistých osobních důvodů delegoval administraci na nás, ale vyjádřil přání, že až bude v jiné situaci, chtěl by se k tomu vrátit.

A ne, AF opravdu není veřejná služba. Je to soukromý diskuzní server, s tím, že ho mohou číst všichni, psát pouze registrovaní.

MaG nezměnil význam příspěvku, co jsem pochopil. Vymazal jednu nadávku (navíc plně nevyřčenou). Tahle úprava podle mě nijak nevylučuje z běžné praxe, kdy vám v médiích nějaký neslušný kus rozhovoru vypípají (a myslím, že televize ví moc dobře, co si může z právního hlediska dovolit.) Nebo vám to vystřihnou (pokud s tím souhlasíte, a na AF s tím souhlasíte, protože to je v pravidlech). To by pak mohl být protizákonný i výmaz celého příspěvku, protože tím ztratí smysl celá diskuze, a taky může být pak někdo za blbce. Snažíme se, aby to nenastávalo, a často to nejde.

Snad jediná chyba je to, že do toho vymazaného místa nenapsal nějaký svůj komentář.

Zamykám, ať to trochu vychladne.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#984

Příspěvek od MilAN »

Opravdu někomu přijde přínosné zamknou téma " iOptron HEZ31" a to následujícím zdůvodněním:
To nejdůležitější tu bylo řečeno: ta montáž stojí za ..., nekupujte si ji. Děkuji honza22 za to že mnoha lide zde ušetřil nemalé prostředky.
Zajímalo by mě, kde to v tématu moderátor vyčetl a zda-li má být opravdu na něm, že už není nic k tomu říci a tak to zamkne.
Souhlasil bych , že diskuse s těmi 2 švagry, nikdy za moc nestála, ale přijde mi, že se tu moderátor stále pohybuje jako slon v porcelánu a moderování je o mazání a zamykání. Opravdu mi to vadí. Když k tomu nemá moderátor co říct nebo tomu nerozumí, tak ať tomu alespoň nechá volný průběh.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#985

Příspěvek od honza22 »

Výjimečně ti , co se moderátorů týče, musím dát zapravdu, i když musím podotknout, že diskutovat s tebou je opravdu zážitek, ale z vrozené úcty ke stáří a jeho projevům si další komentář odpustím. Pokud neumřu, taky budu jednou starý.
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#986

Příspěvek od MaG »

Nevím, kde bereš tu drzost tu diskutovat s Milanem s prvky, které zavání porušením pravidel, jako je hodnocení jiného uživatele, v tomto případě Milana. Na fóru jsem dva dny nebyl, tak nemohu zatím soudit, co s tím dál, ale bez znalosti detailů mě toto taky udivuje. Určitě jste se museli slušně rozjet, když to bylo uzavřenbo, ale asi bych to uzamkl jen dočasně.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Jarous1
Příspěvky: 422
Registrován: 15. 02. 2010, 01:09
Bydliště: Praha
Věk: 52

Re: Obecně k moderátorům

#987

Příspěvek od Jarous1 »

honza22 píše: 04. 11. 2022, 19:38 Výjimečně ti , co se moderátorů týče, musím dát zapravdu, i když musím podotknout, že diskutovat s tebou je opravdu zážitek, ale z vrozené úcty ke stáří a jeho projevům si další komentář odpustím. Pokud neumřu, taky budu jednou starý.
Sorry, ale to už musí být rodinná diagnóza, dva lidi z jednoho vrhu takhle arogantní :evil: Problematice rozumíte jako nikdo jiný tady, ale prezentace vašich vědomostí je fakt na presdržku :roll:
S-W MAK127/1500, WO ZenithStar 71 APO Doublet ED, Celestron Advanced VX, QHY5 III 178C, Nikon Action EX 10x50, Celestron SkyMaster 15x70, LUNT 8x32 White-Light SUNoculars
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#988

Příspěvek od hades »

Pánové, uzamknutí toho tématu je zcela jistě dočasné, než se zase přestanete napadat. Mě opravdu nebaví ten binec po vás uklízet.
Když k tomu nemá moderátor co říct nebo tomu nerozumí, tak ať tomu alespoň nechá volný průběh.
A to je MilAne přesně to, co moderátor nesmí dopustit, nechat tomu volný průběh. To by to tady za chvilku vypadalo.
A raději zasánu preventivně než abych pak trávil svůj volný čas, který mi nikdo nezaplatí, tím že to tady po některých z vás budu uklízet. Chovejte se laskavě tak, aby nebylo třeba to zamykat a zamykat nebudu. Je to snadné
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#989

Příspěvek od honza22 »

Jarous1 píše: 04. 11. 2022, 21:17
honza22 píše: 04. 11. 2022, 19:38 Výjimečně ti , co se moderátorů týče, musím dát zapravdu, i když musím podotknout, že diskutovat s tebou je opravdu zážitek, ale z vrozené úcty ke stáří a jeho projevům si další komentář odpustím. Pokud neumřu, taky budu jednou starý.
Sorry, ale to už musí být rodinná diagnóza, dva lidi z jednoho vrhu takhle arogantní :evil: Problematice rozumíte jako nikdo jiný tady, ale prezentace vašich vědomostí je fakt na presdržku :roll:
Dej si bacha, aby si to nepřečetl skutečný moderátor, protože to silně zavání porušováním pravidel fóra, ale máš štěstí, to se nestane. :lol:
Jinak si udělej pořádek v příbuzenských vztazích. Bratr mojí manželky není můj pokrevný příbuzný. Tyhle věci je dobré znát, incest je u nás za hranou zákona.
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#990

Příspěvek od MMys »

Pánové, tohle téma bylo zamčené přesně z tohoto důvodu - aby nedocházelo k tomu, co právě píšete. Jak to souvisí s tématem Obecně k moderátorům ?
Tohle si vyřizujte v SZ nebo mailem.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět