Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#886

Příspěvek od Karell »

Napsal jsi, že to vypadá, že se jedná o majetek zabavený Rusům, nenapsal jsi nic o tom, proč se tak domníváš. Přitom opravdu stačí během několika málo desítek sekund nahlédnout do KN a zjistit, že to může být informace pravdivá. Ty jsi to ale napsal tak, že příspěvek byl nahlášen jako porušující pravidla a Martin to vyhodnotil tak, že je skutečně porušuje. A já se mu nedivím.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#887

Příspěvek od peta62 »

Presne. Proto jsem se domnival, ze pokud to nekoho zajima ci mi neveri, zjisti si to behem par sekund v KN sam. Asi fakt nema cenu to rozvijet, ja jsem absolutne nechapal proc, ted mam predstavu a jak uz jsem psal nejde o zivot.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
stmare
Příspěvky: 492
Registrován: 24. 12. 2020, 13:54
Bydliště: Praha 4
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#888

Příspěvek od stmare »

Souhlasím s MiLanem a navrhuji rubriku smazat, je to trapné.
Jinak, dá se číst mezi řádky a odhadnout, jak by mohl obchod s někým probíhat. Historie příspěvků je dostupná a dá se i vytušit riziko.
Dá se spoléhat i na osobní znalost ze srazů, a to ani nemusím znát někoho osobně, ale znám někoho, kdo ho zná osobně, apod...
SW 100ED APO, EQ6-R, Nikon D5600 mod
https://astro.marencik.cz
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Obecně k moderátorům

#889

Příspěvek od Pupak »

K čemu vlastně slouží toto vlákno? K tomu, aby admin smazal mojí oprávněnou kritiku své práce? Tak ho zrušte. Efekt bude stejný. Pochvaly, jací jste borci, si můžete mezi sebou posílat po SZ.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#890

Příspěvek od MaG »

Příspěvky porušující pravidla byly smazány. Tento je neporušuje a proto na něj odpovídám, což je předpokládám i smysl tohoto vlákna. Děkuji, že se chováš slušně. Na posílání pochval nemáme čas. Máme svou práci a fórum moderujeme s vypětím sil ve volném čase.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Obecně k moderátorům

#891

Příspěvek od Pupak »

V čem můj smazaný komentář porušil pravidla? V tom, že byl pravdivý? Je snad prací admina zasahovat do něčích komentářů a mazat z nich jednotlivá slova?
Pokud někdo napíše, komentář, který porušuje pravidla, tak ho snad smažeš celý, jako jsi to několikrát udělal mě, ne že z něj vymažeš tři slova.
Tady jasně dokazuješ svojí nekompetentnost a neobjektivnost. Ohýbáš si pravidla, jak tě to napadne. Jednomu mažeš celé komentáře , jinému vybraná slova. Lepší důkaz neschopnosti si už ani neumím představit.
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

vyroba drobnych suciastok z hlinika

#892

Příspěvek od honza22 »

Achernar píše: 29. 07. 2022, 16:28 Myslím, že by dokázal pomoci Pupak, sám to tu jednou ostýchavě nabízel a dostal strašnej čoud, jakej že tu dělá byznys.
Já myslím, že nedokázal. Tentokrát ho vyčoudili úplně :lol:
Nějak chudák nepochopil, proti čemu tady stojí.

hades: odděleno od původního tématu a přesunuto
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#893

Příspěvek od MaG »

To mě mrzí, já jsem tu asi zrovna nečetl diskuzi, kde by ho poptahovali za údajný vlastní byznys na úrovni snahy pomoci kolegům. Já jsem vždy četl jen flame výmeny názorů často okořeněné sprostými výrazy a to se prostě tolerovat nedalo. Jistě se najde někdo jiný, kdo pomůže, nebo není problém nakontaktovat se na admina, Martina Myslivce, ten určitě bude vědět, kdo to umí vyrobit a navíc má i kontakt na Pupaka.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#894

Příspěvek od honza22 »

Asi zapomněl na hvězdičky, co? :lol:
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1319
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#895

Příspěvek od Achernar »

Kontakt na něj mám kdyžtak taky. Ale vůbec se mi tohle banování nelíbí. Sorry za OT.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1100
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 49

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#896

Příspěvek od mike »

V tomhle konkrétním případě bych to moderátorům vůbec nezazlíval, spíš jsem obdivoval jejich svatou trpělivost.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#897

Příspěvek od MilAN »

Nevím, kdo tu banoval, nezaznamenal jsem upozornění ani nějaké zdůvodnění ani trvání banu ale hrubě se mi nelíbí tenhle styl moderování. Někdy by ale potřeboval banovat i moderátor, který do toho vstupuje jako slon do porcelánu a pak se předvede, jakou má moc.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#898

Příspěvek od peta62 »

Myslim ze zduvodneni chodi tem hrisnikum, ostatnim do toho asi moc neni. A ve vseobecne rovine souhlasim s mikem, je nekdy neuveritelne co tu admini snesou za utoky na sebe nez se neco stane.

Co se Pupaka tyce, daval kontakty k vetsine svych nabidek, tam je kdokoli najde.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#899

Příspěvek od MMys »

Ban jsem mu dal já (nikdo jiný ani nemůže, pokud pominu správce serveru Honzu Štrobla) Problém nebyl vůbec způsoben tím, že nabízel nějakou výrobu drobotin pro uživatele AF. Za to ho "napráskalo" pár přehnaně aktivních členů AF, a já bych to nechal plavat, protože to je to poslední, co by mi tady vadilo (ostatně, to bych měl jak se říká máslo na hlavě, protože sám jsme toho uživatelům AF postavil a vyrobil za ty roky co AF máme spoustu). Problém nebyly ani jeho zde inzerované montáže s HD převodovkami a různé další strojařské výtvory (a z tohoto pohledu je i celkem škoda, že má zákaz). Zásadní problém prostě je jeho chování v kolektivu (nemohu posoudit zda i ve skutečném, ale ve virtuálním to prostě už takhle dál nejde) a chování k ostatním uživatelům a moderátorům. Osobně jsem se ho snažil dost dlouho spíš hájit, omlouvat, krotit, ale fakt se to nedá.

Pokud by na něj někdo potřeboval kontakt, tak sem kopíruji jeho původní příspěvek (téma jsem ve finále smáznul na jeho žádost, když se na něj pár lidí sesypalo)
Nabízím možnost výroby dílů k dalekohledům a montážím. Vlastním dva CNC stroje, 600x400x200mm a 500x250x300 mm,soustruh 250-1000, přesnost výroby IT7. K oběma mám i rotační osy pro čtyřosé obrábění. Materiál ,neželezné kovy. Na oceli nemám nástroje. 15 let vyrábím CNC stroje z duralu. Výroba je možná dle výkresu 2D,modelu 3D,nebo vzorku. Nabídka platí stále,jen v období,kdy mám zakázku na CNC stroj ,je málo času,takže to není na počkání.
Kontakt : semenec@volny.cz, tel. 723 061 736, SZ přes fórum (nyní už ne, nepřečte si SZ).
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#900

Příspěvek od MilAN »

Pokud to je trvalý ban, pak to je celkem z hlediska znalostí a odbornosti škoda. Pro celou komunitu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět