Deformaci zrcadla je tu věnováno už několik stran, ale co takové pokovení, které nakousnul g ?
Zde bych čekal, že to bude aktuálnější už jen kvůli tomu, že degradace odrazivosti se bude násobit kvůli dvěma zrcadlům.
dvader píše: ↑23. 12. 2021, 10:04
Ohledně SW to to zase tak růžové být nemusí, pokud totiž výrobce nebude SW aktualizovat, tak se může stát, že na novějších OS už ten starší SW nepojede. Reálně to hrozí hlavně na mobilních zařízeních, kde mám zkušenosti, že čas od času jsou v nové verzi iOS či Android takové změny, že stará aplikace nefunguje. A po čase člověk HW obměnu udělat víceméně musí...
V případě PC to znamená udržovat si starší stroj se starším OS.
Tohle není neřešitelná situace. Řeší to (minimálně na PC, ale určitě to umí i mobily) virtualizace.
Na nejnovějším OS - dnes Win10/11 si můžeš virtualizovat jaký systém se ti zamane a rozjet na něm pro něj určený SW.
Často využíváno na staré hry, které pod moderními systémy nejedou.
Jediný menší zádrhel pak nastává, když je potřeba to správně nakonfigurovat, aby programy mohly z virtualizačního SW "ven", například do internetu, ale to není nic nezvládnutelného.
Slušné virtualizační nástroje jsou i zdarma.
ES 16" | GSO 10" | Omegon Nightstar 25x100 | Omegon 2x54 Starfield | Helios HR 8x42 ED | Bortle 3-4