Pravidla pro bazar

Než dáte do bazaru inzerát, přečtěte si pravidla zde, a chovejte se podle toho
Zamčeno
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17720
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Pravidla pro bazar

#1

Příspěvek od MMys »

Bazar je na Astro-fóru jakýsi doplněk. Fórum není aukční portál a nemá žádné funkcionality toho typu, ani je nikdy mít nebude. Jde pouze o možnost vložení inzerce. Při obchodování se prosím držte níže uvedených pravidel. Moderátoři nejsou soudci, férovost obchodu je pouze mezi Vámi, uživateli. Moderátoři vaše soukromé spory ohledně obchodování řešit nebudou (ani nemohou, je to vaše privátní věc). Chovejte se tedy tak, jako byste mezi sebou obchodovali tváří v tvář. Tedy slušně a bez podrazů. Výjmkou je evidentní pokus o podvod (takové inzeráty budou smazány) a dále trestný čin, kdy si spolupráci správců AF vyžádají orgány činné v trestním řízení. V tom případě je provozovatel serveru povinen sdělit požadované informace.

1) Veškeré inzeráty se musí týkat pouze věcí přímo spojených s astronomií.

2) K inzerátu jsou povolené pouze doplňující otázky týkající se konkrétně prodávané či kupované věci. Veškerá další diskuze (která by se eventuálně mohla rozvinout) se laskavě přesune do sekce Astro-technika.

3) Nazývejte správně příspěvek. Tedy rozhodně ne tak, že název je pouze PRODÁM (nebo KOUPÍM), a předmět obchodu je až uvnitř. V názvu příspěvku buďte struční a konkrétní.

4) Uvnitř příspěvku popište dostatečně obchodovaný předmět, samozřejmě pravdivě, aby nedocházelo následně ke sporům. Moderátoři je za vás řešit nebudou, to je váš problém. Pokud používáte reklamní text zkopírovaný z webu, uveďte tento fakt v příspěvku a přidejte odkaz na zdroj informací.

5) Pokud to má smysl, je velice vítaný obrázek skutečného stavu předmětu. U optiky pro fotografování se hodí i odkazy na příklady, jak konkrétní kousek optiky kreslí. Striktně vyžadovat to nemůžeme (není jak, ani to není smysluplné), ale uvědomte si, že vám to může učinit inzerát atraktivnějším a zrychlit obchod.

6) Způsob prodeje nijak neupravujeme. Je nám jedno, jestli si uděláte inzerát typu prodám nejvyšší nabídce, nebo budete postupovat podle pořadí zájemců. Uvědomte si ale, že AF nemá žádné mechanismy, jak toto kontrolovat. Rozhodně nebudeme číst vaše soukromé zprávy, sledovat kdo se přihlásil či odpověděl dříve a podobně. Je to jen na vaší férovosti. Případné spory si budete muset vyřídit sami mezi sebou.

7) Vkladatel inzerátu oznámí konec jeho platnosti slovy "PRODÁNO" nebo "KOUPENO", eventuleně jinak, třeba "rozmyslel jsem si to". Pokud již nelze první příspěvek editovat, požádá o to moderátory.

8) Bazar má sekci pro hodnocení uživatelů, kde se můžete vyjádřit ke konkrétní osobě a proběhlému obchodu. Před založením nového hodnocení hledejte, jestli tam už dotyčný nemá svoje vlákno. Férovost hodnocení je na vás.

9) Je zakázáno bazar používat pro propagaci a prodej komerčních produktů a systematické obchodování za účelem podnikání. Příspěvky, které to zjevně porušují, budou smazány. V případě opakovaného porušení bude uživateli udělen ban.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Zamčeno