holenda

Komentáře a hodnocení k uskutečněným obchodům. POZOR!!! - Přispívat mohou pouze prodávající a kupující !!
Odpovědět
Uživatelský avatar
JoKr
Příspěvky: 148
Registrován: 29. 04. 2011, 21:58
Bydliště: Bratislava
Věk: 64

holenda

#1

Příspěvek od JoKr »

V mene kolegu, pre ktorého som kupoval SW127/1500 (a samozrejme aj mojom mene), ďakujem za promptne uskutočnený obchod a zaslanie ďalekohľadu. Po odskúšaní úplná spokojnosť (zostáva postupne zohnať pár "slušných" okulárov).
jokr
zbignieww
Příspěvky: 1993
Registrován: 23. 02. 2007, 18:54
Bydliště: Ostrava
Věk: 82

HOLENDA

#2

Příspěvek od zbignieww »

Bohuzel, nebudou to pochvaly ...

V uzamcenem uz vlakne o prodeji okularu ( setove + svbony 9 mm ) v pripevku cislo 2 psal jsem, cituji :

" Ahoj ! Mel bych zajem o ty 9 mm - do bino + refraktor 102/f7. Davaji slusny obraz ? Je to nejaka zavedena , znama znacka, nebo ty soucasne
sbony atp. To by mi ani nevadilo, pokud davaji dobry obraz. Nepotrebuji naglery atp Vyhovuje mi pole 68 st." Tucne zvyraznil jsem nejdulezitejsi podminku !

Pak byla provedena transakce. Kdyz uz z Kosic dorazil balik s okularama, neprodlene jsem je odzkousel :
v bino MaxBright a jednotlive. V bino - katastrofa, jak zbesile litaly cerne fazulky - sleva, zprava , zhora,
zespodu. Ani pozorovani jednotlive to moc nezlepsilo.
Tak okamzite , dopoledne, kolem 10 hod. , napsal jsem SZ - ze okulary vratim ! Temer cely den cekal
jsem reakci , bohuzel nic takoveho nebylo. Prestoze holenda navstevoval 2x forum a prevzal
moji SZ. To jsem videl , neni to problem zjistit .

Ponevadz nebylo odpovedi, pred uzavrenim posty odeslal jsem balicek z okularama. Pak jsem to sdelil
holendovi na SZ a taky cislo zasilky .

Teprve velmi pozde vecer konecne holenda se ozval. A od zacatku mlżeni, klickovani a urazeni !
Ze teprve vecer zasedl u pocitace, ze se mu nelibi unahlene vraceni aniz bych to s nim projednal ,
ze si nepreje abych mu "tykal" , ze balicek neprevezme , ze myslel jsem si , ze kupuji kvalitu
za 300 eur - a jeste by se neco naslo... Pak pokracovala jeste vymena nazoru - ale to uz neni podstatne !

Zasilka prelezela asi 3 tydny v Kosicich na poste a vcera jsem ji prevzal od postacky.

Napsal jsem holendovi SZ a v ni otazku - jestli vedel, ze ma na poste zasilku. A upozornil jsem
ho, ze pokud zignoruje otazku - budu psat verejne na foru o pribehu. Neozval se vcera, neozval se dnes,
SZ prevzal vcera. Tak plnim slib a informuji o situaci .

Uznavam, ze mozna moje rychle rozchodnuti o vraceni bylo unahlene. Ale byl jsem sokovany, takove okulary patri jen do popelnice a ne na prodej. Pricemz holenda psal, ze dival se nimi v bino MaxBright a nemel spatny dojem.
Krome mne, vcera dival se taky ( a nahodou, byl u mne na navsteve ) kolega astroamater z Brna -
a potvrdil mi ze jsou prehnane citlive na polohu oci a ze litaji ty fazolky.

Takovy pribeh stava se mi poprve v zivote. Tisicovka to ne majetek, ale jedna se o princip, slusnost.
Krome toho byly stiplave narazky na okulary za 300 eur, prani abych " netykal" atd . Ten pan ma 35 ,
ja mam 78. Zasadni rozdil !

Vse, co jsem vyse napsal mam udokumentovane , muzu zpristupnit vymenu SZ mezi mnou a holendou - pokud ovsem je to v mezich prava.

Co dal ???

ZW.
Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
Uživatelský avatar
g
Příspěvky: 1832
Registrován: 05. 12. 2008, 14:13
Bydliště: Neratovice
Věk: 62

Re: HOLENDA

#3

Příspěvek od g »

Měl by se vyjádřit nejprve "Holenda", přesto vrácení "jedním dechem" bych považoval za normální a dokonce s pocitem snést nesnesitelné za samozřejmé. Nikdy jsem neprodal s platbou předem a jen cca 4x-5x z mnoha mých prodejů jsem se spálil. Pokud jde o první neúspěch, slavil bych. Slušnost se bohužel nedá vynutit.
Bino SD 82/470mm; triedry 25x100, 8x30; kukátko 2x54. Berlebach UNI19c a Report 322K; hlava Berlebach 553
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: HOLENDA

#4

Příspěvek od MMys »

No, já jsem jako moderátor dostal zase dotaz od Holendy, co s tím má dělat, jestli mu za to hrozí na AF ban a tak podobně. Včetně vyměněných SZ atd... Poslání okamžitě zpět, bez předchozí domluvy, nebylo asi zrovna šťastné řešení. Ale podívejte se na to i jinak. Jednalo se o okuláry v cenové kategorii někde kolem 17 EUR, pokud si dobře pamatuji. Tam asi opravdu nejde očekávat nějakou top kvalitu, Vždyť je to ten nejnižší čínský low-end.

Upřimně řečeno, nepochopil jsem, co jsou ty všude lítající "fazulky". V té SZ bylo dokonce zmíněno, že vám z tohohle důvodu nevyhovoval ani Pentax XW.

Nechci se nijak zastávat ani poškozovat ani jednoho z vás, ale pokud jsou i Pentaxy špatně, nemůže být vada jinde ? Nevím co jsou "fazulky", nikdy jsem nic takového v okuláru neviděl. Ale napadá mě nějaká oční vada, třeba zákalky ve sklivci ? Někdo tím prý trpí a při větších zvětšeních a nízké světelnosti je to protivné, lítá to v zorném poli.

Já to ale za vás nevyřeším, ani nerozsoudím. Obchod proběhl normálně, poslal jste peníze, přišly okuláry. Okuláry jsem neviděl, byť zhruba tuším, co je to zač. Holenda tvrdí, že byly v pořádku, ve smyslu že byly tak jak je koupil, tedy nebyly poškozené, rozbité či jinak zničené. A u něho prý zobrazovaly normálně, podobně nebo o trochu lépe jako nějaké levné setové, dodávané obvykle s dalekohledem.

Tedy pokud to mám řešit, tak bych fakt prosil detailnější vysvětlení, co je na těch okulárech vlastně špatného - tedy špatného tak moc, že to je neúměrné jejich směšně nízké ceně. Nebo nějaké afokální foto přes ten okulár, Ať je vidět, co v tom zorném poli je vlastně špatně.

A řešení ? No, tady těžko radit. Pokud není možná domluva, tak vzhledem k nízké ceně jakékoli soudní akce postrádají smysl. Už kolikrát jsem takhle kupoval různé levné drobotiny (ne tedy zrovna z astronomie, ale třeba z elektroniky) a počítal s tím, že je to prostě sázka do loterie. Zde asi nelze hrát na to, že je to vadné zboží. Nic jim není, i nově koupené na tom budou stejně, je to prostě jejich vlastnost. Poslal bych je dál za stejnou cenu, jako jsem je koupil, s tím že mi prostě komfortem koukání do nich nevyhovují (to se může stát, každý je na tom jinak). Někomu kdo začíná, je mladý a má ještě velkou zorničku, třeba vyhovovat mohou. Netuším, co je to ten efekt "fazolek" a jak vzniká.
-------------------
edit: není to tohle:
https://www.cloudynights.com/topic/5933 ... y-beaning/

A ty okuláry zase nebudou úplný šrot, na Cloudy Nights to nevyznívá tak špatně (tedy s přihlédnutím k cenové kategorii spíš dobře). Jsou to ony ?
https://www.cloudynights.com/topic/6180 ... ?p=9316716

Někteří uživatelé tam ten efekt zmiňují (schválně jsem nalinkoavl příspěvek, který to zmiňuje s tím, že pro nej je to na vyhození), ale jiní okulár hodnotí zase kladně a nemají s tím problém. Možná to fakt bude dost individuální záležitost (vliv dalekohledu i oka). Kor když to pozorujete i u jiných okulárů špičkové kategorie.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
holenda
Příspěvky: 160
Registrován: 08. 09. 2009, 00:04
Bydliště: Košice. SR
Věk: 39

Re: HOLENDA

#5

Příspěvek od holenda »

Dobry den

Nebudem sa tu verejne obhajovat a rozputavat tu zbytocnu diskusiu... V pripade, ak ma niekto z moderatorov zaujem, kludne mu priebeh celej situacie opisem aj s celou SZ komunikaciou s uzivatelom zbignieww (tak ako som urobil s moderatorom MMys, ktoremu dakujem za ochotu).
Uzivatela zbignieww som nijak za nos nevodil, ani neurazal a uz vobec som ho neokradol. Ak to uzna za vhodne, budem rad ak tu zverejni celu SZ korespondenciu (vratane vsetkych svojich sprav adresovanych mne) a kto ma cas, tak nech si to precita a urobi si obraz sam. Momentalne uz na SZ uzivatela zbignieww nereagujem. Na astroforum nechodim preto, aby som sa hadal...
Kto so mnou uz na fore komunikoval, ci v ramci kupy/predaja, alebo iba v ramci diskusii, tak si vie vytvorit realny obraz o mojom charaktere a nie ten ktory tu vytvara uzivatel zbygnieww.
Este by som poprosil moderatora, aby tuto diskusiu zlucil s uz existujucim vlaknom v tejto sekcii s nazvom: holenda (bez velkych pismen). Ked ma budu lyncovat, tak aspon pod spravnym nickom... Dakujem

Tymto koncim moje prispievanie do tohoto vlakna, lebo to podla mna nikam nevedie a nikomu to neprospeje.

edit: MMys: Ano, ide o tieto okulare SVBONY.
SW ED100 + AZ-4; ES UL 305/1524;
ES 68' 24mm; Nagler 11mm, 9mm, 7mm, 5mm; barlow ULTIMA 2x; Lumicon UHC;
Panoptic 19mm, Pentax XF 8.5mm do bina MaxBright;
Cel 15x70; TS20x80
zbignieww
Příspěvky: 1993
Registrován: 23. 02. 2007, 18:54
Bydliště: Ostrava
Věk: 82

Re: holenda

#6

Příspěvek od zbignieww »

Jeste kdybys mi napsal, ze Ti nemusim "vykat" - tak to by byl uplnek stesti ! :)
Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
Odpovědět