MHV (Mezní hvězdná velikost)

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1466
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#811

Příspěvek od Yarkho »

Čína uzavrela Wuhan 23. januára 2020 pri počte známych prípadov asi 400. ČR robí opatrenia skôr; je preto možné, že lokálna epidémia bude tvať asi dva mesiace (môj súkromný odhad na základe vývoja v Číne).

Obrovským problémom zostáva postoj a počet prípadov západoeurópskych štátov, v tomto momente najmä Británie, ktoré prakticky znegujú dlhodobý efekt miestnych opatrení.

Je mi jasné, že je to OT, a asi sa k tomu nebudem ďalej vyjadrovať, ale nechám tu toto:
https://medium.com/@tomaspueyo/coronavi ... d3d9cd99ca (pôvodný text)
https://medium.com/@krivka.adam/koronav ... 36d561d955 (český preklad, ktorý som nečítal).
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#812

Příspěvek od Psion »

Od prvních nakažených v Číně uběhlo 3 měsíce, než se nárůst zastavil a ty čínská opatření jsou opravdu mohutná, to se u nás nedá vůbec srovnávat.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#813

Příspěvek od biker.fm »

dvader píše:Co se týká Zubří, tak aktuální informace z dneška je, že stále počítají s tím, že od začátku sprna otevřou. Nicméně neoficiální info o cenách signalizuje cca 40% vyšší cenu na osobu, než kolik jsme měli teď ve Věšíně... Takže si rozmyslete, jestli byste za těchto podmínek přijeli.
Nebylo by lepsi napsat o kolik % je pripadne zmena proti cene v Zubri jak jsme byli zvykli a vedeli jsme kolik kdo zaplatil ? Takhle to ted muze nektere zavadet k tomu, ze Zubri je neskutecne drahe. Proste cena "stare" Zubri vs "nove" Zubri.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#814

Příspěvek od MMys »

Já jsem Věšín bohužel kvůli pracovním přetížení minul, takže nevím kolik to vůbec stálo. Porovnej to prosímtě se Zubřím před zavřením. Tam přeci ceny musíte znát.

Předpokládám, že cena bude stále odpovídat slušnému chatkovému kempu. A pokud budou chtít po zásahu virem nějak rozhýbat sezónu, tak nemůžou nasadit nějaké mega-ceny.

Navíc, celý virový průser u nás ještě pořádně nezačal, natož aby skončil. A v číně teprve začnou "dokončovací" práce, které si ještě vyžádají hromadu úsilí. Evropa bude po zásahu virem v podstatně horším stavu, než čína. A to nejsem žádný příznivec číny a jejího režimu. A věřte mi, že bych se hrozně rád mýlil.

Rezervaci rozhodně ponechat až na říjen, čím později, tím větší šance na normalizaci situace. Já osobně jedu. Teď jsem 2x MHV úplně vynechal (kvůli buzeračním nařízením EU, auditům ohledně MDR, koho to někdy potkalo, tak ví...), a už mám po vás všech absťák :-)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Honza OV
Příspěvky: 481
Registrován: 31. 07. 2008, 05:09
Bydliště: klimkovice
Věk: 47

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#815

Příspěvek od Honza OV »

Martine ,myslím,že krom socializace jsi o moc nepřišel.Ani jednou nepřálo počasí a ubytování taky žádná sláva.
Pokud si vzpomínám,tak Zubří bylo za 550 Kč/noc - plná penze.Nárust 40% je +220Kč....Znamená to 770Kč za noc s plnou penzí.Počítám správně ?
Myslím,že to rád dám i za celou rodinu.Je to tam nejlepší.
Triplet TS 115/800 a triedry různých značek a velikostí
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#816

Příspěvek od biker.fm »

Honzo, narust ma byt prosti Vesinu, ne proti cene v Zubri.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#817

Příspěvek od Psion »

To je jedno, Zubří stávalo 550 Kč, Věšín stál 500 Kč. Zubří bylo prakticky silně protekční a ceny se nezměnily po mnoho let, v podstatě nebyly úplně reálné oproti jiným zařízením. Kdysi jsem byl dvakrát v rekr. zař. Olšina, krásná obloha, podobná třída ubytování jako Zubří, dojlůžkový pokoj tam dnes stojí na osobu 650,- Kč, třílůžko 540,- v budově a chatka pro 4 os stojí 2200,- Kč. Plná penze stojí 370 Kč. Tři lidi v chatce s plnou penzí zaplatí tedy denně 1100,-/osoba, tři lidi na hotelu s plnou penzí 910,- Kč/osoba. Tak si to můžete porovnat, když by Zubří stálo např. 750,- Kč. Mimochodem hotel Skalský dvůr pár km od Zubří by stál s plnou penzí cca 1250,- Kč/os., za ubytování 70 osob jsme dostali 10% slevu.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#818

Příspěvek od dvader »

Ahoj všem,

díky za aktivní diskuzi!
Ten nárůst cen 40% jsem bral proti 550,-, tedy tomu, co stávalo MHV v posledních letech (Věším byl trošku levnější). Sorry, že jsem nenapsal, že to je vlastně porovnání se starým Zubří.
Takže ano, ten odhad nové ceny je okolo 770,- Kč - napsal jsem to takto schválně, neboť od p. správce zatím máme pouze neoficiální návrh cen, který musí ještě schválit městská rada (což by mělo být cca do měsíce). Pan správce je, alespoň podle telefonu, velmi ochotný a příjemný a říkal mi, že dělají celkovou rekonstrukci. Všude by měl být nový nábytek a celkově to prý vypadat na vyšší úrovni. Jak to bude doopravdy uvidíme, až tam dorazíme, pokud to tedy vyjde...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#819

Příspěvek od dvader »

Honza OV píše:Martine ,myslím,že krom socializace jsi o moc nepřišel.Ani jednou nepřálo počasí a ubytování taky žádná sláva.
Pokud si vzpomínám,tak Zubří bylo za 550 Kč/noc - plná penze.Nárust 40% je +220Kč....Znamená to 770Kč za noc s plnou penzí.Počítám správně ?
Myslím,že to rád dám i za celou rodinu.Je to tam nejlepší.
To není zcela pravda, protože na jaře byly 2 půlnoci zcela čisté a obloha úžasná - i když to bylo asi jen v tom prodlouženém běhu. Už si to nepamatuji... Bohužel ubytovací a stravovací úroveň fakt nebyla nic moc, což je škoda, protože obloha byla fakt moc pěkná a hlavně na celé půlce na jih od východu po západ nebyly vidět žádné čepice světelného znečištění.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#820

Příspěvek od dvader »

Jo a ještě k tomu termínu:
Ten říjnový tam máme napevno zarezervovaný, ale pak jsme si s Honzou říkali, že už bude možná docela kosa, takže by mohlo být lepší to září. Tam ale už mají nějaké předběžné rezervace, takže by byl možný pouze tehdy, pokud by se ty rezervace nepotvrdily.
Jestli tedy rovnou chcete nechat ten říjen a bude tu k tomu široký souhlas, tak to září ani řešit nebudeme.

A proč řešíme to jarní MHV?
No abychom měli nějakou činnost a nepropadli trudomyslnosti, naděje umírá poslední. A taky, abychom dodělali a rozchodili novou přihlašovací aplikaci - to je zásluha Psiona, takže jemu velký dík!!!!
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#821

Příspěvek od dvader »

A ještě ke stravování v Zubří:
I po znovuotevření by měly být snídaně formou bufetu a výběr z jídel předem, jako to bývalo. Takže tohle snad bude OK.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Honza OV
Příspěvky: 481
Registrován: 31. 07. 2008, 05:09
Bydliště: klimkovice
Věk: 47

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#822

Příspěvek od Honza OV »

Já jsem pro říjen.V říjnu bývá obvykle lepší počasí než v září,a nevíme jak dlouho se budeme zotavovat z problému,který teď máme.Čím později,tím lépe.Můj názor.....Honza
Triplet TS 115/800 a triedry různých značek a velikostí
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#823

Příspěvek od Zbych »

Honzo, myslím že je to v tuto chvíli sázka do loterie - desítky jiných typů koronavirů jsou sezónní obdobně jako chřipka, ale nikdo v tuto chvíli asi neví, jestli teplo zabere i na "dvojku." Pokud ano, snad bude klid a dlouho se to nepotáhne. Takže ohledně termínu a aktuálního problému jsou to zatím jen spekulace. (Honzo, máš tam u vás teď asi po kachnách :( )
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#824

Příspěvek od dvader »

Zbych píše:Honzo, myslím že je to v tuto chvíli sázka do loterie - desítky jiných typů koronavirů jsou sezónní obdobně jako chřipka, ale nikdo v tuto chvíli asi neví, jestli teplo zabere i na "dvojku." Pokud ano, snad bude klid a dlouho se to nepotáhne. Takže ohledně termínu a aktuálního problému jsou to zatím jen spekulace. (Honzo, máš tam u vás teď asi po kachnách :( )
Souhlas, ale optimismus neuškodí minimálně pro potlačování trudomyslnosti! :D
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1319
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#825

Příspěvek od Achernar »

Vzhledem k tomu že se současná opatření přímo týkají i mé profese, předpokládám, že tentokrát mi do toho žádný koncert nevleze a budu moci přijet ať už to bude v září, nebo říjnu.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Odpovědět