Noční náladovky

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2856
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Noční náladovky

#286

Příspěvek od Homer »

Roman (Rick ):

Tak mne napadá biblické " viděl třísku v oku bratra svého a neviděl břevno v oku svém" :-).
Uživatelský avatar
John2y92
Příspěvky: 343
Registrován: 26. 08. 2017, 16:05
Bydliště: Brno
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční náladovky

#287

Příspěvek od John2y92 »

Pánove, jsou to noční náladovky a Roman sem dal dvě noční náladovky, ano napsal tam, že jde o porovnání, ale sám psal, že není dokonalé. Celou tuhle diskuzi bych pochopil ve chvíli, kdy by Roman tvrdil opak, že Betelgeuse pohasíná a přitom by byl stále stejný, to bych hned chápal ty argumenty zde vyčtené, ale asi všichni se umíme zvednout a kouknout z okna ne? Nemluvě o tom, že toho je plný internet. Tak proč se hádat nad něčím, co je zřejmé? Taky bych to pochopil, kdyby tyto fotky byly v nějakém vlákně "Měření proměnných hvězd", ale jak jsem psal, tohle jsou noční náladovky a obě fotky jsou pěkné krajinky s Orionem, tak co si užít ty fotky, možná je okomentovat a neřešit, že sebou neměl Roman plnou polní na měření proměnek a dovolil si něco porovnat?
Explore Scientific AP 102/714 ED APO Triplet + Lightwave 0.8x rovnač, Celestron 127/1500, Malokuk 60/240, Canon 100D, Canon 6D, ZWO ASI1600MM-Pro, ZWO ASI120MM-mini, Celestron Nexstar SLT, iOptron CEM60, Skywatcher Star Adventurer Mini
Astrofotky
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2856
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Noční náladovky

#288

Příspěvek od Homer »

To všechno je pravda - ale když už odkazuju na Pravidla, tak si je sám přečtu a držím se jich. To je vše.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Noční náladovky

#289

Příspěvek od MilAN »

John2y92 píše:Pánove, jsou to noční náladovky a Roman sem dal dvě noční náladovky,
No, a k těm fotkám se tu prostě někdo vyjádřil. Je to fórum, musím očekávat jak kladné, tak negativní reakce. Prostě se obrázky někomu nelíbily, tak se k nim slušně vyjádřil .
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční náladovky

#290

Příspěvek od Roman (Rick) »

MilAN píše:... Je to fórum, musím očekávat jak kladné, tak negativní reakce ...
Jo to si napísal pekne, ja som naivne niečo také aj očakával, ale nejak to nemá nič spoločné s tým, čo sa tu popísalo posledné strany - namiesto pozitívnych, či negatívnych reakcií je tu len hŕba nezmyselných reakcií (presne ktorým som sa chcel vyhnúť tým komentárom v pôvodnom príspevku "brať s rezervou").

A vôbec, o čom to celé je? Potrebuješ mať proste vždy pravdu, či sa nudíš a nemáš sa s kým porozprávať??

To, že sem Homer prišiel len "hejtiť" ani nehovorím. Pravdilo #7 tu na AF zrejme neplatí.

Ja sa potom ani nečudujem chudákom začiatočníkom, čo tu chcú nájsť nejaké relevantné info, keď je zahrabané pod tonou balastu a keď sa na niečo spýtajú ešte je zle, že si to nenašli a radšej píšu mne, alebo iným súkromne ...

Podobne, ako s Milanovym odkazom. To bol taký veľký problém poslať odkaz na vlákno, kde sa o tom pojednáva, alebo aspon nasmerovať na sekciu, kde tá diskusia teraz či dávnejšie bola? Lepšie je asi popísať 3 strany bez informačnej hodnoty, že?


Admini: Čo keby sa toto proste rozumne odstrihlo? Či má byť to fórum plné komentárov bez ohľadu na kvalitu?
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2856
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Noční náladovky

#291

Příspěvek od Homer »

Tak sa prosím Roman tej sedmičky Pravidiel drž predovšetkým a VŽDY prvý sám - dobre??? Iba som upozornil že poučuješ o Pravidlách druhých a sám na to kašleš kedy sa ti zachce.

Jinak souhlasím, promažte to a nezapomeňte přitom prosím na Romanova hodnocení kvality a množství ostatních pisatelů :-).
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční náladovky

#292

Příspěvek od MaG »

Kdybyste aspoň neřešili pravidla a další věci spíše osobního charakteru. Stačilo by, kdyby každý napsal názor a druhý ho případně neosobní formou hájil. Doufám, že někdo z nás moderátorů najde sílu to tu nějak zkulturnit. Hlavně už nic nepřipisujte.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční náladovky

#293

Příspěvek od Roman (Rick) »

MaG: ono by to úplne stačilo odstrihnúť napr. za príspevkom č.253 ...
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční náladovky

#294

Příspěvek od Roman (Rick) »

Zopár dokumentačných single shotov zo statívu v rámci zahájenia sezóny a skúšania objektívov. Viac na klik:

Obrázek


Obrázek
Ferfex
Příspěvky: 409
Registrován: 03. 05. 2018, 12:55
Bydliště: Zruč-Senec
Věk: 35

Re: Noční náladovky

#295

Příspěvek od Ferfex »

Jedna náladovka s výhledem na Starý Plzenec pod zimní oblohou. Větší obrázek a info ZDE

Obrázek
DSLR: ZWO ASI294MM Pro / FUJIFILM X-T3
Dalekohled: TS-Optics 8" ONTC809 200/900mm f/4.5
Pointace: Omegon 90/500mm + ZWO ASI120MM Mini
Montáž: EQ-6 SkyScan / Star Adventurer
Astrofotky.cz
Uživatelský avatar
wizard_Kysi
Příspěvky: 224
Registrován: 10. 09. 2015, 00:38

Re: Noční náladovky

#296

Příspěvek od wizard_Kysi »

Ahoj, fotka má něco do sebe, ale zářící šílenost na kopci to úplně zabíjí. Proč jsi zvolil tuhle kompozici? Ta levá přesvětlená část mi tam vadí.
NWT 150/750 EQ3, sovětské bino Tento 10x50
Ferfex
Příspěvky: 409
Registrován: 03. 05. 2018, 12:55
Bydliště: Zruč-Senec
Věk: 35

Re: Noční náladovky

#297

Příspěvek od Ferfex »

Kompozici jsem zvolil záměrně s úmyslem vytvořit HDR. Jenže mi to potom při zpracování nešlo udělat správně a když jsem tam ten hrad dodal ze snímků, kde nebyl preexponovany vypadalo to dosti nepřirozeně, proto jsem raději nechal hrad jak byl. I při bližším pohledu na některé osvětlené budovy je vidět že se to prostě nepovedlo na více místech. Mrzí mi to, plánoval jsem to lépe.
DSLR: ZWO ASI294MM Pro / FUJIFILM X-T3
Dalekohled: TS-Optics 8" ONTC809 200/900mm f/4.5
Pointace: Omegon 90/500mm + ZWO ASI120MM Mini
Montáž: EQ-6 SkyScan / Star Adventurer
Astrofotky.cz
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Noční náladovky

#298

Příspěvek od zuzi »

Odkud je to focené? To musí být kousek od mého bydliště, jen nevím kde :-)
Ferfex
Příspěvky: 409
Registrován: 03. 05. 2018, 12:55
Bydliště: Zruč-Senec
Věk: 35

Re: Noční náladovky

#299

Příspěvek od Ferfex »

Zkusil jsem ještě opravu toho přesvíceného hradu, ale nevím nevím .. přijde mi prostě jakoby uměle domontovaný .. a taky že je. Úprava osvětlení budov ve městě už mi opravdu nejde, pokud použiju jinou kratší expozici přijdu o detaily všeho kolem (stromů, kopce, atd) a vše začne šumět při tahání. Je to můj první pokus o takovou noční fotku, má to mouchy já vím, ale na první pokus jsem spokojen.

Ta Radyně ve skutečnosti svítí opravdu hodně (všimnete si toho velkého halo kolem hradu a nad ním a porovnejte s celou Plzní v dálce :lol: :lol: ) těžko se to skládá, svítí dokonce tolik, že si obyvatelé Plzence stěžovali, že jim to ruší noční klid :D Takže někdy mezi 22-23h vypíná město osvětlení hradu.

Je to focené ve Starém Plzenci přímo od rotundy, která je na kopci směrem na Letkov.

Až bude modifikované 6Dčko s L-Pro filtrem chystám se tam vypravit znovu a udělat mnohem lepší záběr oblohy pomocí Star Advertureru.

Větší ZDE
Obrázek
DSLR: ZWO ASI294MM Pro / FUJIFILM X-T3
Dalekohled: TS-Optics 8" ONTC809 200/900mm f/4.5
Pointace: Omegon 90/500mm + ZWO ASI120MM Mini
Montáž: EQ-6 SkyScan / Star Adventurer
Astrofotky.cz
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční náladovky

#300

Příspěvek od Roman (Rick) »

Neviem, či je to tu úplne správne ... Niečo z dnešného rána = zoskupenie Mesiaca, Jupitera, Marsu a Saturna. Viac na klik.

Obrázek
Odpovědět