Chlazení DSLR za 1000Kč

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Chlazení DSLR za 1000Kč

#271

Příspěvek od Pupak »

Tak jsem si cvičně destruktivně rozebral starou 300D, abych pochopil,o čem to je a chápu,o čem to je. Jen to rozebrat je záležitost na hodinu.To nemluvím o tom,něco tam měnit a úspěšně to smontovat dohromady.Pánové,kteří ty Canony modifikujete,máte mojí hlubokou úctu.
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení DSLR za 1000Kč

#272

Příspěvek od BiF »

MMys píše:... Tak jsem ve dnu vyštípal díry pro luftování, a od té doby se to nezarosilo ani jednou. Peltier chladí kameru, a teplá strana se rozchlazuje do kovovéo pláště, na kterém je nahoře přišroubovaná kopulka. Lehce teplý vzduch z obvodu pak stoupá do kopulky, a ta už se nikdy nezarosila. A v poslední verzi jsou spodní otvory ještě zakryté síťkou, jinak si z toho pavouci dělali teplý domeček :-)
Taky se aktuálně snažím postavit si celooblohovku. Neměl bys, prosím, pár foteček té aktuální verze? Jde mi o to chlazení a větrání. Z toho popisu si to úplně nedokážu představit — ať nevymýšlím vymyšlené. Dík předem za jakoukoli odpověď.
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
zrosecky
Příspěvky: 78
Registrován: 11. 09. 2016, 18:50

Re: Chlazení DSLR za 1000Kč

#273

Příspěvek od zrosecky »

vla píše:Chtěl bych se zeptat, cca 2x za rok se zde objeví nějaké řešení chlazení v dané ceně, autor se pochlubí pár snímky šumu, jak je to úspěšné a tím to zpravidla skončí. Je tady někdo, kdo takové řešení dlouhodobě provozuje?
Mam 3 chlazene zrcadlovky kazdou jinou metodou a tezko rict ktera metoda je lepsi ale nejlepsi je ze snimky jsou vzdy porizeny pri +- stejne teplote ale stoji to hodne energie (peltier je nutne zlo) bez chlazeni uz nefotim (astrofoto).
zrosecky
Příspěvky: 78
Registrován: 11. 09. 2016, 18:50

Re: Chlazení DSLR za 1000Kč

#274

Příspěvek od zrosecky »

Pupak píše:Momentálně řeším chlazení mého EOS 40D a napadlo mě, že by se dalo využít prostoru akumulátoru pro vložení chladícího tělesa přes které by se foukal malým ventilátorkem vzduch do vnitřního prostoru.Oběh vzduchu by byl uzavřený,takže někde by se musel udělat výstup vzduchu z těla foťáku. Udělal jsem pokus s 15 W pelt. článkem a do foťáku vložil duralové těleso ve tvaru baterie. Teplá strana s chladičem byla umístěna dole podobně jako grip na baterie. Po cca 20 minutách byl foťák uvnitř slušně vychlazený na 4 st. při 24 st. v dílně. Teplotní čidlo jsem nalepil pod plastový kryt otvoru objektivu. Teplou stranu jsem chladil malým ventilátorem. Na první nástřel docela úspěch. Objednal jsem články s vyším výkonem 20,30 a 40W a zkusím další pokusy. Nemá s touto variantou chlazení někdo zkušenost,ať nevymýšlím již vymyšlené? Přijde mi to mnohem lepší,než chladit nějaký box a tělo z vnější strany.
Já to tahal ven z druhé strany než je baterie u Canon 500 D ale tam chladím i predkomoru nejlepší na spotřebu, rychlost a jednoduchost je chlazení jak mám u Canon 600D ale taky se musí udělat ohřev předního sklíčka čipu, stačí 1W něco jako v myslíš mám na Canon 6D to je pomalejší méně přesné ale neřeším žádný rosný bod. Ale chladím kostru těla měděný pásem a mám udělané zateplení na tělo které při teplotách nad 0°C používám. Chladím na - 10°C
IMG_20200216_141642.jpg
IMG_20200216_141642.jpg (1003.56 KiB) Zobrazeno 1171 x
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Chlazení DSLR za 1000Kč

#275

Příspěvek od Pupak »

Tak to je hustý. Tak daleko ještě zdaleka nejsem. :D
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení DSLR za 1000Kč

#276

Příspěvek od MMys »

BiF píše:
MMys píše:... Tak jsem ve dnu vyštípal díry pro luftování, a od té doby se to nezarosilo ani jednou. Peltier chladí kameru, a teplá strana se rozchlazuje do kovovéo pláště, na kterém je nahoře přišroubovaná kopulka. Lehce teplý vzduch z obvodu pak stoupá do kopulky, a ta už se nikdy nezarosila. A v poslední verzi jsou spodní otvory ještě zakryté síťkou, jinak si z toho pavouci dělali teplý domeček :-)

Tady je to trochu off-topic, založil jsem na to téma:

viewtopic.php?f=20&t=26521&p=415652#p415652
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět