Hľadám konzultanta pre písanie sci-fi románu

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11541
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Hľadám konzultanta pre písanie sci-fi románu

#16

Příspěvek od Psion »

Pokud budu vědět, jsem k dispozici.
Uživatelský avatar
adam.trhon
Příspěvky: 216
Registrován: 08. 04. 2018, 20:18
Bydliště: Brno
Věk: 35

Re: Hľadám konzultanta pre písanie sci-fi románu

#17

Příspěvek od adam.trhon »

Je nutné to řešit jako soukromé zprávy? Pokud to napíšete rovnou do vlákna:
- Místo úrovně vzdělání se tu začne diskutovat o spektrometrech
- Téma by mohli pročíst i jiní (jak jste uvedla, nebude tam muset být moc příběhu), mě by to třeba zajímalo
- Člověk, který bude odpovídat nejvíc, může v případě zájmu udělat i finální (už soukromou) kontrolu
- Poděkovat můžete celému astrofóru

Jinak dá se někde přihlásit k odběru novinek? Až vyjde, rád si přečtu sci-fi, ve kterém se klade důraz na uvěřitelnost :)
Berta: GSO 300/1500, Bertík: SW 150/750, Celestron Granite 7x33
Tento příspěvěk napsal začátečník, proto by ho nikdo neměl číst.
Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Hľadám konzultanta pre písanie sci-fi románu

#18

Příspěvek od Eryn »

Psion píše:Pokud budu vědět, jsem k dispozici.
Vďaka, ja sa ešte ozvem.
adam.trhon píše:Je nutné to řešit jako soukromé zprávy? Pokud to napíšete rovnou do vlákna:
- Místo úrovně vzdělání se tu začne diskutovat o spektrometrech
- Téma by mohli pročíst i jiní (jak jste uvedla, nebude tam muset být moc příběhu), mě by to třeba zajímalo
- Člověk, který bude odpovídat nejvíc, může v případě zájmu udělat i finální (už soukromou) kontrolu
- Poděkovat můžete celému astrofóru

Jinak dá se někde přihlásit k odběru novinek? Až vyjde, rád si přečtu sci-fi, ve kterém se klade důraz na uvěřitelnost :)
Priznám sa, na súkromné správy som to chcela orientovať kvôli nedávnej skúsenosti s radami na inom fóre, kde to vo verejnej komunikácii nejako vyšumelo do prázdna. Predpokladala som, že voči komunikácii v súkromných správach budú ľudia cítiť väčšiu zodpovednosť za odpovede. A tú pozitívnu skúsenosť s konzultáciami a dotiahnutím románu do úspešného konca a vydania mám tiež cez súkromné správy, resp. maily.

Našťastie sa mi ozvali už dvaja užívatelia, možno sa to podarí všetko vyriešiť s nimi – a ak nie, verejná diskusia je v zálohe.
Informovať o vydaní knihy vás, prirodzene, môžem. Možno vás zaujmú aj moje predošlé tituly, ktoré som sa snažila tiež urobiť odborne čo najpresvedčivejšie (okrem miest, kde tá presvedčivosť kolidovala s dejom).

Ak by ste mali niekto záujem, tu je ukážka stati niekde blízko začiatku rozpracovaného románu, ktorá naznačuje aj zápletku: https://www.adhara.sk/?page_id=5738
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 40

Re: Hľadám konzultanta pre písanie sci-fi románu

#19

Příspěvek od LukasNestak »

A čo tak spýtať sa priamo výrobcu spektrometra? Ak nevieš jazyk, tak google translátor sa mi celkom osvedčil.
Ale aj tak sci-fi je žáner, kde môžeš trochu popustiť uzdu fantázie :), navyše keď to píše človek ako ty, tak aj detaily budú mať hlavu a pätu. Možno ani nie je treba zachádzať extrémne do detailu "čítal som recenzie na tvoju predošlú knižku + veľmi natiahneš čas".
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Hľadám konzultanta pre písanie sci-fi románu

#20

Příspěvek od Eryn »

LukasNestak píše: Ale aj tak sci-fi je žáner, kde môžeš trochu popustiť uzdu fantázie :), navyše keď to píše človek ako ty, tak aj detaily budú mať hlavu a pätu. Možno ani nie je treba zachádzať extrémne do detailu "čítal som recenzie na tvoju predošlú knižku + veľmi natiahneš čas".
Ja viem, ale fantázie tam už bude viac než dosť. :-) Celá zápletka (ako vyplýva aj z ukážky úryvku) je pekne šialená a v mene deja som už musela zámerne odignorovať dva fakty.

Nejde mi o to popisovať techniku do detailov. Celý tento siahodlhý výskum sa prejaví len v niekoľkých vetách, ale chcem, aby tie vety boli správne a nevytrhli znalého čitateľa zo zahĺbenia sa do príbehu. Je to filozofia, ktorú už mnoho rokov propagujem medzi sci-fi autormi. Dôvody podrobne vysvetľujem v tomto článku: https://www.adhara.sk/?page_id=982
Odpovědět