Meade LX200 GPS

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Zdeněk Vojč
Příspěvky: 220
Registrován: 10. 12. 2015, 08:36
Bydliště: Staré Homole
Kontaktovat uživatele:

Re: Meade LX200 GPS

#46

Příspěvek od Zdeněk Vojč »

Zdravím ,
proměřil jsem zdroj , dává 12.3V . Zkusil jsem jiný, stále jen podsvícená klávesnice.
Vygůglil jsem,že na LX200 je ovladač jen klávesnice a počítač je ve předním panelu na základně montáže.
Většina poruch je prý zapříčiněna právě tímto hlavním panelem. Pak bývá ještě častá porucha kabelu snímače polohy deklinace v levém rameni.
Vše jsem rozebral a aspoň vizuálně zkontroloval. Kabel byl poněkud pomačkán, ale dobrý. Na hlavním panelu jsem nic podezřelého nespatřil.
Takže teď jsou tyto možnosti:
koupit nový panel za 450$
zkusit ho někde opravit

a nebo demontovat tubus a koupit novou montáž : EQ6 nebo EQ8
abych se přiznal, tak ta poslední možnost se mi líbí.

Tak se možná hloupě ptám, vyplatí se EQ8, nebo spíš EQ6 ?
Je to do hvězdárny.
Díky
Zdenek
www.elara.cz
Přílohy
power panel LX200 GPS
power panel LX200 GPS
P5230195.jpg (97.16 KiB) Zobrazeno 4865 x
power panel LX200 GPS
power panel LX200 GPS
P5230194.jpg (90.18 KiB) Zobrazeno 4865 x
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Meade LX200 GPS

#47

Příspěvek od biker.fm »

Ahoj.
jaky mas dalekohled (8, 10, 12")? Na 12" by byla lepsi EQ8, na zbytek je dobre pouzitelna EQ6.
Co se tyce panelu, zkus se poptat p. Matouska.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Zdeněk Vojč
Příspěvky: 220
Registrován: 10. 12. 2015, 08:36
Bydliště: Staré Homole
Kontaktovat uživatele:

Re: Meade LX200 GPS

#48

Příspěvek od Zdeněk Vojč »

Front panel jsem resil primo s MEADE, ale je to na dlouhe lokty, draha doprava. A neni jasne jestli je to tim panalem.
Mluvil jsem s p. Matouskem. Resil stejny problem s jiným zakaznikem a postupne vymenili skoro vsechny vnitrnosti ve vidlici LX200.
Takze jsem se rozhodl a prave jsem objednal na telescop-expres.de EQ8. Je to ranec, snad mi to bude dlouho slouzit.
Stejne jsem to tak mel trochu v planu, ta lx200 je skvela, ale na klinu se to prece jen trochu chveje.
Takze se tesim jak budu prevrtavat sloup ve hvezdarne .
Diky
Zdenek
balda
Příspěvky: 16
Registrován: 06. 06. 2017, 19:21
Bydliště: kadaň
Věk: 74

autostar 2

#49

Příspěvek od balda »

vlastním dalekohled mMeade LX200 GPS na vidlicové montáži ovládané Autostarem II.pořídil jsem si EQ klín a nevím jak autostar přepnout z AZ na EQ mód.poraďte prosím.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: autostar 2

#50

Příspěvek od Howking »

Nastavit GPS že jsi na svém poledníku, ale na severním pólu?
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: autostar 2

#51

Příspěvek od MilAN »

V manuálu to je popsáno :

SETUP .....Telescope .....Mount : zvolit Polar

http://www.ruf.rice.edu/~ruco/manuals/L ... Manual.pdf
str. 28
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
balda
Příspěvky: 16
Registrován: 06. 06. 2017, 19:21
Bydliště: kadaň
Věk: 74

Re: autostar 2

#52

Příspěvek od balda »

Děkuji za rady.Nějak se s tím poperu a manuál si asi nechám přeložit.
TomKocanda
Příspěvky: 299
Registrován: 03. 01. 2019, 01:16

Re: Meade LX200 GPS

#53

Příspěvek od TomKocanda »

Zdravím
Zajímalo by mě, jestli tu ještě je někdo z majistelů Lx-200
Mám 8" a potřeboval bych poradit...
— APM LZOS 105/650, ASI 2600MCPro, AsiAir Pro, AM5 ---
Astrouš
Příspěvky: 7
Registrován: 29. 06. 2019, 21:46

Rozchození MEADE 200 LX

#54

Příspěvek od Astrouš »

Dobrý den kolegové,

koupil jsem si použitý dalekohled MEADE 200 LX. Bohužel dalekohled nebyl kompletní. Chyběla kabeláž, která mi byla nedávno doručena z Ameriky. Hrozně nyní tápu, co k čemu je a jestli je to kompletní. Mohl byste mi prosím někdo poradit? Co mi ještě chybí?

Zatím jsem používal dalekohled v manuálním režimu, ale rád bych ho rozchodil na plno.

Budu se těšit na reakce. Pls reakce, že jsem debil, když to takto kupuji a nerozumím tomu, si odpustte :-). Věřím, že to nakonec dám dokupy.


Mějte se. Stanislav Štumpf
Přílohy
Mám dva podobné transformátory, zřejmě zdroj
Mám dva podobné transformátory, zřejmě zdroj
Kabel s trafem 2.jpg (54.33 KiB) Zobrazeno 3444 x
Mám dva podobné transformátory, zřejmě zdroj
Mám dva podobné transformátory, zřejmě zdroj
Kabel s trafem 1.jpg (67.61 KiB) Zobrazeno 3444 x
Kabel se dvěma zakončeníma. Kabel je v jední části rozdělen na vložení pojistky. Vůbec netuším.
Kabel se dvěma zakončeníma. Kabel je v jední části rozdělen na vložení pojistky. Vůbec netuším.
Kabel 1.jpg (52.49 KiB) Zobrazeno 3444 x
To je asi americká zásuvka do auta na napájení dalekohledu, že? Dá se to upravit na náš typ nebo někde koupit?
To je asi americká zásuvka do auta na napájení dalekohledu, že? Dá se to upravit na náš typ nebo někde koupit?
Trafo.jpg (36.75 KiB) Zobrazeno 3444 x
Je to místo hlavního ručního ostření primáru?
Je to místo hlavního ručního ostření primáru?
Autoostření.jpg (36.76 KiB) Zobrazeno 3444 x
Astrouš
Příspěvky: 7
Registrován: 29. 06. 2019, 21:46

Máte zkušenosti s MEADE 200 LX

#55

Příspěvek od Astrouš »

Dobrý den, koupil jsem si starší teleskop MEADE 200 LX a trochu víc tápu, jak s jeho elektronickým ovládáním. Pokud někdo tento dalekohled klasiku máte, ozvěte se mi prosím.

Díky moc. Hezký den. Stanislav Štumpf
jirka.P
Příspěvky: 518
Registrován: 01. 06. 2008, 01:26
Bydliště: Sulíkov
Věk: 51

Re: Máte zkušenosti s MEADE 200 LX

#56

Příspěvek od jirka.P »

Ahoj
Já ho měl a ovládaní bylo docela jednoduchý.Ty k tomu nemáš manuál?Měl jsem ho i v češtině a ten jsem prodal i s dalekohledem uživateli HAWK,tak se ho zkus zeptat jestli by ti ho třeba nenafotil.Podle manuálu všechno s přehledem pochopíš.Pamatuji si,že sis vybral jestli máš AZ nastavení nebo polární,to musíš mít EQ klín.Pak už ustavuješ goto na 1 až 3 hvězdy.Já měl stativ napevno venku i s eq klínem a super vychytávka byla,že stačilo najít na obloze známý objekt,vycentrovat,v katalogu ručky najít ten objekt a podržet enter do pípnutí.Tím si zadal že se dalekohled dívá na daný objekt a můžeš používat goto na další objekty a vyhnul ustavení na hvězdy.Podmínka je že máš ra osu nastavenou na polárku.
mkoch
Příspěvky: 33
Registrován: 28. 09. 2018, 17:04
Bydliště: Od narození Praha
Věk: 54

Re: Rozchození MEADE 200 LX

#57

Příspěvek od mkoch »

TomKocanda
Příspěvky: 299
Registrován: 03. 01. 2019, 01:16

Re: Meade LX200 GPS

#58

Příspěvek od TomKocanda »

Nejak jsem nesledoval tuhle sekci a prehledl aktivitu...
Mam LX-200 GPS a muzeme se spojit a poradit si jestli je jeste potreba. To trafo s cimsi na fotce je 110V adapter na 12V - aby se dal pouzivat kabel s CL (autozapalovac) konektorem pri napajeni ze site. Pokud je trafo i na 220V (casto byvaji) tak staci poridit nasazovaci adapter na americky typ vidlice a pujde to ale vetsinou to dava 500mA a to je celkem malo. Doporucuju poradny trafo na 220 a hlavne s konektorem ktery fakt sedi v protikusu na zakladne - vetsina jich je malicko mensich a staci zavadit o kabel a cela sestava se vypne.
— APM LZOS 105/650, ASI 2600MCPro, AsiAir Pro, AM5 ---
TomKocanda
Příspěvky: 299
Registrován: 03. 01. 2019, 01:16

Re: Meade LX200 GPS

#59

Příspěvek od TomKocanda »

Jo a pokud nohodou sleduje toto forum jeden cerstvy majitel bazarove LX-200 12”, tak mu od srdce gratuluju ke koupi. Byl jsem kousicek od toho tu sestavu koupit skoro celou ale pak me odradila ta silena vaha - svuj 8” nasazuju na stativ horko tezko a 12” je u me bez sance... Ale je to fantasticky pristroj a sen...
Az budu mit stabilni misto na pozorovani tak to asi vymenim ale tak vyhodne jako tahle koupe to asi nebude... ;)
— APM LZOS 105/650, ASI 2600MCPro, AsiAir Pro, AM5 ---
maza
Příspěvky: 133
Registrován: 30. 12. 2018, 08:04
Bydliště: Petrovice 82
Věk: 53

Re: Meade LX200 GPS

#60

Příspěvek od maza »

TomKocanda píše:Jo a pokud nohodou sleduje toto forum jeden cerstvy majitel bazarove LX-200 12”, tak mu od srdce gratuluju ke koupi. Byl jsem kousicek od toho tu sestavu koupit skoro celou ale pak me odradila ta silena vaha - svuj 8” nasazuju na stativ horko tezko a 12” je u me bez sance... Ale je to fantasticky pristroj a sen...
Az budu mit stabilni misto na pozorovani tak to asi vymenim ale tak vyhodne jako tahle koupe to asi nebude... ;)
Tak já jsem koupil Lx200 12" před měsícem.
Je skvělá, ale fakt těžká když ji stěhuji ven tak ve dvou a na dvě části stojan a montáž s optikou.
Najíždí úplně sama automaticky (polohu GPS, datum, čas, sever, vodorovnou polohu optiky) a pak v hledáčku je vidět referenční hvězda fakt hodně přesné. Optika je nádherný obraz a začal jsem fotit je malý výřez oblohy tak jsem koupil reductor f6,3 Meade 4000. Snad bude větší obraz. Budu stavět na jaře hvězdářský domeček.
Jsem spokojen.
Meade LX200 305/3048 ACF UHTC, malý hvězdářský domeček, achromat Meade 80/400, AZ na sloupu,
Odpovědět