Mozaika - souhvězdí Labuť

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MartinV
Příspěvky: 59
Registrován: 23. 01. 2009, 22:40

Re: Mozajka - souhvězdí Labuť

#106

Příspěvek od MartinV »

Je to více jak 10 let, co sem dal svůj příspěvek Honza. Já v tu dobu neměl na to žaludek a chuť s něčím takovým se trápit. Jednak jsem na to neměl potřebné HW vybavení a postrádal jsem zkušenosti. V nejlepším případě jsem se zmohl na 1x2 pole a byl to boj. Přesto jsem se k něčemu podobnému (znatelně menším poměru) při návratu k astrofotografii dokopal a během čtyř fotografických noci v průběhu září a října jsem nasnímal potřebná data a vrhl se na složení. Celkem se jedná o složeninu 2x3 pole. Jednotlivá pole jsou složená z 24 dvou minutových subexpozic, která byla snímána DSLR Canon EOS 6Dmod s objektivem Samyang 135mm/F2@F2, ISO800 na cestovní montáži SkyWatcher SA bohužel bez guidingu. Vzhledem k nepointaci byl ve většině případů odpad až 60%. Našla se i světla chvilka, kdy do hodiny jsem měl na 1 pole data nasnímaná, ale to bylo jen jednou. Konkrétně pole které tvoří horní pravý roh jsem fotil na 3x. Poprvé bylo značně poznamenáno SZ a podruhé jsem měl všechny expozice do 3/4 překryté slabou vrstvou cyrrů, které vlivem rozptýleného světla do snímku zanesly opět SZ. Všechna data do výsledného 16bit tifu byla zpracována v Astro Pixel Processor (kalibrace pomocí BPM, MF a MB, registrace, normalizace, integrace). U každého pole zvlášť byl vytvořen model SZ. Výsledné snímky byly poté složeny, vytvořen opět model SZ/gradientů, kalibrace pozadí, kalibrace hvězd a DDP. Snímek byl poté upraven za pomoci křivek a úrovní přes masky, zvýšená saturace a ostrost a zmenšení na 50% původní velikosti (100% cca 9500px x 9500px).

Níže je snímek v rozlišení okolo 30%.
Obrázek

Ještě přikládám 50% rozlišení na astrobinu:
https://www.astrobin.com/full/hfxzlg/0/?real=&mod=

MartinV
Samyang 135 mm f/2.0 ED UMC, Canon EOS 6Dmod, iOptron iEQ30 Pro, ZWO ASI120MM-S, ZWO EAF

https://astrofotky.cz/~MartinV
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 40

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#107

Příspěvek od LukasNestak »

Nádhera!
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#108

Příspěvek od MaG »

Je to moc hezké v celkovém pohledu i v max. detailu. Grandiózní podívaná.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#109

Příspěvek od MMys »

Moc pěkný !!! A vítej zpátky ;)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Mozajka - souhvězdí Labuť

#110

Příspěvek od Bill »

MartinV píše:Já v tu dobu neměl na to žaludek a chuť s něčím takovým se trápit. Jednak jsem na to neměl potřebné HW vybavení...
No ale to nemáš pořád! :lol:
Je to paráda. Asi přestanu fotit a otevřu si raději půjčovnu astrosračkami...

Ale je to inspirace až neunesu větší dalekohled - jenom nevím, zda na to "budu mít žaludek a chuť s něčím takovým se trápit."
M:736 750 113
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1740
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#111

Příspěvek od nou »

My God it's full of stars

EDIT: Vypozical som si citat z filmu ako reakciu na ten uzasny snimok.
Naposledy upravil(a) nou dne 29. 10. 2019, 10:01, celkem upraveno 1 x.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#112

Příspěvek od MilAN »

Nespletl sis fórum nebo vlákno ?
-------------------------
EDIT : co to je za pitomý zvyk, upravovat příspěvek po tom, co na něj je už nějaká reakce v dalším příspěvku ?
Naposledy upravil(a) MilAN dne 29. 10. 2019, 10:16, celkem upraveno 1 x.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#113

Příspěvek od Cztwerec »

Je to fotka, kterou bych nikdy nevyfotil, jednoduše to zatím neumím, tak nevím jestli mohu "soudit" jednu věc. A tou je něco špatně v zaostření, nebo matici nějakého algoritmu. Přijde mi, že jsou ty hvězdy prostě soustředěny do nějaké mřížky. A nevím jestli je to jen dojem, nebo to tak je doopravdy. Vadí mi to, ale tak nějak stejně jako automatický blend doostřování u AS (samozřejmě lze ten proces vypnout) a u planet, kde vzniká vysoké doostření i těch nejmenších detailů, ale zároveň zdvojení hran. Můžou za to automatické režimy. Není tohle něco podobného? Není to jen "problém" tvůj, ale viděl jsem ho už na několika fotografiích. Je to vidět spíše na 30% verzi. Může to být i zmenšením?

Jinak je to krásný snímek.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#114

Příspěvek od MMys »

Já tam ale nic takového nevidím, není to problém tvého prohlížeče+monitoru ?
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#115

Příspěvek od Cztwerec »

Já ti nevím, je fakt, že ho mám zkalibrován na to abych viděl i artefakty v pozadí. A opravdu se mi v tom nechce patlat na bázi pixelů. Ale pro mě je to rušivé na více snímcích i od jiných autorů, je to jako pravoúhlé struktury v různých náklonech. Hlavně právě u širokoúhlých záběrů...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MartinV
Příspěvky: 59
Registrován: 23. 01. 2009, 22:40

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#116

Příspěvek od MartinV »

MilAN píše:Nespletl sis fórum nebo vlákno ?
-------------------------
EDIT : co to je za pitomý zvyk, upravovat příspěvek po tom, co na něj je už nějaká reakce v dalším příspěvku ?
Moje chyba. Přehazoval jsem fotky na astrofotkách a bohužel pozdě mi došlo, že se změna projeví i na AF. Už od včerejška od rána to řeším s Pavlem Pechem, neboť jsem věděl že se někdo ozve.
To že jsem výsledek hodil sem, mi přišlo příhodnější. Ano lepší by bylo navázat na můj původní příspěvek. Sorry udělal jsem v tom bordel. Pro příště se polepším a než něco zase napíšu pořádně si to promyslím.

------------------------------------------------
Bill: já tě nemít tak nevím co si počnu. Díky za zapůjčení.

Ostatním děkuji za komentáře.

M.
Samyang 135 mm f/2.0 ED UMC, Canon EOS 6Dmod, iOptron iEQ30 Pro, ZWO ASI120MM-S, ZWO EAF

https://astrofotky.cz/~MartinV
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#117

Příspěvek od MilAN »

to MartinV : Promiň, ale moje poznámka se netýkala vůbec tebe, ale předchozího příspěvku od uživatele nou, který po mé otázce si místo odpovědi změnil zpětně příspěvek
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#118

Příspěvek od Libcz »

Martine paráda, povedený pohled na mé nejoblíbenější souhvězdí, díky za něj ;-)
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4114
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#119

Příspěvek od biker.fm »

Sice to neni mozajka, ale nevim kam to dat... kdyz, tak prosim admina o premisteni do jineho vlakna.
Labut.jpg
Labut.jpg (1.75 MiB) Zobrazeno 1506 x
A ted co je spatne a co by se dalo lepe ?

Info ke snimku na astrofotkach
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Evzen
Příspěvky: 394
Registrován: 21. 04. 2010, 12:43
Bydliště: Brno
Věk: 73

Re: Mozaika - souhvězdí Labuť

#120

Příspěvek od Evzen »

Já mám sice mozaiku, ale přesto mám Labuti jen kousek:
Obrázek
Nějak se ten náhled nechce zobrazit - nevím proč.
A tento funguje:
Obrázek
Odpovědět