Laguna a Trifid

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#361

Příspěvek od Psion »

MilAN píše:No Pepo, ještě jednou : píšu o našich podmínkách a focení DSO a o rozlišení. Ne o šumu, dosahu a pod - tedy o věcech ovlivnitelných způsobem snímání.
Pravda u nás je to děsný, prach aerosoly ve vzduchu, seeing šílenost. Nedávno jsem se vrátil z Mexika, turistická oblast vedle 250 tis. města 8 km vzdáleného, Měsíc svítil kousek od Oriona ve fázi 40% a okem viditelná M42 v nasvíceném hotelovém komplexu, co k tomu dodat. Skoro bych řekl, že máme nejhorší pozorovací podmínky na světě.
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#362

Příspěvek od novo »

Psion: netreba klesať na duchu. My mávame, teda aspoň ja na Kopaniciach aj takéto noci: http://astrobook.sk/2018/07/17/seeing/ a nie sú to zas až tak zriedkavé podmienky . Je pravda že k výsledku mi asi značne dopomáha aj tá AO. Predsa len hýbe sklom rýchlosťou 0.1 sek. Neodvážim sa povedať, že je to fakt, pretože som zatial neurobil žiadne merania s a bez AO.

A čo sa týka diskusie predtým, tak som si myslel, že tie porovnávania už dávno skončili. Zrovnávať H alfu s RGB je fakt dobré.
Potom jeden naozaj uverí, že mu stačí na všetko 5" refrák, a odhodlanie.
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#363

Příspěvek od novo »

Tak som to skúsil tiež s 5" refrákom. Neviem , či to na tie 4k monitory nebude až príliš, ale na obyčajnom sa to dá pozerať. :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#364

Příspěvek od Cztwerec »

Moc pěkný! Líbí se mi to hlavně proto, že to ve mě evokuje starou fotku z encyklopedie (má to být tedy pochvala :) ). Je to nějaké jiné než odrhované umělotiny z PI, asi s ním umíš dobře pracovat.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Laguna a Trifid

#365

Příspěvek od Bill »

Cztwerec píše:Moc pěkný! Líbí se mi to hlavně proto, že to ve mě evokuje starou fotku z encyklopedie (má to být tedy pochvala :) ). Je to nějaké jiné než odrhované umělotiny z PI, asi s ním umíš dobře pracovat.
Ale PI je jenom sada nářadí - každý ji může použít dle svého uvážení a vkusu. Ta data jsou určitě luxusní a není třeba výsledek tak "dolovat" - tím je to takové přirozené...

Pokud to dobře počítám, tak expozice je okolo 13 hodin na výborné obloze. Takže u nás by člověk potřeboval nejméně dvojnásobek. Což při výšce nad obzorem, délce noci a přízni počasí je projekt na několik let :-)

Jinak výsledek se mi moc líbí...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#366

Příspěvek od Psion »

novo píše:Tak som to skúsil tiež s 5" refrákom. Neviem , či to na tie 4k monitory nebude až príliš, ale na obyčajnom sa to dá pozerať. :)
[/url]
I na 4k se na to pěkně dívá, těch 13 hodin je opravdu hodně na tuhle mlhovinu, to jsi fotil nejméně dva dny předpokládám?
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#367

Příspěvek od novo »

Velmi ma to teší , že sa vám to páči. A Bill má absolútnu pravdu. PI je len hromada náradia. Je na každom ako a prečo ich použije. To, že po rokoch už vieme používať všetky funkcie, tlačítka a vieme na čo sú, neznamená, že z toho urobíme peknú fotku. ;)
Bohužial obloha nebola tak luxusná ako sme si spolu s ostatnými návštevníkmi Athosu priali. Hneď druhú noc prišla zo Sahary Calima s prachom /trvalo to 4 dni/ a musel som fotiť len v nadhlavníku, preto tá M 63. Spolu s prachom aj horúci vietor a teda o vysnívanom FWHM 1.5 som si mohol nechať len zdát. Lietalo to v noci z 2.7 na 5 a späť. Preto tie hviezdy v RGB vyzerajú ako vyzerajú. Ale posledné noci to zachránili, čo sa týka L-ka.
Ale nesťažujem sa, bolo to 9 nocí po sebe , ktoré som všetky zmysluplne prebdel. Samozrejme ešte nejaké dáta mám, tak ich v klude spracujem.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#368

Příspěvek od Cztwerec »

Bill píše:
Cztwerec píše:Moc pěkný! Líbí se mi to hlavně proto, že to ve mě evokuje starou fotku z encyklopedie (má to být tedy pochvala :) ). Je to nějaké jiné než odrhované umělotiny z PI, asi s ním umíš dobře pracovat.
Ale PI je jenom sada nářadí - každý ji může použít dle svého uvážení a vkusu. Ta data jsou určitě luxusní a není třeba výsledek tak "dolovat" - tím je to takové přirozené...
No právě že tu "sadu nářadí" tady umí s dobrou mírou používat jen pár lidí :) Někdy se doluje nad rámec toho co ta data v sobě mají.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#369

Příspěvek od novo »

Možno len tak pre zaujímavosť, takto vyzerá L-ko

http://astrobook.sk/2019/06/17/m20_l/
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#370

Příspěvek od nosuh »

Paradni detaily..super Lko a tesim se na barvu ;)
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Laguna a Trifid

#371

Příspěvek od MilAN »

Ta je o pár příspěvků výše :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
fugazi
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 06. 2019, 12:29

Re: Laguna a Trifid

#372

Příspěvek od fugazi »

Krásné barvy a kvalita fotografií! :)
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#373

Příspěvek od nosuh »

A joooo!!! Vzdycky me to hodi na konec postu.
Tak v barvach jeste lepsi samo..Ale to Lko ma i samotne neco do sebe..
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
altoz
Příspěvky: 534
Registrován: 24. 02. 2008, 20:27
Bydliště: Ruda
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#374

Příspěvek od altoz »

Fotka Laguny z minulého víkendu z Konojed. Meteosituace byla úplně divná... ale výjezd jsem přesto risknul. Odměnou bylo pár hodin s docela dobrým seeingem, čistým jižním obzorem a probuzení lehkou ranní přeháňkou :-). Nakonec se dokonce podařilo i něco nafotit...

Úlovek zde na kliknutí:

Obrázek
GSO RC 152/1370, TS APO Quadruplet 70/350, Baader Scopos 66/400, montáž CG-5 GT ADV, ZWO ASI 1600 MM-C, Canon EOS600Dmod., Lacerta MGEN, triedr Helios 7x50
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna a Trifid

#375

Příspěvek od Bíba75 »

No máš to hezký chlape!
Jen tak dál.
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Odpovědět