Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#61

Příspěvek od Roman (Rick) »

Dík, mal som byť v Tatrách na dovolenke, ale nakoniec ma skolila choroba a nebol som nikde.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#62

Příspěvek od Roman (Rick) »

Trocha som to prekopal v rámci processingového absťáku :D. Farba bude dúfam o týždeň. Ctrl+F5 pre refresh. Je to len 4x5 min L cez prenajatý 50cm f3.8 Newton od ASA. Viac na klik.

Obrázek
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#63

Příspěvek od Roman (Rick) »

Nafotil som aj farbu tohto exotického objektu z juhu :). Veľmi zaujímavá temná hmlovina, inak nazývaná aj Mravenčiar. Fotil som na dialku simultánne s M4 na druhom prenajatom ďalekohľade, tentokrát pol metrovým CDK pod tou istou kupolou. Klasicky 4x5 minút RGB, viac na klik.

Obrázek
Uživatelský avatar
majklus
Příspěvky: 970
Registrován: 12. 06. 2014, 09:18
Bydliště: Tehov u Říčan
Věk: 46

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#64

Příspěvek od majklus »

Krásné...
Expoziční čas je ale asi z nějaké paralelní reality. :-) Delší čas obvykle nafotím během ostření a nastavování kompozice... :-D
ES ED127/952, TS ED96/575 na koukání; RC203/1624, TS72/432 APO, N150/600 na focení; ASI174MM Cool, ASI533MC Cool
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 550
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#65

Příspěvek od kolec »

Nic v zlom , ale stratili sa detaily viditelne v L-ku. Niekde v spracovani si spravil chybu

kolec
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#66

Příspěvek od Roman (Rick) »

majklus: presne, aj to sa mi na tom páči :D. Žiadne stovky hodín, či jeden objekt za sezónu a podobne. A samozrejme vôbec neriešim cestu ya tmou, prebdenú noc, či to, že sa mi dovalili oblaky. Samozrejme, viac času je vždy plus, ale tu očividne stačí zlomok toho, na čo sme zvyknutí. A tie objekty na juhu sú tiež veľmi zaujímavé, pre mňa taká zaujímavá exotika.

kolec: nie nie, nejde o chybu ;). Ono to bude tým, že som to L nepoužil v tomto RGB - je fotené iným strojom. Farebná verzia je len čisté RGB 4x5 minút, nič viac. To L v staršom príspevku je 4x5 minút z Chile, ale pod lepšou oblohou a technikou, preto tie detaily vyliezli lepšie (a aj na spracovanie som zatlačil viac). Nechcel som ho už pridávať do tohto RGB, aj za cenu trochu horších výsledných detailov. Takto mi to prišlo prirodzenejšie, plus, stále viac sa mi páči čisté RGB, oproti LRGB, už len pre tie farby.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#67

Příspěvek od Roman (Rick) »

Tak mi to nedalo a skúsil som tam pridať to L. Štruktúr, hlavne v tom zaujímavom jadre je viac, ale zároveň aj šumu.

Obrázek
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 40

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#68

Příspěvek od LukasNestak »

Veľmi pekné.
Beriem to ako oboznámenie s južnou oblohu, alebo ako inšpiráciu na čo sa pozrieť, ak by sa človek niekedy náhodou motal okolo rovníka "prípadne južnejším smerom". U mňa plná podpora fotiek z južnej oblohy! Len tak ďalej Roman.
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8303
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#69

Příspěvek od Cztwerec »

Jako test dobrý, ale co dál :D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#70

Příspěvek od MilAN »

Cztwerec píše:Jako test dobrý, ale co dál :D
Pro mě je to podobné jako :kup si hvězdu jako dárek. Tady tedy : kup si snímek. Někdo postaví a zaplatí hvězdárnu, do toho dalekohled a postará se o obsluhu a vyfocení. A ty to zaplatíš a připadáš si jako ...fotograf ?. Ale co , koníčky jsou různé, někdo si kupuje ošacení, někdo fotky.
To je prosté konstatování, žádný výsměch, žádná kritika
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#71

Příspěvek od Roman (Rick) »

LukasNestak: vďaka, ja to tiež tak beriem. Na juhu je mnoho pekných, exotických objektov. Je to zároveň aj taký tip pre astrofotičov, ktorí cestujú za oblohou a chcú si tam niečo nafotiť svojou, či prenajatou technikou ;).

Cztwerec: pre mňa to nie je test. V podstate je to finál. Možno ešte nejaké dáta dofotím, to uvidím, ale stačí mi to aj takto ako je. Viem, pre Vás nemysliteľné :D. Skôr by som chcel nasnímať detailnejšie tú centrálnu oblasť, ale zatiaľ nemám prístup k zostave s vyšším rozlíšením.

Milane, a čo hovoríš na hmlovinu samotnú? Lebo mne ide o tú hmlovinu, aká je pekná a zaujímavá a hlavne v centrálnej časti aké sú tam zaujímavé štruktúry. Mne je jedno, že je tam trochu šumu, alebo, že som nestál pri ďalekohľade, keď sa to snímalo. A, predstav si, pripadám si ako fotograf. Už som si čo, to nafotil, ako v astrofotografii, tak i čo sa denného fotenia týka. Keby boli toto moje prvé fotky, bolo by to o inom. Ono, príde mi to ako prirodzený vývoj, čo sa astrofotografie týka, teda, ak sa človek chce posunúť niekam ďalej a neriešiť dokolečka to isté, ako to tu stále robia poniektorí (alebo nespať celú noc, cestovať za 'tmou', striehnuť na techniku či oblohu, keď môžem mať prístup k Bortle 1 oblohe i klenotom južnej oblohy kedykoľvek, odkiaľkoľvek, kde je prístup na internet). Vo svete je toto bežná prax, len tu s tým akosi stále majú poniektorí problém :). Nie som jediný, čo takto fotí a ako som tu už spomínal mnoho ráz, nevidím v tomto rozdiel napr. oproti ľudom, ktorí si tu postavili hvezdárničku a ďalekohľad si ovládajú z tepla obývačky. To je tiež len prosté konštatovanie, žiadny výsmech, žiadna kritika.
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2189
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#72

Příspěvek od astar »

Romane , nic proti, ale podle mne, ten co si udělá fotku nebo cokoliv jiného vlastním přičiněním ,tak z toho má větší radost, než ten co si to koupí . To platí o všech co si postavili dalekohled , hvězdárničku , prostě jsme národ kutilů . Pokud tebe těší si snímky kupovat , tvoje volba, ale pak se nediv, že to jiní budou kritizovat . Je to jen konstatování , bez jakýchkoliv emocí .

Mám prosbu. Kolik ADU na L snímku má nejtmavší oblast kolem té kulovky (zkalibrováno FF ) . Jaký zisk byl použit v -e a jaký je ofest snímku (průměrné ADU darku ) a efektivnost kamery nebo typ a znčku kamery. Chci posoudit tu kvalitu oblohy Bortle 1 . Dík
Jen pro doplnění : jas oblohy 21,5m v zenitu - na 1m^2 dopadne cca 180 fotonů /sec .
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#73

Příspěvek od Bill »

MilAN píše:
Cztwerec píše:Jako test dobrý, ale co dál :D
Pro mě je to podobné jako :kup si hvězdu jako dárek. Tady tedy : kup si snímek. Někdo postaví a zaplatí hvězdárnu, do toho dalekohled a postará se o obsluhu a vyfocení. A ty to zaplatíš a připadáš si jako ...fotograf ?. Ale co , koníčky jsou různé, někdo si kupuje ošacení, někdo fotky.
To je prosté konstatování, žádný výsměch, žádná kritika
Já tomu nerozumím. Už dlouho se tady vede diskuze, že stavět hvězdárnu u nás je nesmysl. Že díky počasí a světelnému znečištění to jsou vyhozené peníze a lepší je koupit si pozemek v zahraničí a postavit to tam. Nevidím v tom už moc velký rozdíl, pokud si to nekoupím a jenom pronajmu na nějaký čas...

Ale každý je jiný - někoho baví řešit technické problémy, někoho mrznout v noci u dalekohledu, někoho baví fotit a zpracovávat snímky i když HW není fyzicky jeho...

Já mám spoustu nezpracovaných snímků - mě třeba zase zoufale nebaví to zpracovávat :-(
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#74

Příspěvek od Roman (Rick) »

astar, bill to je ok, ja rešpektujem váš názor. Skúste to tiež ;). Už sa to tu preberalo mnohokrát a nemám potrebu sa opakovať, či nejako obhajovať pri každom snímku, čo sem pošlem. Astar = ohľadom info, tie sú na klik na astrofotkách ku každej fotke. Táto posledná má strohé detaily, lebo boli použité dve rôzne mašiny = detaily sú v popise dvoch snímkov vyššie. Čo sa oblohy týka, bavíme sa o 22 mag.
Naposledy upravil(a) Roman (Rick) dne 30. 05. 2019, 11:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Jižní koruna, Corona Australis, NGC6723, reflexní a temné mlhoviny

#75

Příspěvek od vla »

Já bych to asi reklamoval, oba spodní rohy jsou ujeté, takže asi něco nakřivo. Když už někdo prodává čas své sestavy, očekával bych, že seřízení bude OK.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Odpovědět