EQdirect

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
storno77
Příspěvky: 83
Registrován: 08. 12. 2016, 11:51
Bydliště: Brno
Věk: 38

Re: EQdirect

#61

Příspěvek od storno77 »

hades píše:Jedna věc je připojení a druhá pak následná stabilita. Stačí malé škobrtnutí a vypne se tracking. Počkal bych na chvalozpěvy až po několikahodinovém testu, nemusí být v terénu
Včera konečně ověřeno testem v poli, fotil jsem v době od 19-22, teplota -3°C. Celou dobu bez problémů.

Jednu drobnost mám :-) - jak je na RJ45 konektoru gumová ochrana, aby se neulomila ta packa, tak mi nešla rukou zmáčknout, jak zimou ztuhla - musel jsem si pomoct klíčem od bytu :-). Pro příště to trochu seříznu, abych to šlo lépe.

Myslím tuto:
ochrana-konektoru-rj45-1821000400-06-k0141-jpg-big_ies1142173.jpg
ochrana-konektoru-rj45-1821000400-06-k0141-jpg-big_ies1142173.jpg (5.12 KiB) Zobrazeno 3535 x
ASI1600MM-Pro Canon 600D, ZWO 6" f/4 Carbon, Tele Vue Universal Paracorr 1.15x, EQ6-R, ASI120MM-S
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: EQdirect

#62

Příspěvek od MilAN »

Hades nám asi neodpoví na otázku , kterou jsem položil v příspěvku č. 60, co tím vlastrně myslel ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: EQdirect

#63

Příspěvek od hades »

storno77: díky za test a ověření, že i ta levnější varianta funguje. Já jsem takové štěstí neměl
milan: Myslel jsem tím nedostatečně stabilní připojení k montáži přes RS232 převodník. Mám nějaký noname převodník a když jsem s ním chtěl udělat update firmwaru ručky tak to nikdy nedoběhlo do konce. Stejně tak mi po nějaké době vypadávala komunikace na trase USB-převodník-ručka a to mělo za následek, že se vypnul tracking. Update ručky jsem pak provedl až z počítače, který měl RS232 přímo na základní desce. Samozřejmě že u trackingu mohla být na vině ručka, jak už bylo mnohokrát zmiňováno.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: EQdirect

#64

Příspěvek od MilAN »

U prvních montáží měla většina uživatelů problém nahrát nový firmwar přes tehdejší no name převodníky z USB.
Pro přímé připojení EQDIR (USB -montáž -bez ručky) jsem nikdy nezaznamenal nějaký problém.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 446
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: EQdirect

#65

Příspěvek od myXall »

Zdravim,
pred nejakym casom som narazil na problem, ktory opisujem vo vlakne APT+PHD2... (prispevok). Vcera, ked som chcel spravit video Mesiaca cez SharpCap (skusil som aj Firecapture) s kamerou ASI120MM, som narazil na podobný problem... EQMOD mi zamrzol hned ako som spustil snimanie z kamery. EQDirect spolu s kamerou som mal zapojeny cez napajany USB hub do NB. V ramci pokusu som zapojil priamo do NB kameru a aj EQDir ale nepomohlo to. Kameru som potom skusal pustat cez nativny a aj ASCOM driver, ale stale EQMod zamrzal. Nakoniec som vsetko odinstaloval (ZWO ASCOM driver, ZWO nativ driver, EQASCOM a aj ASCOM platform), stiahol najnovsie verzie a opat nainstaloval, ale nic, ani toto nepomohlo.

Co mam este vyskusat aby som sa dopracoval do zdarneho konca? Nech mozem ovladat montaz cez EQMOD a sucasne snimat Mesiac, pripadne pointovat a sucasne nechat cvakat zrkadlovku cez APT...

Mna napada uz iba jedina vec - vymenit notebook :shock:
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: EQdirect

#66

Příspěvek od MilAN »

Já tedy používám nejjednodušší zapojení: EQDIR do svého USB, vše ostatní přes napájený HUB do jiného USB. Žádnou kameru přes ASCOM, každá běží vždy pod svým softwarem přes svůj ovladač. Nikdy jsem neměl žádný problém, na 2 NB, na XP ani na WIN 10
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: EQdirect

#67

Příspěvek od hades »

myXall píše:Mna napada uz iba jedina vec - vymenit notebook :shock:
Toto je správná úvaha. Už se mi mnohokrát osvědčilo se jako na první věc podívat na HW a až pak na SW
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 446
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: EQdirect

#68

Příspěvek od myXall »

MilAN píše:Já tedy používám nejjednodušší zapojení: EQDIR do svého USB, vše ostatní přes napájený HUB do jiného USB. Žádnou kameru přes ASCOM, každá běží vždy pod svým softwarem přes svůj ovladač. Nikdy jsem neměl žádný problém, na 2 NB, na XP ani na WIN 10
To najjednoduchsie zapojenie som skusil aj ja, svoje vlastne USB v NB mal EQDIR a aj kamera. Odinstaloval som aj ZWO ASCOM driver a spustal kameru cez nativny driver, ale bez uspechu. Asi nemam stastie na NB...
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 446
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: EQdirect

#69

Příspěvek od myXall »

hades píše:Toto je správná úvaha. Už se mi mnohokrát osvědčilo se jako na první věc podívat na HW a až pak na SW
Keby som mal doma nejaky dalsi NB tak to urcite vyskusam na nom. Pokusim sa nejaky si pozicat a ak to pojde, tak risknem kupu hoc aj bazaroveho NB, na astro bavenie by to mohlo stacit.
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: EQdirect

#70

Příspěvek od MilAN »

Při kombinaci mnoha SW bych hledal problém spíše v nich, ne všechno je vhodné napojit přes jeden HUB....
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 446
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: EQdirect

#71

Příspěvek od myXall »

Doplním ešte jednu zaujímavosť na ktorú som prišiel počas fotenia pred pár dňami.
Pointujem cez PHD2 a snímam s DSLR pomocou časovača (pokus o APT bol, ale kvoli problémom s USB v NB som sa vrátil k časovaču).
Po nejakom čase pointovania zrazu PHD2 spolu s EQMod zamrzli, potom sa v EQMode zobrazila hláška "Connect Error: Timeout" následne som odpojil montáž z programu Stellarium Scope, taktiež z PHD2, vytiahol USB ktoré spája NB a USB hub a všetko nastavil znova. Problém sa opakoval.
Nedalo mi to, tak som po pár pokusoch skúsil vymeniť kábel ktorý ide z (napájaného) USB hubu do NB: 1.5m dlhý (plochý) USB 3.0 kábel. Použil som starý 3m dlhý USB 2.0 kábel z nejakej tlačiarne a zrazu PHD2 spolu s EQModom pekne fungovali :shock:

Keby som toto vyskúšal pred týždňom, tak by som z vyše trojhodinového session na balkóne nemal iba hodinu expozícii... :?
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: EQdirect

#72

Příspěvek od nosuh »

Ahoj,
rozhod sem se ze uz konecne rozchodim ovladani montaze přes ASCOM a CDC. MAm direct kabel zapojenej primo do USB notasu, na druhem USB je HUB s periferiema (kamera, guider). Spustim CDC, PHD a az naposled APT..Apt pise ze je pripojen jak phd, tak ke Cartes Du Ciel.
Když v APT pripojim dalekohled přes ASCOM, pripoji se v poradku a ovladani funguje ok.
Když se ale prepnu do CDC, chce to po me abych pripojil dalekohled..je to normalni?
Ocekaval bych, ze pokud je planetárium s APT uz propojene, tak ze pripojenim montaze v APT se telescope pripoji i v CDC..
Když pak v CDC pripojim rovněž dalekohled, objevi se druhy ovladac, nezavisly na ASCOM z APT..ackoli z APT mam "unpark" , v CDC je stále zaparkovano..jakmile pak odparkuju i tady (v tom malem ovladaci), muzu ovládat montaz jak z CDC tak z ASCOMu..
Marne premyslim, kdy muze byt chyba..napada nekoho zkusenejsiho, kde muze byt zakopanej pes? Nebo je to normalni chovani..
CDC_telescope_connect.jpg
CDC_telescope_connect.jpg (379.83 KiB) Zobrazeno 2975 x
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2200
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: EQdirect

#73

Příspěvek od juh »

Prečo by to malo automaticky pripojiť? Ovládanie montáže z APT a CdC nijakým spôsobom spolu nesúvisí.

Alebo inak, dokumentácia k APT:
Integration:
...
Possibility to interact with Cartes du Ciel (CdC). Import observing and frames lists in the Object Browser.
...
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: EQdirect

#74

Příspěvek od nosuh »

no cekal jsem prave, ze kdyz uz je CDC pripojene ke snimaci apce a ta ovlada montaz, tak ze ji ta apka (APT) v podstate "ovlada" pres jedno ASCOM pripojeni, ktere je nadrazene v podstate vsem dalsim podaplikacim..davalo me to smysl prave kvuli plate solvingu..
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: EQdirect

#75

Příspěvek od MilAN »

A je opravdu APT nadřazena CdC ?
Nemám valné zkušenosti s APT, ale kdykoliv jsem něco zkoušel, vždy jsem od toho utekl bez hlubšího zkoumání, proč se to tak chová, protože se mi zdálo, že mi to jen komplikuje to, co dobře,jednoduše a stabilně chodí jinde.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět