LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#31

Příspěvek od MMys »

No to je dobrý, jdu se podívat na iPad, to jsem nezkoušel.
------------------------
No, bude na tom něco. Na tom jemném displeji se mi už líbí obě verze. Safari zřejmě resampluje ty obrázky jinak, a ještě tomu svědčí ty malé pixely. Na PC při nějakých 90-100 DPI jsou ty hvězdy podstatně rušivější.

Ještě by se někdo mohl kouknout na PC se 4k displejem, jestli tu někdo takový je.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#32

Příspěvek od Roman (Rick) »

MMys: mne sa proste viac páči tá pravá aj napriek tomu, že hmlovina tam trošičku zaniká ;). Tie "rozvarené" hviezdy mi za tú trochu zvýraznenia slabých častí hmloviny nestoja. Mne osobne tieto stopy po násilnom vyťahovaní dosť vadia, ale niekomu inému to vadiť nemusí. Na druhej strane, chápem, že inak sa to ani nedá, keď človek chce, aby hmlovina viac vyliezla spoza hviezdneho pozadia. Je to jednoducho buď-alebo.

PS: neviem, aký má zmysel skúšať sa na to pozerať na 4k displeji, keď ho tu má možno 5 ľudí dohromady.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#33

Příspěvek od Konihlav »

MMys: paradni snimek, fakt velice pekny! Hele, ja toho bejby igla mam taky dofocenyho (3 noci, celkem asi 11 hodin OSC dat), ale 1. nenajdu uz nikdy cas to zpracovat, 2. po tom co jsi zde ukazal nema smysl, abych udelal podobny obrazek (horsi detail, vetsi pole).

:)
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#34

Příspěvek od Libcz »

A hele, co na okoun.cz někdo nalinkoval z media.novinky.cz
https://media.novinky.cz/115/721154-original1-0ed24.jpg
Já si hned říkal, že tenhle snímek odněkud znám, že jsem jej někde nedávno viděl ... a on to opravdu Martinův počin. Spíš mě ale zarazilo, že to tam je bez (c)
EDIT: teď jsem si teprve všiml, že (c) má jen náhled, full verze ne, takže pokud si to někdo "půjčil", tak rovnou full verzi
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#35

Příspěvek od Libcz »

Aha, tak to bylo vypíchnuté z článku o ČAS fotce měsíce za listopad, takže asi cajk (a gratulace Martinovi), jen prostě někteří uživatelé internetu linkují fotky z článků bez uvedení zdrojů i autora. Omlouvám se za zasvinění vlákna, ale uklidit po sobě už se nemůžu, kdyžtak ať mě smaže některý ze správců :-)
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#36

Příspěvek od MMys »

Jo, bylo to z ČAMu ;) A už plánuju a fotím další "duchařinu", doufám, že ji za zimu stihnu.

Konihlav: Pokud jsi to fotil na Šumavě a zbinuješ to 2x2, musí to být parádní snímek.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#37

Příspěvek od Libcz »

MMys píše:Rick (i ostatní):
tady je ke stažení porovnání varianty kde jsou hvězdy trochu potlačené (vlevo) a kdy s hvězdami nebylo nic děláno (samozřejmě kromě metod typu masked_strecth, Arscin_strecth a podobně). Prostě nebyly na ně aplikování žádné "zmenšovací a potlačovací algoritmy". Lepší to rozhodně není (alespoň ne pro mne) a mlhovina v tom více zaniká.

http://hvbo.cz/data/uploads/galerie/mlh ... prison.jpg
Teď jsem si všiml porovnávacího obrázku. Se 4k bohužel neposloužím, ale připadne mi, že vpravo je ta mlhovina o malý fous kontrastnější, hlavně její levý kraj. Na normálním PC monitoru mi to tak nepřišlo, všiml jsem si toho až na IPS displeji telefonu, potom už i na tom monitoru. Přesto je pro mne lepší verze s potlačenými hvězdami, protože to "utápění ve hvězdách" je prostě fakt.
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#38

Příspěvek od Konihlav »

no, takovej "pokus":
Obrázek
proste konkurovat MMysovi je tezke, velice tezke az to nema cenu...
:-/
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#39

Příspěvek od MMys »

A mě se to líbí, takhle víc ze široka. A co bys nechtěl za 13 hodin. A možná by to šlo nějak decentně přežehlit, ale ne už v téhle fázi. Někde dřív v procesu.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
novo
Příspěvky: 356
Registrován: 21. 01. 2011, 15:41
Kontaktovat uživatele:

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#40

Příspěvek od novo »

Pavle cenu to má, len by si mal už zmeniť spracovanie. To Pixi je v" niektorých " veciach naozaj dobré. A tých 13 hodín spod šumavskej oblohy by si proti Martinovej mohol predsa len využiť. Farebne potlačiť ten bordel pozadia a zjemniť, ale já ti mám radiť. Však ty sa ma učil prvým krokom.
Som rád, že si si našiel zase chvilku a čas na fotenie.
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1120
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#41

Příspěvek od Pavebo »

Pavle, paráda. Nemá smysl se trápit porovnáváním výsledku neporovnatelných z hlediska užitých prostředků a délky časosběru, robotika časem člověka prostě přebije, to už máme všichni sečtený. Pokud bys holt chtěl dělat expozice v délce řádově x desítek hodin, nezbývá než postavit vzdáleně řízenýho “Šumana” v Horní-Dolní a plně využívat dostupný časový fond. Takhle si děláš snímky v divoký, horský přírodě (když to vyjde) a to je přeci taky tak trochu cíl amaterskýho astrofotografa,ne? Tož, držím palce v dalším focení!

Ahoj

Pavel
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#42

Příspěvek od Psion »

Mně se to zpracování líbí, žádný šumák to není a pitvat jednotlivé pixely nemá smysl.
Uživatelský avatar
pepe30
Příspěvky: 928
Registrován: 30. 03. 2009, 15:18

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#43

Příspěvek od pepe30 »

Mne sa Palové spracovania páčia hlavne preto ,že on dokáže vyťažiť z dát maximum. Na to si vždy spomeniem keď spracovávam svoje data.Ibaže v mojom výstelku tie data nie vždy dopadnú dobre :D .
Preto za mňa prst hore. Je to veľmi kukatelné a ako poznám Pala časom dačo dofotí a doplní staré data a bude to ešte lepšie.
Peter
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#44

Příspěvek od Roman (Rick) »

Psion píše:Mně se to zpracování líbí, žádný šumák to není a pitvat jednotlivé pixely nemá smysl.
Nemám čo viac dodať.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: LBN 777 - The Baby Eagle Nebula

#45

Příspěvek od Konihlav »

MMys: a jo, ty mas 56 hodin celkove, tak to jo, myslel jsem, ze mas jen tak polovinu :-) no za 13 hodin bych chtel vic :D jsem nenazranej, totiz. Prave, ze ja zehleni a rozmazavani snimku uplne nesnasim (a taky to neumim), takze doluju, doluju a pak se vratim o 10 kroku zpet, protoze chci udrzet sum na uzde za cenu holt mensiho kontrastu...

novo: ja ted PI pouzivam na pre-processing (star alignment a integration, protoze PI funguje na Linuxu, to zaprve a hlavne funguje celkem vicevlaknove, tudiz tech mych X gigabajtu dat jde zoperovat treba za 4-5 minut :D mam na to ten superpocitac). Jinak obcas pouziju to jejich DBE a Color Calibration. Star alignmentem vyrazuji z procesu Registar a ColorCalibration resi to co drive eXcalibrator... Jinak mas recht, je tam trocha fialovyho bordelu v pozadi no... treba to jeste vylepsim casem (tedy urcite ne expozicnim)

Pavebo: souhlas, me na tom foceni proste stejne nejvic bavi to, ze jsem venku :-)

Psion: diky, ja bych i pitval, ale uz mi neni 18nact a vidim veci s trochou nadhledu (ale porad plati, ze chci nafotit nejlepsi data (ostra) aby zpracovani nebylo utrpeni ale radost)...

pepe30: diky Peter, tezim jak jen muzu

:D
Odpovědět