Připravovaný dokument o světelném znečištění

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#136

Příspěvek od MaG »

Než to smažeš, bylo by k zamyšlení proč? Jinde se nemaže a nikomu to moc nevadí. To jen na okraj.

Mě osobně se líbí, že se dají dnes podobné projekty dělat. Byla by škoda to autorovi vyčítat, jak to natáčí. Naopak jsem rád, že zde zaznělo mnoho konstruktivní kritiky a jsem rád, že na to bylo reflektováno.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#137

Příspěvek od biker.fm »

Dotace, nekomu vezmu aby jsem ty jeho penize dal jinemu.
StartUp, zde se kazdy dobrovolne rozhodne komu sve chechtaky da. Jak uz pak nasledne dopadne projekt, je vec druha.

S AxelPhoto jsem si na zacatku vymenil nekolik zprav a doporucil jsem mu co by mel delat jinak nebo jak by bylo vhodne vest tento projekt (uvodni prezentace, seznameni verejnosti se zamerem, financni plan, casovy harmonogram, priority, informace o prubehu...). Jak co bylo je a bude, jake si vzal k srdci dobre minene rady, to je jen na autorovi nove vznikajiciho dokumentu. Informaci dostal hodne i zde na foru. Jak s nimi nalozi je pouze jeho vec. Do toho my mu uz kecat nemuzeme a ani by jsme nemeli.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#138

Příspěvek od ok1in »

OK, přiznávám, že se srovnáním s dotacema jsem dost ulítl... :oops:
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#139

Příspěvek od Homer »

Jsem v tomto punktu skeptikus. Dnešní doba dotační je obecným lákadlem na kdejaký projekt. Daňový kombajn jede a je třeba to využít. Je to vidět všude kolem nás. Tuto sobotu jsem absolvoval každoroční přednášku mimo naše AF téma, ale opět totéž. Dotovaný přednášející, přednáška mimo předem avizované téma, vůčihledně mnohokrát recyklovaná, nic nepřinášející. Na můj mail pořadateli pouze vágní odpověď - ano, víme že to nebylo ono, na druhý mail s návrhem co by tak posluchače zajímalo už odpověď nepřišla ( kamarádi ??? ). Na tomto místě jsem toto zažil již potřetí.
A tak dotace tečou, čárky se dělají a odměny se vyplácí. Skutečný výsledek je kde??? Odpoví každý sám.
Budu opravdu rád, když tomu v našem případě bude jinak, ale velkou naději v sobě nechovám, jak jsem uvedl v úvodě.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#140

Příspěvek od biker.fm »

Mame tady dalsi mesic a ... zadne nove informace. Snad uz vsichni dostali svoje placky. Dnes jsem narazil na clanek o negativnim vlivu svetelneho smogu na zive organismy. Podle mne se timto smerem mel smerovat i projekt "Hledání ztracene tmy", tedy dokument o svetelnem znecisteni (tak jak jsme to autorovi doporucovali kdyz se nas tady ptal).
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#141

Příspěvek od nosuh »

mno,neco takového by mělo lepsi efekt no, není tam jedinkrat pouzita část "astronom"..a sice jen v popisku prilozeneho obrazku..
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#142

Příspěvek od MilAN »

Tak trička už budou pomalu obnošená a co dokument ???
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#143

Příspěvek od biker.fm »

AxelPhoto byl tady naposledy 17.kvetna (ted jsem se podival na jeho profil). Nejspis se tak usilovne venuje tomu dokumentu, ze asi nema cas podat jakekoliv informace.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
AxelPhoto
Příspěvky: 127
Registrován: 20. 01. 2015, 14:29
Bydliště: Praha

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#144

Příspěvek od AxelPhoto »

Dokument je hotový a byl rozeslán startérům. Aktuálně vyjednávám s Českou Televizí o vysílání dokumentu, pokud se nepodaří, bude premiéra na YouTube, kde pak bude video veřejně dostupné všem. V listopadu pak v Jihlavě proběhne promítání, o které se postará Jihlavská astronomická společnost.

Díky za vaší trpělivost,
Tomáš Kosek.
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#145

Příspěvek od nosuh »

AxelPhoto,
pokud bys chtel slyset prvni reakce "zasvecencu" ( a asi i nejvetsich rejpalu:) na tvuj filmarsky pocin. Mozna by stalo za to, zkusit se domluvit s organizatory podzimniho setkani nejen astroamateru a foticu v Brdech na nejake forme projekce s naslednou diskuzi nad tematem ( MHV 4-6.10.19 - je tady na to topic, nebo staci zvolat Jankovi do Supry a zeptat se). Jiste bych nebyl sam, kdo by na takovou projekci prisel do mistniho "kulturaku". A mista je tam pro takovou projekci vice nez dost.. Je to sice tak trochu hodne bezprostredni verze " S kuzi na trh", ale minimalne bys mel velmi rychlou zpetnou vazbu od tech, co nectou jen titulky a prispevky na fcb,ale realne neco pozoruji, fotografuji a vedecky zkoumaji..
Tim nechci nejak menit program MHVcka, jen mam pocit, ze je tam na to jak casovy, tak odborny prostor.
Naposledy upravil(a) nosuh dne 19. 09. 2019, 15:53, celkem upraveno 1 x.
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
AxelPhoto
Příspěvky: 127
Registrován: 20. 01. 2015, 14:29
Bydliště: Praha

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#146

Příspěvek od AxelPhoto »

nosuh píše:AxelPhoto,
pokud bys chtel slyset prvni reakce "zasvecencu" ( a asi i nejvetsich rejpalu...
Děkuju, to je velmi dobrý nápad! Napíšu si to do kalendáře a zeptám se na to v Supře, až budu poblíž, ale nejsem si jistý, jestli mi to vyjde. Dnes nastupuji na Brněnskou kolej a v pondělí mi začíná první den vysoké školy, takže uvidím, jak na tom budu časově.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#147

Příspěvek od MMys »

Staženo, ale nejsem schopný to přehrát. Normálně mi stroj (i7, 4GHz, 32GB RAM) všechna 4k videa přehrává, ale tohle nejde v ničem. Systémové aplikace z WIN10 přehrávají pouze zvukovou stopu. Jediné VLC se o něco snaží, ale kostičkuje to a je to trhané. A to i když to pustím z SSD disku.

Jaký tam je použitý kodek ?
--------------
Už jsem si poradil, zaktualizoval sadu kodeků a už to jede...
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
AxelPhoto
Příspěvky: 127
Registrován: 20. 01. 2015, 14:29
Bydliště: Praha

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#148

Příspěvek od AxelPhoto »

Rozlišení 2160p je kódováno v kodeku HEVC (h.265), 1080p je v h.264. Pokud se objeví ještě někdo, kdo bude mít problém s kodekem, vytvořím verzi 2160p v h264, která bude prostě o půlku větší, ale aspoň ji přehrají všichni.
Uživatelský avatar
MiniMistr
Příspěvky: 852
Registrován: 05. 05. 2014, 20:11
Věk: 55

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#149

Příspěvek od MiniMistr »

Ahoj.
Mě to ve VLC zobrazuje pouze zvuk, obraz je " zaseklý"............ :x
Petr
Dobson ES 400/1825
Refra TS 125/975 ED APO
Refra WO 72/430 ED APO
Lunt 80mm
trpělivost....
Uživatelský avatar
MiniMistr
Příspěvky: 852
Registrován: 05. 05. 2014, 20:11
Věk: 55

Re: Připravovaný dokument o světelném znečištění

#150

Příspěvek od MiniMistr »

Ahoj.
Potvrzuji, že na přehrání potřebujete "silný" počítač.
Na starších PC to jde Ztuha :?
Jinak za mě palec nahoru, jen nevím, jak to dostat mezi "běžné lidi" aby to pochopili a začali o tom uvažovat.
You-tube nestačí.
Petr
Dobson ES 400/1825
Refra TS 125/975 ED APO
Refra WO 72/430 ED APO
Lunt 80mm
trpělivost....
Odpovědět