Bazar

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Bazar

#31

Příspěvek od MilAN »

No jo, ale vzhledem k tomu, že to tam na konec takhle padá často, a Karell to většinou vrací "nahoru", tak  se tím nic nevyřeší  :)
Navíc tím, že je "prodáno" a uzamčeno, tak to shora zmizí ze 1-2 dny hned až na 2.stránku ... a určitě to nepřekáží v živých inzerátech
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Bazar

#32

Příspěvek od MaG »

Souhlas s Milanem. Myšlenka to sice není blbá, ale je to zbytečné, protože při současné kadenci inzerátů se ty ukončené rychle propadají tak jako tak. A kdo si chtěl něco koupit a nestihl to, má kontrolu, že to bylo ukončeno a nemusí po tom pátrat někde na konci..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Bazar

#33

Příspěvek od Habl »

Martine, ani nedá upozornění a svůj příspevek nesmaže.
Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#34

Příspěvek od Psion »

Koukám že v poslední době se stalo zvykem dávat prodejni inzeráty bez obrázků, nechápu...
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Bazar

#35

Příspěvek od vla »

Právě tam nabízím bednu, ke které by se slušelo přidat nějaký obrázek, neb je to atyp, chystám se doplnit, ale u běžných věcí tubus dalekohled SW, montáž EQ atd mi obrázek přijde jako nesmysl, je jich k dohledání na netu spousty a o obrázek bez podrobných detailů, který se tam stejně nevleze je tedy dle mě naprosto zbytečný, např. prodám okulár panoptik 24 mm, stav nového. Co mi přinese obrázek tohoto okuláru v inzerci? Dovoluji si tvrdit, že nic. Navíc když už tam obrázky jsou bývají mnohdy tak mizerné kvality, že se stěží pozná o co jde. Pokud mi někdo napíše o obrázek něčeho zcela běžného, odepisuji na netu je jich dost, nic jiného nenafotím. Daleko více dle mě přinese podrobnější popis dané věci, funkčnost nedostatky, které fotka neukáže, drobná vylepšení vnitřku, třeba sametka , což je něco co ani zlatá fotka neukáže.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#36

Příspěvek od Psion »

Mám namysli inzerát prodám dalekohled mírně poškrábaný, nebo prodávám binohlavu a nevím co je to za typ,nebo prodávám dalekohled ruční výroby, prodám Canon používáný 11 let atd. Chápu, že v Annonci se fotky nedávaly, ale na internetu? Navíc je nespočet úložišť, kam mohu dát fotografie v plném rozlišení. Navíc dobrá fotografie prodává, stejně jako obal, jinak by to všechno výrobci dávali do igelitových pytlíků.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#37

Příspěvek od MMys »

Nepotřebuješ úložiště, na AF jdou dát až myslím 3 fotky každá do 2MB k příspěvku. To by snad mohlo na bazar stačit, ne ?
Problém, je že sem lidi chtěj strkat 16Mpix fotky v plným rozlišení, prostě je neumějí zmenšit. A systém AF je prostě sám zmenšit nedokáže.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 509
Registrován: 24. 09. 2014, 21:32
Bydliště: Brno
Věk: 48

Re: Bazar

#38

Příspěvek od PetrK »

MMys píše:Nepotřebuješ úložiště, na AF jdou dát až myslím 3 fotky každá do 2MB k příspěvku. To by snad mohlo na bazar stačit, ne ?
Problém, je že sem lidi chtěj strkat 16Mpix fotky v plným rozlišení, prostě je neumějí zmenšit. A systém AF je prostě sám zmenšit nedokáže.
Nestačilo by specifikovat jaký formát a velikost přílohy je fórem akceptován?
Já jsem s tím také trochu bojoval, než jsem se metodou pokus omyl trefil do povolené velikosti fotky.
Dobson 200/1200, SCT 127/1250, AC 80/400
15x70, 10x30, 6x30
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#39

Příspěvek od MMys »

To by asi vyžadovalo nějak zeditovat vlastní kód AF, aby psal do instrukcí při vkládání správně informace o povoleném počtu a velikosti příloh.

Aktuální nastavení je 5x max. 2 MB na příspěvek, a myslím že pouze JPG a PNG. Ale nepřehánějte to zbytečně ;) Zatím jsme obsadili (minulý týden) za dobu existence nového AF přílohami 1GB, tak jsem přidal další 1GB.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
jentzek
Příspěvky: 50
Registrován: 08. 01. 2017, 14:35
Bydliště: Velký Týnec

Re: Bazar

#40

Příspěvek od jentzek »

MMys píše:Nepotřebuješ úložiště, na AF jdou dát až myslím 3 fotky každá do 2MB k příspěvku. To by snad mohlo na bazar stačit, ne ?
Problém, je že sem lidi chtěj strkat 16Mpix fotky v plným rozlišení, prostě je neumějí zmenšit. A systém AF je prostě sám zmenšit nedokáže.
2 MB?
Das ist wenig :-)
Raději to, ať se to sdílí přes úložiště.
Možná do budoucna spíš zavést (vykoumat) nějaký frontend, který by umožnil zobrazit fotky z tohoto úložiště přímo v příspěvcích na fóru ?
CPC-1100, SW ED 120/900 na CG-5 cestovní, 15x70 Bino z ruky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Bazar

#41

Příspěvek od MilAN »

A k čemu je u inzerátu potřeba větší než 0,5 - 1MB fotografie? Nebo to je takový problém to ze 24 MB foťáku upravit do rozumnější podoby?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#42

Příspěvek od MMys »

Co je málo, 2MB na snímek ??? To snad nemyslíš vážně. Jak velké sem potřebujete dávat obrázky ? Nejde snad ani o kapacitu úložiště, ale kdo má pak čekat než se ta stránka s pár obrázky načte. Ne každý má konektivitu v desítkách Mbit. Tragédie jsou spíš některé současné foťáky a mobily, co produkují klidně 8MB JPG, který ale při pohledu 1:1 stejně vypadá příšerně. Odšuměný, vyžehlený, stejně bez detailů, protože to nedá ta pidi optika (čest vyjímkám).

To je tak těžké ten obrázek před naládováním na AF zmenšit ? Chápu, že by bylo elegantnější, kdyby to uměl engine fóra, ale prostě neumí, a stehovat AF z phpBB zase na něco jiného jen kvůli tomuhle fakt nehodláme. ZKusím prozkoumat, jestli na to neexistuje už nějaký modul do phpBB, ale co jsem hledal asi před rokem, tak mě nic nepřesvědčilo.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#43

Příspěvek od Cztwerec »

Nepřijde Vám, prodávajícím i ostatním trošku přihlouplé napsat inzerát na zboží, nechat ho spadnout o stránku dozadu po x slevách a pak napsat v podstatě ten samý inzerát s o neco vyšší cenou znovu nový a znovu snižovat cenu - v podstatě otravovat dokola a zdvojovat témata?

Jaký to má smysl? Na konkrétní prodej předpokládám jedno založené téma, nebo alespoň vymazání toho starého...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Bazar

#44

Příspěvek od MilAN »

Mě hlavně přijde, že to vypovídá hodně o autorovi inzerátu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#45

Příspěvek od Cztwerec »

Dlouhodobě mi to totiž přijde jako jasné porušení bodu č. 9 pravidel AF.

SPAM - Spamování jakéhokoli druhu je na tomto fóru přísně zakázáno. Za spam považujeme i opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty. No a to se na mě nezlobte tak je.

Pokud má zboží svého kupce, tak si ho najde. Nabudit mohu cenou, fotografií, odkazem, ale ne SPAMEM.
Lectorem iustus...
Odpovědět