Astrofórum - nová verze

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Astrofórum - nová verze

#571

Příspěvek od zuzi »

Pokročilé vyhledávání - nebylo by možné přenastavit minimální množství znaků pro vyhledávání? Při pokusu najít EQ-8 se mi nepodařilo najít kombinaci, kterou by to vzalo, vždy vrací že je málo písmen a výraz je moc obecný. Vyhledávání vynechá pomlčku a pak je z toho samotné EQ a 8.
A nebo prozradit nějakou fintu, jak to zadat jako řetězec, aby nedocházelo k vynechání pomlčky.
Edit: asi to je celé zbytečné, EQ8 je název tématu a to to samozřejmě najde....
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#572

Příspěvek od MMys »

Koukal jsem na to, problém je že pomlčka (resp. mínus) je v MySQL dotazu operátor (pro vyloučení slova z výsledků hledání, stejně jako + pro vynucení výskytu)

Píše se tam:
Umístění + před slovem znamená, že slovo musí být ve výsledku přítomno, a - znamená, že slovo nemá být ve výsledku přítomno. Pokud chcete, aby stačila shoda pouze s jedním z více slov, umístěte je do závorek oddělené znakem |. Použitím * nahradíte část slova

Počet znaků pod 3 snížit nejde, souvisí to s nastavením databáze, to by musel admin serveru a platilo by to asi i pro ostatní weby, co na tom běží. Problém je, že by to musel snížít až na 1 znak, aby to vzalo i tu osmičku. A v tom případě ale chudák stroj - respektive velikost full-text cache.

proberu to se správcem, takhle jak to je to zatím nemá řešení. Nelze zadat přesný řetězec s mezerou, a zástupná hvězdička způsobí, že to anajde i EQ5 EQ6 a podpbně.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrofórum - nová verze

#573

Příspěvek od Bill »

Problém je, že nejdou najít ani žádné objekty s krátkým názvem - najít třeba M5 taky nejde...

Možná by se dal nalinkovat i nějaký externí vyhledávač? Google to najde bez problémů: "site:astro-forum.cz m5"
Naposledy upravil(a) Bill dne 12. 03. 2018, 08:02, celkem upraveno 1 x.
M:736 750 113
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Astrofórum - nová verze

#574

Příspěvek od zuzi »

Jo já tušil že to nebude jednoduché, ono by opravdu stačilo kdyby to šlo hledat jako pevný řetězec. Protože snížit na jeden znak je fakt blbost, to by stroj měl co chroupat.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11379
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#575

Příspěvek od MaG »

Pro tyto případy bych tedy zatím použil Google, viz ukázka v příspěvku nad tebou..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Astrofórum - nová verze

#576

Příspěvek od zuzi »

Jasný google to řeší, nicméně je občas příjemné mít možnost zadat v jakém tématu se to má hledat a podobně, prostě využít pokročilé možnosti hledání.
Ale neřešil bych to (admini) bude to hodně práce a já spíš myslel, zda není možnost zadaní dotazu jako pevný řetězec.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#577

Příspěvek od Konihlav »

tak jsem si rikal, kdyz je tu ted ta nova verze, jestli to jako neumi treba dat si uzivatele na black-list a ignorovat jeho posty (kdyz cloveka obtezuji) a ejhle, stacilo se prihlasit a kliknout na uzivatelske jmeno a je tam moznost (mam to englicky) add friend / add foe tak jsem kliknul tu druhou a parada, ono to umi ignorovat prispevky od uzivatele :-) a nevypisuje mi je to (o nic neprijdu :D).

jen bohuzel :-( v RSS feedu (coz je jediny zpusob jak obcas forum ctu) to tam ty prispevky stale ukazuje :-( takze skoda kazde dobre funkce, ktera funguje jen napul :-/ pokud to nekdo umite poresit, jsem jedno ucho...
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#578

Příspěvek od Howking »

Jeden takový nápad.
Když se tu docela často stává, že se někdo ptá na už vyřešené věci místo toho aby je dohledal, tak ho i částečně chápu. Je to totiž většinou chaos a i v jednom vlákně je několikrát zopakována peripetie od dotazu až po řešení a většinou s mírně odlišným výsledkem a někdy i protichůdným.
Napadlo mě řešení. Každé vlákno by mohlo mít svého vlastního správce/majitele (ten kdo jej založil v případě starých vláken s už neaktivními zakladateli by se mohla někomu na jeho žádost přidělit), ten by byl sto udržet v hlavě celý jeho obsah (na rozdíl od adminů celého fora) a každé vlákno by mělo nástěnku, kam by majitel vlákna psal stručně výtah: dotaz - stručná odpověď - odkaz na podrobnou diskuzi ve vlákně. Určitě by to zjednodušilo hledání informací a snížilo opakované dotazy. Co vy na to? A uměl by to tento engine?
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7198
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Re: Astrofórum - nová verze

#579

Příspěvek od Artaban »

Howking : Co to kouříš? :) Já myslím, že to je nesmysl.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#580

Příspěvek od Howking »

:-D taky názor :-) Dík :-)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#581

Příspěvek od MMys »

Myšlenka hezká, ale systém to neumí. Umí akorát různé moderátory pro různé sekce. A stejně si myslím, že by to nefungovalo. Tolik ochotných bláznů jako Karell (a já) se tu nenajde. Když se podívám do logu, tak to moderujeme ve dvou (a Karell je většinou rychlejší :D - dík)

Jestli se chce někdo přidat, je vítán.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Astrofórum - nová verze

#582

Příspěvek od zuzi »

Mám na to podobný názor, zažil jsem takové uspořádání před dávnou dobou, kdy lidé na fórech byli o kus více zapálený a "závislý" a stejně to nefungovalo - protože tolik lidí moderovat nebylo. Ono i minimalistická varianta, že se adminuje každá kategorie z hlavní stránky zvlášť jiným adminem je na počet adminů náročná :-)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24260
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#583

Příspěvek od MilAN »

Nešlo by zablokovat editaci příspěvků v okamžiku, kdy se ve vlákně objeví napsaný další příspěvek ? Dnes se mi už 2x stalo, že jsem napsal reakci na příspěvek, a ten byl následně editován tak, že byl jeho smysl úplně změněn. Což už se nedozvím, a můj příspěvek tam pak visí a vypadám jak blb, který nechápe dokonalý příspěvek a jen do toho šťourá. Nemám chuť kvůli tomu vždy citovat předcházející příspěvek a celé to zaplevelovat jen proto , aby vlákno dávalo i po editaci nebo vymazání příspěvku smysl. Nějak se tady tenhle nešvar poslední dobou rozmáhá. A nemám chuť si prohlížet zpětně příspěvky, kde se kdo chce udělal lepším a neomylným :)
Naposledy upravil(a) MilAN dne 07. 06. 2018, 13:07, celkem upraveno 1 x.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#584

Příspěvek od MMys »

Podívám se večír do konfigurace, jestli to lze.
M.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
stawq
Příspěvky: 229
Registrován: 03. 04. 2013, 07:36
Bydliště: Ratměřice
Věk: 63

Re: Astrofórum - nová verze

#585

Příspěvek od stawq »

Bojím se, že to v tomhle asi nepůjde.
Odpovědět