Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#661

Příspěvek od Karell »

Já píšu například o tomhle: http://www.astro-forum.cz/viewtopic.php ... 77#p344877 Ty o něčem naprosto jiném.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#662

Příspěvek od MaG »

No a jaký je tam problém? Příspěvek 45? Jak opakuji, když jinde jiný uživatel pogratuluje k vypuštění té a té rakety a sondy, vůbec nám to nevadí a nikdy se to nemaže. A když ten samý navíc pak vloží spousty zajímavých informačních příspěvků, videoodkazů a podobně, jsme mu velmi vděční. A nakonec jsme mu vděční i za ty gratulace, třeba když něco přehlédneme. A teď si to porovnej. Nebyl by minimálně autor příspěvku, kterému bylo děkováno rád, že mu poděkoval a dal mu tím zpětnou vazbu, že to k něčemu bylo? A jak to navýšilo balast? Rozhodně méně, než neustále omílané gratulace. Proto píšu, že s mazáním nelze už z principu souhlasit. Naštěstí se na AF moc nevyskytuju, tak mi to může být v principu jedno. Prostě si to tu jednou za den přečtu a někdy holt ani to ne. Naštěstí jsi tu ty a MMys, kdo se tomu věnujete více, ale aby to neodradilo další lidi.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#663

Příspěvek od Karell »

Tak si představ vlákno, které vypadalo, jak píšu výše. Příspěvek č.xxx a následně moc děkuji, další příspěvek a hned zase Já ti moc děkuji a to ještě jednou. To si nevymýšlím, To tady je dost často. Podle mého názoru úplně k ničemu.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#664

Příspěvek od MaG »

OK, děkuji za vysvětlení a hezký večer :D
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Re: Obecně k moderátorům

#665

Příspěvek od Stratus »

Bohužel astrofórum má více cenzorů než jich mělo komunistické Československo.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Obecně k moderátorům

#666

Příspěvek od Howking »

A to je v pořádku. Není to žvanírna pro blbečky, ale úzce zaměřený přirodovědecký server. Kdo chce žvanit a polemizovat o nesmretelnosti brouka, tak má Facebook :-D
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Re: Obecně k moderátorům

#667

Příspěvek od Stratus »

Takže když někdo poděkuje MilaNovi za odpověď je to žvanil a blbeček?
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Obecně k moderátorům

#668

Příspěvek od Howking »

Reaguju na prospěšnost cenzorů. A co se týče děkování, ještě jednou děkování a znova děkování je fakt, že to věcnou komunikaci znepřehledňuje.
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Re: Obecně k moderátorům

#669

Příspěvek od Stratus »

Tohohle jsem si nikdy nevšiml.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Obecně k moderátorům

#670

Příspěvek od Howking »

Díky pilným cenzorům :-D
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#671

Příspěvek od MMys »

Koukal jsem, že pro phpBB existují tlačítka, kterými lze poděkoavt pisateli, aniž by vznikl další příspěvek, který graficky natahuje stránku neúměrně, kor když je těch díků hodně zasebou :-) Ale chtělo by to najít neanonymní ty, aby třeba bylo vidět, kdo to napsal. No uvidíme...
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24263
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#672

Příspěvek od MilAN »

Karell píše:Já píšu například o tomhle: http://www.astro-forum.cz/viewtopic.php ... 77#p344877
Opravdu tohle někomu vadí : ( kromě Karla)
http://www.astro-forum.cz/viewtopic.php ... 77#p344877
Tohle považuji za normální komunikaci mezi normálními lidmi a zásah do toho ( = mazání) za nepatřičný ze strany moderátora. ( a přesně toho se týkal můj příspěvek, který to tu vyprovokoval - ) A zavádět místo toho nějaké automatická tlačítka, automatickou odpověď a podobně mi přijde úplně zcestné. Jediné, kde něco takového dává smysl je, pokud chci pod fotografií zjistit, kolika lidem se to líbí a kolika ne ( taková minianketa...). Jinak to je samoúčel jako v FB
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
martin b
Příspěvky: 247
Registrován: 28. 07. 2016, 10:40
Bydliště: Praha

Re: Obecně k moderátorům

#673

Příspěvek od martin b »

Naopak takové bodování příspěvků může být dost ošemetné. K nesouhlasné reakci slouží komentář, kde se v ideálním případě uvedou protiargumenty. Tlačítko "to se mi líbí" či jeho ekvivalenty je potřeba vnímat jako jakýsi rychlý komentář ve stylu "Souhlasím s tím, nemám, co bych k tomu víc řekl." Což málokdo napíše, a zpětná vazba pak nemusí odpovídat skutečnosti.
A je pravda, že kdyby každý skutečně do komentářů psal, že se mu to líbí, tak v tom člověk nic nenajde. Takové tlačítko je tedy běžný způsob, jak se tento problém uspokojivě řeší.
Uživatelský avatar
Aletel
Příspěvky: 282
Registrován: 25. 09. 2009, 06:56
Bydliště: Plzeň - Valcha
Věk: 62

Re: Obecně k moderátorům

#674

Příspěvek od Aletel »

Tak ono nejde o nějaké hodnocení karmy autora a honění si ega. Jde především o projev elementární slušnosti a poděkování za informativní užitečnost konkrétního příspěvku. Souhlasím, že mazání poděkování není fér, ale zároveň jsou pro ostatní, kterých se dané téma nedotýká, takové příspěvky určitou formou balastu. Tlačítko "Děkuji" pod příspěvkem a v kolonce autora se pak ukáže "Počet poděkování xxx". Tím má i autor příspěvku jakýsi hrubý přehled, kolika lidem byla informace užitečná, zároveň další uživatelé získají vodítko k informační prospěšnosti příspěvku a kam nasměrovat pozornost. Výsledkem může být i větší ochota dalších uživatelů fora dělit se o svá know-how, atd. Možná prkotina, která dokáže velké věci - možná zbytečnost... těžko říci, co čas ukáže. Na výše zmiňovaném foru indilib.org mě právě zaujala tato implementovaná funkce a dané forum žije, řeší, tvoří a je přehledné bez výrazného balastu.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a stále nevím nic - tudíž to vím správně.
Astrotrac TT320X + objektivy + Canon xxxx, vlastní montáž EQ v Astro-budce, INDI projekt, QHY-9, GSO 200/800
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#675

Příspěvek od MMys »

Já nemyslel tlačítko "to se mi líbí". Ale jak se teď koukám detailněji, tak to, co bych si představoval, asi neexistuje :-( Tedy ne-anononymní verze, aby se teřab do řádku pod příspěvek doplňoval seznam lidí, kteří dali nějakou odezvu.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět