M33 v Trojúhelníku

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5634
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: M33 v Trojúhelníku

#121

Příspěvek od Konihlav »

Boramyr: hezka galaxie, ten finalni snimek se mi libi. Taky bych se o M33 mohl nekdy priste pokusit :)
-----
edit: nebo to byl Hajs-uv snimek? asi ano
Uživatelský avatar
Boramyr
Příspěvky: 215
Registrován: 22. 09. 2007, 03:37
Bydliště: Útušice
Věk: 40

Re: M33 v Trojúhelníku

#122

Příspěvek od Boramyr »

Ano, byl. Já na tohle nemám techniku.
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Re: M33 v Trojúhelníku

#123

Příspěvek od MP »

Tak jsem si take pohral s Photoshopem, kdyz uz jsem byl u toho foceni  :)  Neslo mi o krasu, ale "vytahovani" detailu :
Obrázek
:)
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
rick01

Re: M33 v Trojúhelníku

#124

Příspěvek od rick01 »

Ten druhý spracovaný snímok sa mi veľmi páči. Je tam plno detailov v špirálach a snímok ešte nie je zašumený. Myslím, že je to vhodný kompromis medzi šumom a viditeľnými detailami.
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

Re: M33 v Trojúhelníku

#125

Příspěvek od Hajs »

všem Vám moc děkuju za ukázky zpracování, zejmena MP, holt se musím ještě hodně učit :)
Uživatelský avatar
ccerdo
Příspěvky: 764
Registrován: 01. 10. 2007, 00:41

Re: M33 v Trojúhelníku

#126

Příspěvek od ccerdo »

Zdar,
jak jsem dělal pořádek s datama, tak jsem objevil M33 focenou v létě ještě s nemod. foťakem a ještě jednou upravil po nových zkušenostech s posprocesingem a takto to dopadlo:

Obrázek


Data byla prezentována již na straně 5

Jura


Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 516
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 47

Re: M33 v Trojúhelníku

#127

Příspěvek od alien5 »

Moje prvi foto M33  na EQ6 , canon EOS 300D zakladnim setakem 18-55 , 9* 200 vterin ISO 1600. uprava DSS a PS, oriznuto.
http://alienastroweb.ic.cz/ASTRO/DS/M33/M33.jpg
Fra

Re: M33 v Trojúhelníku

#128

Příspěvek od Fra »

Dva měsíce mi trvalo, než jsem se dostal ke zpracování snímků galaxie M33...
Má to plno much, přesto se podělím:

Obrázek

Více k fotografii je zde.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: M33 v Trojúhelníku

#129

Příspěvek od MaG »

Hergot, jak bude vypadat fotka, která nebude mít plno much? :) Parádní práce, ani nevadí, že ji ukazuješ až teď !
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
rick01

Re: M33 v Trojúhelníku

#130

Příspěvek od rick01 »

No tak to je fotka, ako z Chile  :D. Tých 40x10 min urobilo svoje. Nádhera!
Uživatelský avatar
MartinV
Příspěvky: 59
Registrován: 23. 01. 2009, 22:40

Re: M33 v Trojúhelníku

#131

Příspěvek od MartinV »

To Fra:
Co jsou to ty výrazné tmavé fleky kolem jádra galaxie?

MartinV
Samyang 135 mm f/2.0 ED UMC, Canon EOS 6Dmod, iOptron iEQ30 Pro, ZWO ASI120MM-S, ZWO EAF

https://astrofotky.cz/~MartinV
Fra

Re: M33 v Trojúhelníku

#132

Příspěvek od Fra »

MaG píše:Hergot, jak bude vypadat fotka, která nebude mít plno much
Mezi ty mouchy počítám hlavně to, že mi hvězdy připadají až moc barevné, hlavně ty žluté, kolem jasnějších hvězd je takové divné barevné halo (zase kolem těch žlutých, ale i modrých). Přitom jsem si s těmi barvami moc nehrál, vylezlo to samo. Určitě je reserva v hardwarovém ostření i softwarovém doostřování... Za další, fotil jsem to za špatných podmínek, první dvě noci byla obloha jak mlíko, druhé dvě noci zase foukal šílený vítr (~45km/h), takže z nafocených téměř 70-ti snímků jsem použil těch 40, a to jsem musel hodně přivírat oči...

K těm tmavým flekům. Pro doostřování používám Hi-pass filtr (nic jiného neumím) a takto to vylezlo. Viděl jsem to ale i na fotkách po internetu, tak jsem to tak nechal. Uznávám, že je to asi trochu moc, až bude trochu času, tak to předělám...

Na druhou stranu, vzhledem k podmínkám, v jakých jsem to fotil, neupraveným foťákem (chybí mi tam ty červené mlhovinky), bez jakéhokoli filtru, tak jsem docela spokojený.

Potřeboval bych od vás posoudit, zda to mé barevné podání je správné (spíše zda není zcela špatné  ::) ). Již léta bojuju s barevným vyvážením mých fotek, nikdy mi to nešlo. Nedokázal jsem se vypořádat s tím "zeleným", co leze ze SubRAWu (*.tif). Tak jsem to nakonec vzdal. Jako výstup ze SubRAWu teď používám *.dng soubory, ty pak v Photoshopu převedu do tiffů a ty zpracuji Registarem. Na barvy už pak nesahám. Na nic jiného jsem nepřišel. Tento postup jsem použil u této fotky a u M31. Jak to u vás vypadá?
F.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: M33 v Trojúhelníku

#133

Příspěvek od MaG »

Na mně ta M33 právě působí velmi přirozeně a ty barvy u těch hvězd tomu dodávají spíš šťávu. U té M31 bych nějaké výhrady k barvám uprostřed a v ramenech měl, ale je těžké posoudit, zda takto být mají, každý na to máme jiný pohled a jinou techniku. Na nemodifikovaný foťák je to neuvěřitelně zdařilý snímek.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
feromich
Příspěvky: 417
Registrován: 01. 10. 2006, 22:36
Věk: 63

M33 v Trojúhelníku

#134

Příspěvek od feromich »

Dlhší čas sem nikto nedal foto tejto galaxie, asi nie je dosť zaujímavá, hoci je dosť jasná. Ja som sa k nej dostal minulý týždeň. Dosť som bol prekvapený výsledkom, tak ju sem dám.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

M33 v Trojúhelníku

#135

Příspěvek od FunTomas »

Feri, tá fotka je ale fakt pekná. Som prekvapený, že stačil tak krátky čas na tak pekný obrázok.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Odpovědět