Jupiter

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8492
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Jupiter 2014- 2015

#4906

Příspěvek od Cztwerec »

Já mám dojem, že je za tím snaha dosáhnout za maximum podmínek (ne maximum toho zpracování), ale souhlasím, že je to každého věc jakým způsobem si snímek zpracuje, hlavně je tam vidět rukopis každého fotografa.

Tahle fotka/ala kresba není můj šálek kávy. Nejde o to netradiční pojetí, jde o to, že mám rád větší přirozenost, ale to je asi moje úchylka. Jasně, zase by se mohla urvat diskuze na téma, co je vlastně to pravé a přirozené, ale prostě to takhle působí. Kdysi se tady diskutovalo o snímcích Merkura kompaktem, že to vypadá spíše jako kresba. Tady těm detailům oproti tomu případu z minulosti věřím. Já bych hrozně rád viděl tiff z jednotlivého videa... takhle tady můžem plácat jen o tom samotném zpracování třeba další měsíc :)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2769
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Jupiter 2014- 2015

#4907

Příspěvek od KpS »

Díky Milane! Jak píšeš, odšumování likviduje nejen šum. Skládám do jedné barvy aspoň 1200 snímků. Z jednoho videa při následném použití derotace míň.

Cztwerec: Při snímání Jupitera je mým cílem zobrazení jeho povrchu s detaily, které jsou ještě reálné (proto ta animace) a přitom se dotýkají hranice dané podmínkami. Dál jít nelze. Jako všude i tady platí: něco za něco. Příklad: Pokud se mi podaří ulovit vedle Jupitera i Thebe, výsledek nebude fotogenický. V pravém slova smyslu to ani nebude snímek.
Ohledně tiffu, externí disk mám teď připojen v práci. Podobné podmínky jsem měl i 9.4. Video jsem dal do vlákna "Vyzkoušejte si zpracování". AutoStakkert vyrobí tiff v podstatě bez zásahu. Podobných jsem tehdy použil pro derotaci pět, výsledek je v příspěvku #563.
Karel
Uživatelský avatar
dhhorak
Příspěvky: 93
Registrován: 08. 06. 2014, 19:53

Jupiter 2014- 2015

#4908

Příspěvek od dhhorak »

Jupiter s Rudou skvrnkou Jen jsem se rukama opíral o teleskop a fotil. Je to jeden neupravovaný a nezpracovaný snímek
Dobson 200/1200 Rád pozoruji galaxie, mlhoviny, kulové hvězdokupy a planety ;) . Můj byvalý teleskop Firstscope 76/300
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3444
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Dražičky
Věk: 66

Jupiter 2014- 2015

#4909

Příspěvek od hamr »

Včera bylo jasno, takže jsem to zkusil s ASI MC potřetí. Seeing tradičně nic extra, ale aspoň jsem konečně trefil opět GRS.

EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8492
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Jupiter 2014- 2015

#4910

Příspěvek od Cztwerec »

Luďku já věřím, že ta kamerka bude přínosem. Fandím ti! Chytnout GRS je vždy zážitek :)

Martin
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3444
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Dražičky
Věk: 66

Jupiter 2014- 2015

#4911

Příspěvek od hamr »

Dík, zatím je to podobné snímkům s DBK, musím zkoušet dál co nejvíckrát a čekat na klidnou chvilku v ovzduší 8-).
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Uživatelský avatar
proky
Příspěvky: 2508
Registrován: 01. 02. 2010, 22:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jupiter 2014- 2015

#4912

Příspěvek od proky »

Luďku vzhledem ke stávajícím podmínkám je to fakt pěkný snímek.. Dle mého subjektivního názoru už je ta kamera pro tebe přínosem..
Modifikované Coronado PST, 102/660mm a 150/1200mm, ASI183Mm, ZWO SEESTAR S50, http://astrofotky.cz/~proky, http://www.astrofoto-prokop.cz
Uživatelský avatar
proky
Příspěvky: 2508
Registrován: 01. 02. 2010, 22:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jupiter 2014- 2015

#4913

Příspěvek od proky »

Včerejší Jupiter a Europa. Za šera byl ještě celkem dobrý seeing.

C11, ASI120MC, 2xBarlow.
Modifikované Coronado PST, 102/660mm a 150/1200mm, ASI183Mm, ZWO SEESTAR S50, http://astrofotky.cz/~proky, http://www.astrofoto-prokop.cz
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3444
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Dražičky
Věk: 66

Jupiter 2014- 2015

#4914

Příspěvek od hamr »

Pěknej snímek Pavle. Jupiter už je za soumraku hodně na západě a utíká ze zorného pole hvězdárny. Pomalu se s ním budem loučit a soustředit se na tu žlutou kouli s prstenama. Ta bohužel bude nízko, ale s tím se nedá nic dělat :-[.
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Uživatelský avatar
dhhorak
Příspěvky: 93
Registrován: 08. 06. 2014, 19:53

Jupiter 2014- 2015

#4915

Příspěvek od dhhorak »

Tady je můj nejlepší Jupík focený opřenýma rukama o Dobsíka  Foceno kompaktem, 1/20 sekundy a iso 200. Jeden neupravovaný ani nijak složený snímek. Tohle je tutovej rekord! Nevím jak jsem to mohl udržet ten foťák a mít to takhle ostré!

Dobson 200/1200 Rád pozoruji galaxie, mlhoviny, kulové hvězdokupy a planety ;) . Můj byvalý teleskop Firstscope 76/300
hadak

Jupiter 2014- 2015

#4916

Příspěvek od hadak »

tak koukám že s malým dalekohledem už toho moc neuvidím, že bych začal šetřit na nějakou 11ku... :-)


Uživatelský avatar
proky
Příspěvky: 2508
Registrován: 01. 02. 2010, 22:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jupiter 2014- 2015

#4917

Příspěvek od proky »

Láďo ani tou 11kou to nestojí za moc. Včera jsem zkusil Jupiter sice ještě takřka za denního světla než se mi schoval za sousední barák. Letos je už s Jupiterem asi konečná.

C11, ASI120MC, 2xBarlow
Modifikované Coronado PST, 102/660mm a 150/1200mm, ASI183Mm, ZWO SEESTAR S50, http://astrofotky.cz/~proky, http://www.astrofoto-prokop.cz
hadak

Jupiter 2014- 2015

#4918

Příspěvek od hadak »

Pavle už je fakt malinkej, ale na kukačku pořád pěkný, dokonce byl vidět i náznak barvy rudý skvrny (nebo sem si to vsugeroval :-))


Uživatelský avatar
hokle
Příspěvky: 1586
Registrován: 03. 03. 2009, 13:21

Jupiter 2014- 2015

#4919

Příspěvek od hokle »

Rozlučka s Jupiterem

Jupiter 5.6.2015 19h04m UTC, ASI120MM, SW254/1200
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
hadak

Jupiter 2014- 2015

#4920

Příspěvek od hadak »

5.6. 19h58m14s UTC, SE6, ASI120MC... to jsou rozdíly ....někdo se loučí s parádou a někde se slzami v očích  :'(



tady jsem ještě ždímal data z 18-3 (jen tak na porovnání)



Odpovědět