Tahle fotka/ala kresba není můj šálek kávy. Nejde o to netradiční pojetí, jde o to, že mám rád větší přirozenost, ale to je asi moje úchylka. Jasně, zase by se mohla urvat diskuze na téma, co je vlastně to pravé a přirozené, ale prostě to takhle působí. Kdysi se tady diskutovalo o snímcích Merkura kompaktem, že to vypadá spíše jako kresba. Tady těm detailům oproti tomu případu z minulosti věřím. Já bych hrozně rád viděl tiff z jednotlivého videa... takhle tady můžem plácat jen o tom samotném zpracování třeba další měsíc
Jupiter
- Cztwerec
- Příspěvky: 8492
- Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
- Bydliště: Břežany II.
- Kontaktovat uživatele:
Jupiter 2014- 2015
Já mám dojem, že je za tím snaha dosáhnout za maximum podmínek (ne maximum toho zpracování), ale souhlasím, že je to každého věc jakým způsobem si snímek zpracuje, hlavně je tam vidět rukopis každého fotografa.
Tahle fotka/ala kresba není můj šálek kávy. Nejde o to netradiční pojetí, jde o to, že mám rád větší přirozenost, ale to je asi moje úchylka. Jasně, zase by se mohla urvat diskuze na téma, co je vlastně to pravé a přirozené, ale prostě to takhle působí. Kdysi se tady diskutovalo o snímcích Merkura kompaktem, že to vypadá spíše jako kresba. Tady těm detailům oproti tomu případu z minulosti věřím. Já bych hrozně rád viděl tiff z jednotlivého videa... takhle tady můžem plácat jen o tom samotném zpracování třeba další měsíc
Tahle fotka/ala kresba není můj šálek kávy. Nejde o to netradiční pojetí, jde o to, že mám rád větší přirozenost, ale to je asi moje úchylka. Jasně, zase by se mohla urvat diskuze na téma, co je vlastně to pravé a přirozené, ale prostě to takhle působí. Kdysi se tady diskutovalo o snímcích Merkura kompaktem, že to vypadá spíše jako kresba. Tady těm detailům oproti tomu případu z minulosti věřím. Já bych hrozně rád viděl tiff z jednotlivého videa... takhle tady můžem plácat jen o tom samotném zpracování třeba další měsíc
Lectorem iustus...
- KpS
- Příspěvky: 2769
- Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
- Bydliště: Praha Lužiny
- Věk: 80
- Kontaktovat uživatele:
Jupiter 2014- 2015
Díky Milane! Jak píšeš, odšumování likviduje nejen šum. Skládám do jedné barvy aspoň 1200 snímků. Z jednoho videa při následném použití derotace míň.
Cztwerec: Při snímání Jupitera je mým cílem zobrazení jeho povrchu s detaily, které jsou ještě reálné (proto ta animace) a přitom se dotýkají hranice dané podmínkami. Dál jít nelze. Jako všude i tady platí: něco za něco. Příklad: Pokud se mi podaří ulovit vedle Jupitera i Thebe, výsledek nebude fotogenický. V pravém slova smyslu to ani nebude snímek.
Ohledně tiffu, externí disk mám teď připojen v práci. Podobné podmínky jsem měl i 9.4. Video jsem dal do vlákna "Vyzkoušejte si zpracování". AutoStakkert vyrobí tiff v podstatě bez zásahu. Podobných jsem tehdy použil pro derotaci pět, výsledek je v příspěvku #563.
Cztwerec: Při snímání Jupitera je mým cílem zobrazení jeho povrchu s detaily, které jsou ještě reálné (proto ta animace) a přitom se dotýkají hranice dané podmínkami. Dál jít nelze. Jako všude i tady platí: něco za něco. Příklad: Pokud se mi podaří ulovit vedle Jupitera i Thebe, výsledek nebude fotogenický. V pravém slova smyslu to ani nebude snímek.
Ohledně tiffu, externí disk mám teď připojen v práci. Podobné podmínky jsem měl i 9.4. Video jsem dal do vlákna "Vyzkoušejte si zpracování". AutoStakkert vyrobí tiff v podstatě bez zásahu. Podobných jsem tehdy použil pro derotaci pět, výsledek je v příspěvku #563.
Karel
Jupiter 2014- 2015
Jupiter s Rudou skvrnkou Jen jsem se rukama opíral o teleskop a fotil. Je to jeden neupravovaný a nezpracovaný snímek
Dobson 200/1200 Rád pozoruji galaxie, mlhoviny, kulové hvězdokupy a planety
. Můj byvalý teleskop Firstscope 76/300
Jupiter 2014- 2015
Včera bylo jasno, takže jsem to zkusil s ASI MC potřetí. Seeing tradičně nic extra, ale aspoň jsem konečně trefil opět GRS.
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
- Cztwerec
- Příspěvky: 8492
- Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
- Bydliště: Břežany II.
- Kontaktovat uživatele:
Jupiter 2014- 2015
Luďku já věřím, že ta kamerka bude přínosem. Fandím ti! Chytnout GRS je vždy zážitek 
Martin
Martin
Lectorem iustus...
Jupiter 2014- 2015
Dík, zatím je to podobné snímkům s DBK, musím zkoušet dál co nejvíckrát a čekat na klidnou chvilku v ovzduší
.
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Jupiter 2014- 2015
Luďku vzhledem ke stávajícím podmínkám je to fakt pěkný snímek.. Dle mého subjektivního názoru už je ta kamera pro tebe přínosem..
Modifikované Coronado PST, 102/660mm a 150/1200mm, ASI183Mm, ZWO SEESTAR S50, http://astrofotky.cz/~proky, http://www.astrofoto-prokop.cz
Jupiter 2014- 2015
Včerejší Jupiter a Europa. Za šera byl ještě celkem dobrý seeing.
C11, ASI120MC, 2xBarlow.
C11, ASI120MC, 2xBarlow.
Modifikované Coronado PST, 102/660mm a 150/1200mm, ASI183Mm, ZWO SEESTAR S50, http://astrofotky.cz/~proky, http://www.astrofoto-prokop.cz
Jupiter 2014- 2015
Pěknej snímek Pavle. Jupiter už je za soumraku hodně na západě a utíká ze zorného pole hvězdárny. Pomalu se s ním budem loučit a soustředit se na tu žlutou kouli s prstenama. Ta bohužel bude nízko, ale s tím se nedá nic dělat :-[.
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Jupiter 2014- 2015
Tady je můj nejlepší Jupík focený opřenýma rukama o Dobsíka Foceno kompaktem, 1/20 sekundy a iso 200. Jeden neupravovaný ani nijak složený snímek. Tohle je tutovej rekord! Nevím jak jsem to mohl udržet ten foťák a mít to takhle ostré!
Dobson 200/1200 Rád pozoruji galaxie, mlhoviny, kulové hvězdokupy a planety
. Můj byvalý teleskop Firstscope 76/300
-
hadak
Jupiter 2014- 2015
tak koukám že s malým dalekohledem už toho moc neuvidím, že bych začal šetřit na nějakou 11ku... 
Jupiter 2014- 2015
Láďo ani tou 11kou to nestojí za moc. Včera jsem zkusil Jupiter sice ještě takřka za denního světla než se mi schoval za sousední barák. Letos je už s Jupiterem asi konečná.
C11, ASI120MC, 2xBarlow
C11, ASI120MC, 2xBarlow
Modifikované Coronado PST, 102/660mm a 150/1200mm, ASI183Mm, ZWO SEESTAR S50, http://astrofotky.cz/~proky, http://www.astrofoto-prokop.cz
-
hadak
Jupiter 2014- 2015
Pavle už je fakt malinkej, ale na kukačku pořád pěkný, dokonce byl vidět i náznak barvy rudý skvrny (nebo sem si to vsugeroval
)
Jupiter 2014- 2015
Rozlučka s Jupiterem
Jupiter 5.6.2015 19h04m UTC, ASI120MM, SW254/1200
Jupiter 5.6.2015 19h04m UTC, ASI120MM, SW254/1200
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
-
hadak
Jupiter 2014- 2015
5.6. 19h58m14s UTC, SE6, ASI120MC... to jsou rozdíly ....někdo se loučí s parádou a někde se slzami v očích :'(
tady jsem ještě ždímal data z 18-3 (jen tak na porovnání)
tady jsem ještě ždímal data z 18-3 (jen tak na porovnání)