TENERIFE sonda

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Oko1
Příspěvky: 966
Registrován: 02. 06. 2009, 15:05

TENERIFE sonda

#1

Příspěvek od Oko1 »

Ahoj kluci, budu rpacovně na Tenerife of listopadu do konce dubna. Naskytla se mi možnost pronajmout is zajímavý domek ve vesnici Vilaflor v nadmořské výšce kolem 1100m, v oblasti s nejnižším možným světelným znečištěním (ale domek samotný stojí v městečku).

Domek má dvě patra (6 ložnic, dvě koupelny, střešní terasu, zahradu), polozažízený, a je slabou půlhodinku jízdy od Pico del Teide. Jde o tento domek:
http://www.fotocasa.es/vivienda/vilaflo ... ti=3&ppi=0

Proč to sem píšu: lokalita na astro vpodstatě výborná, ale cena je poněku na hraně rozpočtu, který jsem ochotný do bydlení dát. Tzn. nabídka je tato:

- dvoulůžkový pokoj by stál cca 100- 120 EUR na týden.
- možnost se dohodout na půjčení auta (v mezích mojí potřeby dojet autem do práce a z práce cca 30 minut z kopce k moři)

Zajímalo by mě, zda by byl eventuelně o pronájem takového pokojíku vůbec zájem. Samozřejmě je mi jasné, že dojet na Tenerife, navíc s astrotechnikou, není jednoduché.

Díky za ohlasy!
Astrograf 300/f3 - f4,5, SW Esprit ED 100 F5,5 reduced to F4, Moravian G2-8300, Dobson 250/1400, TV Nagler 7mm a Panoptic 24mm, BDP Hyperion 17mm, BDP Scopos 35mm, WO 7x50
Montáž G53F a HEQ5, Lacerta Mgen2 guider
Uživatelský avatar
dora
Příspěvky: 156
Registrován: 30. 09. 2007, 18:54

TENERIFE sonda

#2

Příspěvek od dora »

ahoj,
jedu na dovolenou na tenerife a chci ssebou vzit zakladni vybaveni. bydlet budu na pobrezi (costa adeje), ale mam auto a chci parkrat vyjet vecer do hor. Mate zkusenosti z konretnimi misty kde pozorovat/fotit?
na netu se pise hodne o okoli hotelu Parador, me se jedna o vase vlastni doporuceni...
dale, je bezpecne pohybovat se tam v noci sam?

A nakonec se chci zeptat zda astrotrac berete v letadle jako cabin luggage ???Jedna se mi hlavne o to, abych nemel nejake problemy se security.
diky!
pavel
SW ED-80, WO Fluorostar 110, WO Megrez 72, Canon EOS 450D,40D, ASI 1600MM Pro mono, tr. 10x50, Fornax LighTrack, SW EQ6, Sigma 50/1.4, Canon 300/4L, Sigma 150/2.8 DG APO, Samyang 14/2.8
Uživatelský avatar
4Brunco
Příspěvky: 1138
Registrován: 14. 03. 2013, 11:37

TENERIFE sonda

#3

Příspěvek od 4Brunco »

Tak na tenerife som bol na vylete sice len na par dni, kedze sme byvali na Gran Canarii, ale teda nadhera. Co sa tyka tmavych zakuti, tak lahko sa tam da dostat len kusok pod Pico del Teide autom. Je tam taka sopecna pust a predpokladam ze nikto nebude mat problem ked tam budes nieco fotit. Pohyb po tej pusti je problem (hornina je krehka) a isto je to chranene, ale su tam take miesta akoby odpocivadla kde sa bude dat v pohode fotit. Jediny problem moze byt obcasne auto. V noci nieje problem, je tam uplne bezpecno, dokonca ani ziadne jedovate zivocichy, max v mestach nejaky nasi bezdaci ale ty su neskodny. Inak my sme tam spali pri plazi pod sirakom a pohoda. Inak ale moze byt zaujimavy vylet na La Palmu, trajektom. Ale treba ist autom, lebo inak je to drahe (je to divne ale je to tak).
Na La Palme je okrem velkych dalekohladou aj limitovane poulicne osvetlenie, takze raj. Zial ja som sa tam nedostal, lebo trajekt chdil iba utorok a stvrtok, ale tak nejak. treba zistit ako je to teraz.

Aaa este jedna vec , pokial sa vyvezes lanokou na Teide, tak si treba pred tym zohnat povolenie aby ta pustili az ku krateru. Nieje to problem ale treba si to vybavit.
ES Dobson 300/1500, APO 127 ... Binohlavky, Binokukatka
Uživatelský avatar
Evzen
Příspěvky: 396
Registrován: 21. 04. 2010, 12:43
Bydliště: Brno
Věk: 73

TENERIFE sonda

#4

Příspěvek od Evzen »

Parador rozhodně nedoporučuju - je to "václavák" - auta tam jezdí skoro celou noc. Večer přijede několik autobusů, jejichž osazenstvo je seznámeno s noční oblohou za pomocí zeleného laseru. Napřed německy, pak španělsky, anglicky a při troše smůly možná i francouzsky a japonsky... Pak už jezdí jen jednotlivá auta, třeba zaparkují, nechají svítit světla a běžet motor a za 5 minut odjedou. Několikrát za noc přijde opilý "ranger" (možná není vždycky opilý). Choval se sice přátelsky, ale vždycky přišel jako duch a stál nade mnou, když jsem hleděl do notebooku a strašně mě polekal.
Rozhodně je potřeba vyhledat cestu, která nikam nevede - bude kamenitá a prašná, ale nedá se nic dělat, po asfaltu se jezdí celou noc...
Dobrá lokalita je někde poblíž Observatorio del Teide, ale to je od pobřeží dobrých 60km - s převýšením cca 2500m !
Evžen
Uživatelský avatar
dora
Příspěvky: 156
Registrován: 30. 09. 2007, 18:54

TENERIFE sonda

#5

Příspěvek od dora »

vyborne, presne tohle jsem potreboval, diky vam obema. pavel
SW ED-80, WO Fluorostar 110, WO Megrez 72, Canon EOS 450D,40D, ASI 1600MM Pro mono, tr. 10x50, Fornax LighTrack, SW EQ6, Sigma 50/1.4, Canon 300/4L, Sigma 150/2.8 DG APO, Samyang 14/2.8
Uživatelský avatar
dora
Příspěvky: 156
Registrován: 30. 09. 2007, 18:54

TENERIFE sonda

#6

Příspěvek od dora »

Pokud to sem nepatri tak prosim o smazani, mozna to ale nekomu bude uzitecne:
Nakonec jsem na rodinnou dovolenou v zari pribalil Astrotrac, stativ a dva fotaky (EOS 450d, EOS 40d).
Na letistich probehlo vse bez problemu, ve frankurtu jsem vubec nemusel otevirat zavazadlo, na tenerife pri ceste zpet to chteli videt.
Cesta do hor trva od pobrezi cca hodinu, konkretni misto jsem mel vyhlednute jiz z predchoziho denniho vyletu - parkoviste, od ktereho se da jit do lavoveho pole, dale od silnice, protoze i v noci jezdi parkem auta.
Ano, u hotelu parrador je to v noci nepouzitelne.
Bylo bezvetri, pomerne teplo, sucho. Tochu svetla bylo videt jak jsem ocekaval z pobreznich mest, ale celkove vyborna obloha. Dva drobne problemy 1/ deklinaci jsme mel nastavenu na stredni Evropu, takze jsem musel podkladat stativ a nebylo to moc stabilni 2/ diky velkemu mnozstvi hvezd jsem mel zpocatku problem najit polarku :(.
Udelal jsem nejake startrails a mlhoviny v labuti.
Celkove jsem spokojen – potreboval jsem se presvedcit, zda se astrofoceni se da zkloubit s rodinnou dovolenou – ano da. Astrotrac je na cestovani vyborny.
SW ED-80, WO Fluorostar 110, WO Megrez 72, Canon EOS 450D,40D, ASI 1600MM Pro mono, tr. 10x50, Fornax LighTrack, SW EQ6, Sigma 50/1.4, Canon 300/4L, Sigma 150/2.8 DG APO, Samyang 14/2.8
Odpovědět