Pentacon 4/300 a Navigator-1

Odpovědět
Uživatelský avatar
geminorum
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2004, 18:35

Pentacon 4/300 a Navigator-1

#1

Příspěvek od geminorum »

Ahoj,
predam niekolko starsich foto a astro zalezitosti, ktore u mna nemaju vyuzitie.

Teleobjektiv PENTACON 4/300 so zavitom M42. K nemu telekonvertor HANIMEX (2x) tiez M42. Objektiv ma malu volu na ovladani clony, nema vsak vplyv na funkcnost. Velmi dobry stav, uz niekolko rokov je nepouzivany. Opticke plochy su neposkodene. Oba kusy v samostatnych kozenych puzdrach. Cena 75 euro.

Inak, aj ked to nie je astro prislusenstvo dovolim si to spomenut, ponukam k nim aj jednooku zrkadlovku EXA 1c (Made in DDR) s objektivom TESSAR 2,8/50 CARL ZEISS JENA M42. Rok vyroby 1986. Zachovala, plne funkcna. Cena 40 euro.

A teraz ta astronomickejsia cast:

Kompletny set NAVIGATOR-1, obsahuje riadiacu jednotku s dvomi snimacmi polohy IRC-M z opt. mysi, CD so softverom a tech. dokumentaciou, seriovy kabel. Bez zdroja. Cena 45 euro.

Nahlad ponukaneho na http://tomas.prozone.sk
Newton 300/1700; MEADE 90/1000; SkyMaster 25x100; HEQ-5 Pro SynScan
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2974
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 46

Pentacon 4/300 a Navigator-1

#2

Příspěvek od ladis »

SZ
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
MP 80
Příspěvky: 13
Registrován: 30. 06. 2009, 18:40

Pentacon 4/300 a Navigator-1

#3

Příspěvek od MP 80 »

SZ
Uživatelský avatar
geminorum
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2004, 18:35

Pentacon 4/300 a Navigator-1

#4

Příspěvek od geminorum »

Nakolko si to jeden zaujemca rozmyslel a druhy sa zatial neozval, ponuka plati v plnom rozsahu. Navyse ponukam aj moznu dohodu na cenach.  
Newton 300/1700; MEADE 90/1000; SkyMaster 25x100; HEQ-5 Pro SynScan
Uživatelský avatar
godzilka
Příspěvky: 261
Registrován: 03. 03. 2010, 09:47

Pentacon 4/300 a Navigator-1

#5

Příspěvek od godzilka »

Chtěl bych se zeptat, zda byl objektiv testovaný na noční obloze, pokud ano, mohl bys sem zaslat nějaké testovací snímky? Ideálně bez úprav a ideálně i na různých úrovních clony.

Díky moc
Dobson 300/1750 - Drbohlav
Sw ED80 + CG-5 Adv. + Sw 70/500 + Autoguider by Mmys
Achromat 150/1200
Uživatelský avatar
peter10
Příspěvky: 41
Registrován: 08. 02. 2011, 21:27

Pentacon 4/300 a Navigator-1

#6

Příspěvek od peter10 »

SZ PENTACON 4/300 + tele
Explore Scientific ED-APO 80-480 FCD-100 + Atik Horizon Mono
Skywatcher Maksutov 150/1800
Uživatelský avatar
geminorum
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2004, 18:35

Pentacon 4/300 a Navigator-1

#7

Příspěvek od geminorum »

Navigator a Pentacon s telekonvertorom su predane.
Newton 300/1700; MEADE 90/1000; SkyMaster 25x100; HEQ-5 Pro SynScan
Odpovědět