PHD guiding-problém s pointací

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peter Polakovic
Příspěvky: 141
Registrován: 16. 11. 2010, 14:45

PHD guiding-problém s pointací

#16

Příspěvek od Peter Polakovic »

nepises, ci si zvysil mx dec na 1000. ak ano, tak uz ma nic nenapada...
GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK  One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows :)
Uživatelský avatar
MartinZ
Příspěvky: 327
Registrován: 13. 04. 2010, 16:20

PHD guiding-problém s pointací

#17

Příspěvek od MartinZ »

pointační kabel je v pořádku? není tam nějaký kraťas?
Uživatelský avatar
janm
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 01. 2010, 16:54

PHD guiding-problém s pointací

#18

Příspěvek od janm »

kable su vsetky nove , v tom problem nie je, predpoklady vyskytu chyby mam 2, a to 1. velmi nepresne polarne ustavenie, 2. pointacny dalekohlad ohnisko 500mm, a hlavny 14" meade lx200 s ohniskom 3558mm ci to nie je veľký nepomer, ktory moze vnasat chyby do pointacie, skusal som phd guiding, Maxim Dl a autostar suite od meade, vsade boli rovnake vysledky pri pointacii. Cize nie chyba SW ale systemova chyba. Uz len najst ktora :'(
Meade LX200GPS  14", Canon EOS 7D modif.
Uživatelský avatar
Peter Polakovic
Příspěvky: 141
Registrován: 16. 11. 2010, 14:45

PHD guiding-problém s pointací

#19

Příspěvek od Peter Polakovic »

Myslim, ze to pravdepodobne nebude 1. a urcite nie 2. To by bolo vysvetlenie pre zle fotky, ale nie ten graf z PHD z prispevku vyssie. To uz skor vadna montaz alebo nejake jej nastavenie. Vypada to, ze v troch smeroch na pointovanie reaguje a v jednom nie.

Skusal si ten EQASCOM?
GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK  One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows :)
Uživatelský avatar
janm
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 01. 2010, 16:54

PHD guiding-problém s pointací

#20

Příspěvek od janm »

Ahoj P.P. Mozno moja otazka bude vyzerat nasprostato, meade lx200 14" na vidlicovej montazi Meade + rovnikovy klin nie na EQ, preto asi EQASCOM nebude fungovat, po instalacii eqascomu som nevidel volby nastavevenia komunikacie pre montaz meade - podpora *ASCOM implementovana... eqascom sa nevedeel konektunt cez serial linku na montaz...tot cely problem.
Meade LX200GPS  14", Canon EOS 7D modif.
Uživatelský avatar
janm
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 01. 2010, 16:54

PHD guiding-problém s pointací

#21

Příspěvek od janm »

Chlapi problem vyriešený k spokojnosti  tu je finale phd guiding graf - akurat sa tam vyskytuje periodická chyba montáže - moj názor ak sa mýlim opravte ma. doba pointacie 9,5minuty povodná chyba - veľmi nepresné ustavenie montáže čo pri ohnisku 3,558metra urobí svoje....
a to vďaka tomuto homemade rovnikový klin pre Meade LX200 14"


Meade LX200GPS  14", Canon EOS 7D modif.
Uživatelský avatar
janm
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 01. 2010, 16:54

PHD guiding-problém s pointací

#22

Příspěvek od janm »

Po malej uprave parametrov v phd guidingu tu je vysledok, chce to este sa pohrat s osou RA
Meade LX200GPS  14", Canon EOS 7D modif.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

PHD guiding-problém s pointací

#23

Příspěvek od vla »

Nešli by tam ty fotky dávat ještě větší, načítá mi je to mizerně, pak by to nešlo vůbec a měl bych klid. Díky :)
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
janm
Příspěvky: 35
Registrován: 20. 01. 2010, 16:54

PHD guiding-problém s pointací

#24

Příspěvek od janm »

zmensene  na 33 percent z 300kB na 100kB ,ps. ak mas blby net zmen providera, je to len otazka vôle, bye :P
ps. čakal som konštruktívne poznamky.....
Meade LX200GPS  14", Canon EOS 7D modif.
Uživatelský avatar
Hrebo
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 06. 2011, 21:16

PHD guiding-problém s pointací

#25

Příspěvek od Hrebo »

Nerad zakladam nove tema, ale nemohl sem najit vhodny topic kde se zeptat tak to zkousi takhle.

Mam problem s pointaci pres PHD. Pointuju refraktor 70/500 s kamerou QHY5 montaz CG5 s newtonem 150/750. Polarni ustaveni motaze jsem udelal. Propojeni mam z PC kabel do rucniho ovladace montaze pro ovladani montaze a z kamery jen USB kabel pro prenos obrazu.

Vcera jsem prvne zkousel pointovat a moc dobre to neslo. Nasel jsem si na obloze dost zarivou hvezdu vystredil si ji do pointovaneho dalekohledu na notebooku jsem zkousel nastavil ruzne casy expozici 0,5sec atd a obrazil si upravil tak, abych videl jasne tu pointacni hvezdu a ostatni sem nechal bez sumu takze jsem zvysoval gain. Hvezdu jsem naklikl do krizku a zmackl PHD guiding a montaz sledovala nejdriv me zaplavila vlna euforie, ze to bylo tak snadne, ale potom sem rychle vystrizlivel. Program nebyl schopen udrzet hvezdu v krizi, po chvilce zacal blikat a windows vydaval takovy zvuk jako pri nejake chybe. Tak jsem pochopil, ze je neco spatne.

Zdalo se mi jak by hvezda na obrazovce utikala do prava a program to vyrovnaval pohybem do leva tedy v opacnem smeru. Tak jsem si s tim chvilku hrat a zjistil jsem nevim jestli to muze byt ten problem, ale kdyz se mi objevi rucni ovladani od ASCOMU tak mam na nem tlacitka U,L,R,D (predpokladam up, left, right, down). Kdyz zmacku U a pak zkusim zmacknout sipku na ovladaci od montaze, ktera ukazuje nahoru tak mi to udela stejny pohyb to same plati pro D, ale kdyz zmacku na monitoru tlacitko L (asi left) udela mi to pohyb do prava kdyz to zmacku levou sipku na ovladaci od matoze tak pohyb je spravne do leva. Z toho jsemu usoudil, ze program vysila pokyny k montazi, ale ta se otaci spatnym smerem. To same plati o tlacitku do R

Nevite cim to muze byt? Nemuzu mit spatne udelany kabel? zkousel jsem ruzna nastaveni, ale zadny uspech. Kdyz jsem nechal fotak exponovot hvezd 120sec rekl bych ze byly vic ujete nez kdyz exponuju bez pointace, cim jsem tedy usoudil, ze mi to neovlada dalekohled jak by melo.

Dekuji vsem za nazory a odpovedi.
NWT SW 150/750, CG-5 Advanced GT, Canon 400D a 600D, pointace SW 70/500 - QHY5 mono + notebook.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

PHD guiding-problém s pointací

#26

Příspěvek od Psion »

Určitě bych si pozoroně pročetl návod na PHD guiding tam je základní chyba. Pointovat na "dost zářivou" hvězdu je rovněž chyba, hvězda musí být na obrazovce jako bod a ne rozplizlý kotouček. No a do třetice, zrovna jako ty nerozumíš tomu když zmačkneš tlačítko vpravo a montáž pojede na druhou stranu, tak stejně tak tomu nerozumí program a musíš ho to nejdříve "naučit".
Uživatelský avatar
Hrebo
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 06. 2011, 21:16

PHD guiding-problém s pointací

#27

Příspěvek od Hrebo »

Ja nechtel napsat ze je to rozmazle..bylo to zaostreno a byl to malinky bod...poslal bych screen ale neudelal sem si jej..zkousel sem zarive hvezdy i mene zarive... a vzdy sem mel dobre zaostreno..ostril jsem na plentu mars a byla docela hezky ostre videt.

Co se tyka naucit program to nebo ono..tak to fakt nevim kde...asi si budu muset prelustit manual.

No hlavne ze neni chyba nekde v kabelu. Uvazoval sem jestli nemam spatne udelany kabel (homemade) ale tam neni duvod aby se to chovalo takhle.
NWT SW 150/750, CG-5 Advanced GT, Canon 400D a 600D, pointace SW 70/500 - QHY5 mono + notebook.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

PHD guiding-problém s pointací

#28

Příspěvek od Psion »

Přečti si odstavec Calibration issues

Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

PHD guiding-problém s pointací

#29

Příspěvek od Karell »

[postsmovedhere1] 4 [postsmovedhere2] Montáže a navigace [move by] Karell.
Doplnil jsem název původního vlákna a sloučil s nově založeným k problému s pointací uživatele Hrebo
Uživatelský avatar
Hrebo
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 06. 2011, 21:16

PHD guiding-problém s pointací

#30

Příspěvek od Hrebo »

porad tomu nejak nerozumim. Pochopil sem, ze v RA mi to provadi opacne pohyby nez by melo..misto do leva tak doprava atd...ale nechapu jak to zmenit? jak to vycalibrovat? mozna bych na to prisel ale cekat do vecera a jestli bude jeste hezky to je docela tezky a nejak nejsem schopen rozchodit ASCOM camera simulator. Pochopil jsem ze by mi to melo nasimulovat hvezdu/y a muzu si zkusit guiding z pokoje, ale obraz se mi nehybe a PHD nema co sledovat. Uz nejak nevim.
NWT SW 150/750, CG-5 Advanced GT, Canon 400D a 600D, pointace SW 70/500 - QHY5 mono + notebook.
Odpovědět