Pozorování za mrazu

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Pozorování za mrazu

#91

Příspěvek od Duk »

Zakov napsal:
Ma to vypinac takze to nemusi topit porad Staci si ty vlozky na chvilku zapnout jako prevenci aby cloveku nemrzly nohy. Myslim si, ze timhle zpusobem by mohly baterie vydrzet celou noc. Ovsem kdo vydrzi venku pri -20 celou noc je blazen nebo eskymak  ;D
Chtělo by to ještě vyhřívanou dečku na záda a hlavně něco podobného do rukavic a pak ať si mrzne :D
Uživatelský avatar
eastman
Příspěvky: 422
Registrován: 30. 08. 2006, 00:29

Pozorování za mrazu

#92

Příspěvek od eastman »

Já si počkám, až to někdo vyzkouší ;D
Tak koukám, že začít vyrábět vyhřívané oblečení na baterky od spoďárů po čepici by zase nemuselo být tak marný ;D
Martin, eastman(at)centrum.cz, tel.:608515309
Uživatelský avatar
Pito
Příspěvky: 193
Registrován: 08. 05. 2006, 21:39

Pozorování za mrazu

#93

Příspěvek od Pito »

U nás v práci tak nás vyškolili že mi už pomaly nevadí žiadna zima.... sem tam nezatopia tak že pomaly ale isto sa otužujú................ Pito
Bresser 127/1200,Newt.200/850,Cass.150/920,Ref.ED 80 PRO ATA&& Canon EOS 300 D,Canon 3000,Canon EOS 400 D&& EQ-5 , Vlast. vyrobená montáž.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Pozorování za mrazu

#94

Příspěvek od vla »

eastman napsal: Já si počkám, až to někdo vyzkouší ;D
Tak koukám, že začít vyrábět vyhřívané oblečení na baterky od spoďárů po čepici by zase nemuselo být tak marný ;DTak jsem to dnes objednal, uvidíme co přijde.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

Pozorování za mrazu

#95

Příspěvek od voko »

Malá (off topic) diskuze na vyhřívané věci proběhla i zde, v odkazu na plachtařské fórum v mém příspěvku #8 je tam popsána řada praktických výhod i nevýhod různých provedení, stojí za přečtení, určitě se vyvarujete zklamání při koupi nevhodné věci!
e-mail: vokope(at)cmail.cz
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Pozorování za mrazu

#96

Příspěvek od Bíba75 »

Ahoj!
tak co já mám zkušenosti s pozorováním a focením za mrazu tak mě k tomu stačí podomácku pleténé vlněné ponožky a pořádnyý vlněný svert a samozřejmě zimní bunda nejlépe péřová!! a co mám tak vyzkoušeného tak za mrazu -15. jsem vydržel venku 3a půl hoďky!! Samozřejmě rukavice a kukla je nutností!! ;D
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
eastman
Příspěvky: 422
Registrován: 30. 08. 2006, 00:29

Pozorování za mrazu

#97

Příspěvek od eastman »

Právě ale, že největší zima jde od nohou, on to zas tak blbý nápad není ;)
Jedině si jít pak chvíli zaběhat a zase se vrátit k pozorování, ale pak hrozí funění na okulár ;D
Možná by nebyla marná termoska s čajem :D, od hrnku se dají zahřát ruce a ještě to zahřeje zevnitř :)
Martin, eastman(at)centrum.cz, tel.:608515309
3J

Pozorování za mrazu

#98

Příspěvek od 3J »

.....samozřejmě, že základem jsou pořádné zimní boty pokud možno ještě s filcovou vložkou pod chodidlem. Chodidlo bývá u běžné produkce kritické místo, protože umělý kožíšek se rychle sešlape a propotí a pod ním je jen běžná podráška :-/ . Jak je výšše uvedeném odkaze http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky ... clanku=972 psáno tak těmto botám se už dá důvěřovat i bez elektriky. S elektrikou to musí být procházka po havajské pláži.
Kdo si veme botasky nebo papuče toho nezachrání ani elektrické vložky do bot ....
Uživatelský avatar
alex.sky
Příspěvky: 504
Registrován: 18. 12. 2010, 17:36
Bydliště: Příbor, CZ

Pozorování za mrazu

#99

Příspěvek od alex.sky »

alex napsal: Nenašiel som tu vyhrievacie sáčky s obsahom nejakej tekutiny (niečo ako parafín).
Vyhrievanie sa spustí ohýbaním nejakej paličky z nejakej umelej hmoty - žeby elektrostatika/piezoelektrika? Tekutina za minútu stuhne ako vosk, pričom vydáva strašné množstvo tepla  :o Predstavte si 1,5 litra zohriatej pasty okolo 60-70 stupňov!
Martin Vyskocil napsal: Nevyhody:
Na zacatku to topi moc a na konci malo. Vydrz neni zrovna uchvatna.
Navic vetsinou bejva zima od nohou.
Našiel som v Lídli Magické ohrievacie vankúšiky (polštářky) za 50 SKK jeden pár sáčkov s obsahom asi 1,5 dcl tekutiny, čo je už celkom dobrá cena. Použitie pár 100x. Menšie množstvo, 55st. C, ale zopár kusov na striedačku dúfam že spraví svoje. No určite to neviem dostať pod pätu, ale uvidím kde všade mi pomôže. Už aby bolo pekné počasie  ;)
Celestron NW 254/1200 na EQ-6 PRO, Canon EOS 400Dm, http://www.gymnz.sk/ameleg
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Pozorování za mrazu

#100

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

No já nevím, asi jsem blázen nebo Eskymák, ale já vydržel 12 hodin v -17 ještě v kombinaci s nárazovým větrem těsně pod vrcholem Lysé Hory...a ani mi nebyla zima... ;D Jojo, spacák do -28 a diktafon, to jsou super věci.... ;D
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Pozorování za mrazu

#101

Příspěvek od vla »

Vložky jsou doma, od objednávky, kterou prodejce nepotvrdil přišly cca za týden, k ceně připočítáno 120 kč na poštovné a balné. Celkem slušné mechanické provedení pouzdro na baterie je s vypínačem, plastové dvoudílné, zajišťovací čudlíky asi moc nevydrží, ale celé pouzdro je ještě v závinu suchého zipu takže to asi nebude vadit. Uchycení bateriového pouzdra na botu či nohu asi 5cm široká textilní guma opět celé fixováno suchým zipem. Síla vložky cca 2mm, do boty možno vlepit, nebo jen vložit s výhodou použití v různých botkách. Pokud najdu doma teploměr nacpu je do boty a hodím do mrazáku. (Testy v terénu až po vánocích, dárek pro manželku.)
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 47

Pozorování za mrazu

#102

Příspěvek od alien5 »

Na dnesek i na patek jsem pozoroval ve Ralsku teplota okolo 0 az -2 a mel jsem teple snehule 3* ponozky 2* tluste bavlna a jedny pletene a stejne mi byla na nohy asi po 3 hodinach zima.Jeste k tomu padala namraza.
To byla moje nejteplejsi obuv a stejne jsem zmrzlej ;D takze asi pujdu do tech zimnich bot Icebug Kalix, me je vzdy zima od nohou (prsty) a tak nevidrzim vice jak 4 hodiny i s ohrivanim v aute. Jinak na telo mi zima nikdy neni mam tricko teply tlusty rolak a zimni bundu umela kozesina beranek a na nohach 3* teple teplaky. ;D
Jinak na te prodejne (Lanson Praha) uz maji boty do -40.
Diky za odkaz aspon nemusim schanet po netu.
Uživatelský avatar
koper
Příspěvky: 280
Registrován: 15. 02. 2005, 23:15

Pozorování za mrazu

#103

Příspěvek od koper »

Já v zimě na pozorování (stanoviště 400m n.m., otevřená krajina, málokdy bezvětří) používám péřovku r.výr. 1985 v Ružomberoku, tamější VD šilo údajně ze stejného materiálu výstroj pro naši expedici na Nanga Parbat, je už místy povrchově prodřená, ale uvnitř je všitá peřina plněná peřím, takže peří se zatím nevytrácí. Hřeje fakt dobře. Na nohy mohu doporučit o dvě čísla větší filcáky (pozn. zimní prac. obuv) a hrubé vlněné ponožky. Při mrazu pod -10°C používám jako nutný doplěk horký čaj vylepšený rumem, nejlépe zn. Božkov. V těchto podmínách již nepoužívám binokulární nástavec
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Pozorování za mrazu

#104

Příspěvek od peta »

koper napsal: Při mrazu pod -10°C používám jako nutný doplěk horký čaj vylepšený rumem, nejlépe zn. Božkov. V těchto podmínách již nepoužívám binokulární nástavectady ovšem není jasné jestli bino odkládáš kvůli nějakému namrzání nebo proto, že obraz už máš z toho božkova dostatečně "dvojitý" :)
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
koper
Příspěvky: 280
Registrován: 15. 02. 2005, 23:15

Pozorování za mrazu

#105

Příspěvek od koper »

"B" je správně! Pozoruji pak výhradně jedním okem.
Odpovědět