Celestron SCT 8 + Montaz LXD75

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Celestron SCT 8 + Montaz LXD75

#1

Příspěvek od Vabra »

Po zrale uvaze jsem se rohodl zredukovat svoji sbirku astroharaburdi a poslat do sveta nektere castecne duplicitni polozky, na ktere mi pada prach, ale ktere mohou jeste nekomu dobre poslouzit:

1. SCT Celestron 8" cca 3 roky stary v puvodnim zachovalem kartonu s Vixen listou a Celestron 0.63x reduktorem (reduktor je novy a nepouzity) na obe polozky puvodni faktura. K dalekohledu bude take setovy 32mm okular (ale nikoliv zenitove zrcatko!).

Cenu bych si predstavoval 15.000 Kc za dalekohled a reduktor dohromady.

2. Montaz Meade LXD-75 v original baleni, jak se pred par lety prodavala v Lidlu (bez optiky), take s nakupnim dokladem.

Cena 6000Kc.

V pripade zajemce o SCT i Montaz celkova cena 20.000 Kc.

Zbozi je k vyzvednuti v Melniku. Po Praze a strednich Cechah (do 60km od Prahy ci Melnika) pripadne privezu. Postou bych to posilal jen velmi nerad, nebude-li zajemce o z okoli... Mozno tez privest na Jarni MHV do Zubri na prelomu dubna a kvetna.

V pripade vice zajemcu dostanou prednost ti kteri vezmou vse a pak bude rozhodovat cas odeslani SZ.

Pro zacatecniky:
Je to takova skoro univerzalni sestava vhodna temer na vse, ale na nic specificky. SCT je velmi kompaktni dalekohled vhodny na vypravy za tmou i vemi malym autem.

Vizualne je prumerem 200mm uz celkem dost videt, ale paralaktika (montaz LXD75) neni tak intuitivni jako Dobson. Ohnisko 2000mm a neprilis siroke rovne pole je vyborne na Mesic/Slunce/planety/kulovky a mensi galaxie (po dokoupeni vice zvetsujiciho okularu), ale nevhodne na plosne vetsi objekty (vetsi mlhoviny, komety...).

Montaz je pohanena v obou osach vybavena navadenim (GOTO) na 30000 objektu v databazi, ale nema klasicky Autoguider vstup, takze neni prilis vhodna na astrofotografii delsimi ohnisky a expozicemi. Periodickou chybu jsem nemeril, ale verim, ze pri rozumnem ustaveni pujde fotit ohnisky do 150mm a expozicemi radove v jednotkach minut celkem pekne snimky.

Celkove si myslim ze nejlepsi pouziti by bylo pro nekoho, kdo chce zacit seriozneji fotit planety ci detaily mesicniho povrchu a sem tam se kouknout do nebe vizualne. Paralaktika udrzi objekt v zornem poli a 200/2000mm SCT tady odvede nejlepsi sluzbu... ;)
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
rehak
Příspěvky: 127
Registrován: 24. 03. 2010, 19:37

Celestron SCT 8 + Montaz LXD75

#2

Příspěvek od rehak »

Poslal jsem zpravu.
Uživatelský avatar
Kojaro
Příspěvky: 273
Registrován: 06. 07. 2004, 22:14

Celestron SCT 8 + Montaz LXD75

#3

Příspěvek od Kojaro »

poslána SZ
KOvář JAROslav
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Celestron SCT 8 + Montaz LXD75

#4

Příspěvek od Vabra »

Strucne shrnuti aktualniho stavu:

Zatim je jeden vahajici zajemce o komplet (nema zatim souhlas manzelky a tudiz ani rezervaci  :D).

V druhem poradi je vazny zajemce o SCT (asi i s reduktorem), pripadne je zde dalsi zajemce o samotny reduktor.

Ja odjizdim na vikend, kde budu bez interetu, tak v pondeli vyhodnotim poradi zajemcu a dam vsem vedet.

Pokud se najde seriozni zajemce o komplet ma stale prednost, pokud se do pondeli neobjevi (nebo vahajici nepotvrdi svuj zajem) zacnu to rozprodavat po kouskach...


zatim,

Pavel
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Celestron SCT 8 + Montaz LXD75

#5

Příspěvek od Vabra »

Tak jsem zpatky z vikendu a zda se ze se oba zatimni zajemci rozmysleli a od sveho zajmu ustoupili (nebo jim jejich ministerstva financi neuvolnila dostatecne prostredky ).

Takze komplet, i samotny SCT je stale volny (zatim je pouze jeden zajemce o reduktor, ale ten budu prodavat samostatne az po prodeji SCT). Breznove vyplaty jsou na ceste tak premyslejte dale. ::)
Pavel Vabrousek
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Celestron SCT 8 + Montaz LXD75

#6

Příspěvek od -karneades- »

kontaktuj Vaclava1, ma zajem o SCT a mozna by ho vzal bez reduktoru
Uživatelský avatar
vaclav1
Příspěvky: 960
Registrován: 02. 03. 2006, 17:44

Celestron SCT 8 + Montaz LXD75

#7

Příspěvek od vaclav1 »

Ahoj Vabra,
jo peníze na účtu jsou, ale firma je v úpadku, tak nevím co bude dál...
Mám zájem o SCT 8", ale musím počkat co se týká nového pracovního místa.Unese HEQ5 na astrofotografii SCT 8"?Mám tam ED80/600 mm refraktor Sky-Watcher + pointační refraktor 70/400 mm Celestron.Teď je to vyváženo na 1 závaží(5.5 kg).Bude pointer + SCT 8" stačit vyvážit 2 závažíma?Díky za informaci Vašek.
Newton 114/1000 pointační, Newton 150/750, ccd kamera ATIK-16, montáž EQ6 Pro SkyScan v blízké budoucnosti.
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Celestron SCT 8 + Montaz LXD75

#8

Příspěvek od Vabra »

Bude pointer + SCT 8" stačit vyvážit 2 závažíma?Ten dalekohled ma neco okolo 7kg, takze by to vyvazit jit melo bez problemu. Spis bych se ale obaval zda ma HEQ5 dost hladky chod na tak dlouhe ohnisko...
IMHO je to spise dalekohled pro Mesicni ci Planetarni foceni nez na DSO (alespon na cemkoliv mensim nez EQ6)...

Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Celestron SCT 8 + Montaz LXD75

#9

Příspěvek od Vabra »

Tak OTA Celestron SCT 8" je zarezervovan do soboty pro uzivatele Vaclav1.

Setovy okular, Reduktor, a Montaz maji ruzne predbezne zajemce, ale zatim zadny definitivne nepotvrdil.
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Celestron SCT 8 + Montaz LXD75

#10

Příspěvek od Vabra »

Montaz Meade LXD75 zamluvena pro vazneho zajemce.
Pavel Vabrousek
Odpovědět