Astrosoft na OS Android

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lamid
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 02. 2013, 16:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#151

Příspěvek od Lamid »

Nainstaloval som si planetarium od Celestronu:

Cosmos navigator
https://play.google.com/store/apps/deta ... _navigator

Cez wifi mobilu/tabletu a Skyq dokaze ovladat montaz/ nemam ho/. Planetarium ma aj bohate informacie o objektoch, mna zaujalo pri dvojhviezdach mag. a separacia a dost realne zobrazenie, Saturn, Jupiter....

Istotne su aj dokonalejsie, tento je free.
Uživatelský avatar
pdm
Příspěvky: 22
Registrován: 15. 06. 2011, 09:43

Astrosoft na OS Android

#152

Příspěvek od pdm »

Nevíte, jaký existuje svobodný astro software pro Android? Já vím jen o Google Sky Map a aAuroraApp.
SW 305/1500 Dobson FT
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astrosoft na OS Android

#153

Příspěvek od MilAN »

A nestálo by za to si před položením dotazu pročíst předcházejících 10 stránek tohoto vlákna ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
pdm
Příspěvky: 22
Registrován: 15. 06. 2011, 09:43

Astrosoft na OS Android

#154

Příspěvek od pdm »

To jsem samozřejmě udělal, ale kýženou informaci jsem tam nenašel. Přehlédl jsem něco? Pokud jsi to myslel tak, že mám prolézt vlákno a hledat licence ke všem zde zmíněným programům, tak tím nehodlám ztrácet čas dříve, než se ujistím, že to tu už neví někdo jiný.
SW 305/1500 Dobson FT
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astrosoft na OS Android

#155

Příspěvek od LaBa »

Uz dlhsie je v android markete appka SHMU radar. Robi presne to, ako sa vola. Zobrazuje data z meteoradarov SHMU. Appka je velmi pekna, ale stale ma vlastnosti beta verzie.
Appka vie aj znizit velkost(kvalitu) tahanych obrazkov a tym vie znizit mnozstvo prenesenych dat. V appke je aj moznost prepnut zdroj dat na "satelit". U mna to vsak nejde. Dalej trosku divne sa sprava animacia. Autor vsak tuto appku aktualizuje celkom casto, tak snad sa chybky rychlo opravia.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astrosoft na OS Android

#156

Příspěvek od LaBa »

Pokud jsi to myslel tak, že mám prolézt vlákno a hledat licence ke všem zde zmíněným programům, tak tím nehodlám ztrácet čas dříve, než se ujistím, že to tu už neví někdo jiný.Licencie? Ako to myslis? Drviva vacsina tu ponuknutych astro a meteo appiek je zadarmo, pripadne za par CZK/EUR. Appky stoja vacsinou tolko ako jedno dve pivka v kvalitnej pivarni. Pripadne ako vecera v lacnejsiej restauracii.
Ktore appky su drahe, tak tam to autor prispevku napisal (napr SkySafari Pro).
A mari sa mi, ze (na Androide) platene Stellarium je pod GPL licenciou. Takze mas na mysli programy zadarmo alebo pod GPL licenciou?

Tu warez forum nehladaj, ak chces kradnut appky, tak navstiv vselijake torrent trackery. Tam tych appiek je dost :)
A ak sa nejaky warez tu zjavi, okamzite ten prispevok zmazem....
Uživatelský avatar
pdm
Příspěvky: 22
Registrován: 15. 06. 2011, 09:43

Astrosoft na OS Android

#157

Příspěvek od pdm »

Tu warez forum nehladaj, ak chces kradnut appky, tak navstiv vselijake torrent trackery.Chápu, že se na tomto fóru vyskytují různá individua a že každý má občas špatný den. Nicméně aspoň u moderátorů bych očekával trochu jinou úroveň komunikace. :(
SW 305/1500 Dobson FT
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#158

Příspěvek od biker.fm »

LaBa napsal dne 09.07.2014 11:55:33:
Tu warez forum nehladaj, ak chces kradnut appky, tak navstiv vselijake torrent trackery.

Chápu, že se na tomto fóru vyskytují různá individua a že každý má občas špatný den. Nicméně aspoň u moderátorů bych očekával trochu jinou úroveň komunikace. Sad
Co shledavas zavadneho na urovni komunikace ? LaBa ma pravdu.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
pdm
Příspěvky: 22
Registrován: 15. 06. 2011, 09:43

Astrosoft na OS Android

#159

Příspěvek od pdm »

Co shledavas zavadneho na urovni komunikace ? LaBa ma pravdu.
V čem? Že hledám warez a kradu software? Na to jste jako přišli jak? To ti přijde jako normální forma komunikace, když se někdo na něco slušně zeptá, začít mu (naprosto nechápu proč!!) vykládat, že je zloděj a darebák?

Proč tu nemůžu na normální dotaz dostat normální odpověď (případně žádnou, pokud nikdo neví) nebo být normálně požádán o upřesnění otázky, pokud je nesrozumitelná? Proč mi místo toho jeden moderátor sdělí, že jsem si prý před položením dotazu nepřečetl vlákno, a druhý, že jsem nejspíš zloděj?

Přesto LaBovi děkuji za informaci o Stellariu, je pro mě cenná.

Nicméně celý balast okolo je mimo téma a neužitečný, takže pokud ho někdo chce promazat, nemám nic proti smazání všech dosavadních reakcí týkajících se mého původního dotazu. Až zjistím, co potřebuji, seznam svobodného astro softwaru pro Android sem napíšu.
SW 305/1500 Dobson FT
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astrosoft na OS Android

#160

Příspěvek od LaBa »

Hmm. Clovek trosku odlahcene napise, ze tu nie je warez forum a je zle :)
Som len chcel upozornit na to, ze nelegalne veci sa tu nestrpia a hlavne si nenapisal o ake licencie ide, dopisal si to az neskor... :)
Premazavat nic netreba, pises k veci. Len mne sa zda, ze na google play je drviva vacsina programov bez zdrojakov (cize nema otvorenu licenciu).
Kazdopadne diky za prispevok. Ak najdem nejaky soft s open licenciou, tak ho tu rad dam ...
Uživatelský avatar
Lamid
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 02. 2013, 16:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#161

Příspěvek od Lamid »

Program na ovladanie Canon a Nikon z tabletu/mobilu

https://play.google.com/store/apps/deta ... .dashboard
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astrosoft na OS Android

#162

Příspěvek od LaBa »

Až zjistím, co potřebuji, seznam svobodného astro softwaru pro Android sem napíšu.Tak som si nasiel cas a trosku som pohladal slobodny software pre android.
Prvy soft sa vola aAuroraapp. Stahuje a zobrazuje aktualne data o vesmirnom pocasi. Je pod Apache2 licenciou. Soft je v alfa verzii, je nestabilny a pada. Inak vyzera zaujimavo, snad vyvoj bude pokracovat.
Dalsi je na ratanie zorneho pola (FoV) kamery/fotaku. Vola sa DoF Calculator. Je pod GNU/GPLv3 licenciou.
Dalsi zobrazuje polohy satelitov na oblohe. Je trosku narocnejsi na obsluhu (teda je vhodny pre skusenych pozorovatelov, ktori vedia co a ako nastavit). Vola sa DroidSat. Tiez je pod GNU/GPLv3 licenciou.
Dalsia podarena appka na pocasie sa vola Helsinki Testbed Viewer 2.0. Zobrazuje data z meteoradarov a dalsie aktualne data o pocasi. Zial len pre juznu cast Finska. Je pod GPLv3 licenciou. Snad sa bude dat rozsirit aj o dalsie zobrazovane uzemia.
Zdrojaky su na githube.

A na koniec taka zaujimavost/vychytavka. Indicky meteorologicky ustav ma appku na zobrazenie meteodat (len pre uzemie Indie). Pod GPL licenciou. Snad raz take spravi aj CHMU a SHMU :)
Zdrojaky su na githube.
Uživatelský avatar
Branislav
Příspěvky: 17
Registrován: 10. 04. 2011, 13:22
Bydliště: Bratislava
Věk: 45

Astrosoft na OS Android

#163

Příspěvek od Branislav »

Neviem, ci to tu uz niekde bolo pisane (nenasiel som zmienku), ale nahodou som sa dostal k zaujimavej astro appke Night Sky Tools.
https://play.google.com/store/apps/deta ... htskytools
Ak nepoznate, urcite stoji za vyskusanie.
iOptron SkyGuider Pro, Canon EOS 6D mkii, canon 70-200 f2.8, sigma 24mm f/1.4 art
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Astrosoft na OS Android

#164

Příspěvek od ladis »

Dalsi je na ratanie zorneho pola (FoV) kamery/fotaku. Vola sa DoF Calculator. Je pod GNU/GPLv3 licenciou.
Tento program nepočítá zorné pole, ale hloubku ostrosti dle fotoaparátu, objektivu a vzdálenosti foceného objektu.
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 509
Registrován: 24. 09. 2014, 21:32
Bydliště: Brno
Věk: 48

Astrosoft na OS Android

#165

Příspěvek od PetrK »

Nejužitečnější nejen pro astro je Twilight, který umí automaticky se západem slunce ztlumit (zastínit) podsvětlení a posunout barvy do červené. Předtím jsem používal Screen Filter, který umí jen zastínit podsvětlení, na v noci přijatelnou úroveň.

S oblibou používám interaktivní mapu SkEye. Stačí namířit na oblohu a hned se dozvíte, že ta jasná hvězda není hvězda, ale planeta Jupiter.

Výše zmíněný Night Sky Tools má také spoustu užitečných funkcí jako předpověď oblačnosti, seznam toho co bude večer vidět a různé katalogy DSO a komet. Některé bohužel dostupné jen online.

No a v neposlední řadě je na mobilu nejužitečnější černá izolepa, kterou jsem přelepil všechny ty šílené LED, které v noci dokážou bez problémů osvětlit celou místnost.
Dobson 200/1200, SCT 127/1250, AC 80/400
15x70, 10x30, 6x30
Odpovědět