Astrosoft na OS Android

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrasan
Příspěvky: 9
Registrován: 14. 03. 2012, 14:59

Astrosoft na OS Android

#136

Příspěvek od Ondrasan »

Napada vas nejaka jednoducha astro aplikace, ktera by se vam hodila?
Po dlouhych letech programovani Windows PC aplikaci se potrebuju rozcvicit na Androida/iOS a rad bych zacal s necim uzitecnym, tak hledam inspiraci.
Muze tam byt i grafika 2D/3D, ale neslibuji zazraky, jde spis o dobry napad. Potrebuju u toho stale jeste pracovat ;)
Zdar, O.
Refraktor Sky-Watcher 90/900mm, setové okuláry 25mm + 10mm, okuár SW 6mm 1.25” 58 Plossl
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Astrosoft na OS Android

#137

Příspěvek od Rekmarik »

Napada vas nejaka jednoducha astro aplikace, ktera by se vam hodila?
Mě by se například líbilo mít v mobilu aplikaci která by uměla zobrazovat pohled konkrétním nadefinovaným okulárem při definovaném zvětšení - tedy: mapa hvězdné oblohy typu Google Sky Map nebo Mobile Observatory a pak si nadefinovat že se dívám při zvětšení tolik a tolik okulárem o zorném poli - výsledkem by bylo zobrazení obrácené tak jak to vidím teleskopem včetně přesného zorného pole.

Ještě by asi mohla být užitečná nějaká aplikace která rozumným způsobem mění globální podsvícení mobilu na světlo a kontrast vhodné pro pozorování nikoliv oslňování .. Aplikace, které jsem zatím zkoušel to moc neumí ..

Uživatelský avatar
KEPLER2013
Příspěvky: 96
Registrován: 07. 05. 2013, 22:08

Astrosoft na OS Android

#138

Příspěvek od KEPLER2013 »

to: Rekmarik
https://play.google.com/store/apps/deta ... na.lsaverf
myslíš, že by ti toto vyhovovalo ?
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Astrosoft na OS Android

#139

Příspěvek od Rekmarik »

myslíš, že by ti toto vyhovovalo ?
Tuhle aplikaci mám nainstalovanou, a moc mi nevyhovuje.
Uživatelský avatar
KEPLER2013
Příspěvky: 96
Registrován: 07. 05. 2013, 22:08

Astrosoft na OS Android

#140

Příspěvek od KEPLER2013 »

a v čem je problém ? , já jsem ji chtěl také zkoušet
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Astrosoft na OS Android

#141

Příspěvek od Rekmarik »

to KEPLER2013:

Nepodařilo se mi to nastavit dostatečně utlumeně a zároveň aby se to dalo číst a bylo vše přehledné. Při snížení jasu jde prudce dolů kontrast a tady by bylo potřeba to udělat nějak jinak, aby se odstíny neslily do jedné vyblité neurčité mlhy, ve které nebude vidět nic.

Vyzkoušej sám a uvidíš .. třeba se ti podaří to nastavit lépe a nebo to Tvému zraku bude vyhovovat..

Uživatelský avatar
4Brunco
Příspěvky: 1138
Registrován: 14. 03. 2013, 11:37

Astrosoft na OS Android

#142

Příspěvek od 4Brunco »

Na amoled displaye je vyborna appka screen filer. Neviem ako na LCD tam som to neskusal. Ale tam bude problem s minimalnym jasom podsvietenia, co pri amolede odpada.
ES Dobson 300/1500, APO 127 ... Binohlavky, Binokukatka
Uživatelský avatar
KEPLER2013
Příspěvky: 96
Registrován: 07. 05. 2013, 22:08

Astrosoft na OS Android

#143

Příspěvek od KEPLER2013 »

Pánové, prosím jestli mi někdo pomůže s programem Skeye nebo Skeye pro, potřeboval bych manuál v češtině, nebo alespoň rady či pomoc jak program rozchodit, problém je, že jsem schopen komunikovat pouze v češtině a strojový překlad z A se mi nedaří pochopit. Všem děkuji za pomoc.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Astrosoft na OS Android

#144

Příspěvek od Rekmarik »

Pánové, prosím jestli mi někdo pomůže s programem Skeye  
Ahoj, v jakém zařízení to máš nainstalované ?
já to mám v mobilu Samsung Note - nijak moc jsem to nezkoumal, ale ukazují se mi tu norm. české pokyny pro nastavení (tedy kromě Quick Settings) Nejde to vůbec rozchodit ?
Napiš klidně na SZ ..

jinak krátce shrnuto:

V zařízení nastavit co nejpřesněji svou polohu (např. přes GPS)
v zařízení kde je magnetometr - při každém zapnutí je třeba zkalibrovat, zařízení pak připevníš k tubusu jedno v jaké poloze, pak v Menu - Indirect mod - Add new Alignment (přidat nové ustavení) uvidíš tam seznam objektů, které lze zaměřit - například Mars, potvrdíš výběr .. zaměříš si Mars  na teleskopu a odsouhlasíš v aplikaci. (mě tohleto šlo zkusmo nastavit rovnou na obrazovce mobilu tak že jsem si poklepal na objekt v hvězdném poli a zeptalo se mě to "jestli na tom mám namířený tubus" a pak jsem to jakože odsouhlasil)
Po zakliknutí necháš chvíli teleskop v klidu ..
Teoreticky stačí jedno ustavení, ale prakticky doporučují tři taková .. a můžeš jich udělat kolik chceš.
Taky tam píšou, že nejlépe pokud je tubus kovový tak může rušit magnetické pole a dělat v tom paseku .. atd ..

To v rychlosti co jsem vyčetl jako hlavní linii v nastavení v PDF nápovědě..

Jestli to funguje to netuším, nezkoušel jsem...

edit: a když už jsem se tady o tam tak rozepsal .. koukal ses i na tyhlety stránky ?

http://lavadip.com/3081_skeye__ideas_fo ... ounts.html


samozřejmě je tam toho spousta  .. musím říct že mě to docela zaujalo :)
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Astrosoft na OS Android

#145

Příspěvek od ladis »

Ja to zevrubne zkousel na SE Xperia Ray s vysledkem: nefunguje to jak ma, nepresnost je velka, nepouzitelne na zamereni...
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astrosoft na OS Android

#146

Příspěvek od LaBa »

Nedam tipy na astro software ale na meteo software. Nasiel som podareny polsky program pod nazvom Niezbędnik Łowcy Burz. Vsetky potrebne veci o pocasi na jednom mieste. Okrem ineho su tam prehladne k dispozicii vystupy z GFS, predpoved burok z ESTOFEX, aktualne satelitne snimky atd. Appka svizne bezi a rychlo zobrazuje data aj na pomalsom mobilnom pripojeni. Niektore data ale zobrazi len pre uzemie Polska. Nastastie nie je takychto dat vela.

Dalsia appka (uz primarne zamerana na blesky, cize vhodna pre lovcov burok) sa vola Blitzortung Lightning. Po nastaveni polohy (je moznost brat GPS, z mobilnej siete, ale aj manualne zadanie) sa zobrazi aktualna mapa (je moznost zobrazit aj historicke data) z Blitzortung.org. Najvacsia vychytavka tejto appky je, ze si nastavite upozornenie. Ak sa blesk (podla dat zo siete) objavi blizsie ako vami zadana vzdialenost, appka vas na to upozorni (vlastne je to aj vhodne pre vysokohorskych turistov )
Snad nevyhoda moze byt, ze v zavislosti od nastavenia tato appka vie urobit riadny sietovy traffic (a dobre viem, aka je situacia v CR s FUP, kde clovek ma "neobmedzeny pausal" s 1,5 GB dat mesacne).
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Astrosoft na OS Android

#147

Příspěvek od Rekmarik »

Ja to zevrubne zkousel na SE Xperia Ray s vysledkem: nefunguje to jak ma, nepresnost je velka, nepouzitelne na zamereni...
Teď je ale otázkou do jaké míry je to dáno přesností magnetometru repspektive zkrátka toho telefonu a jaké přesnosti lze vůbec dosáhnout pokud bude optimální nastavení s citlivým ničím nerušeným magneto a akcelerometrem ..
Obávám se ale že půjde použít opravdu jen velmi orientačně např. na zorientování hvězd na obloze, které lze dobře identifikovat okem. Samotného mě to zajímá, takže to snad brzy vyzkouším..(tubus mám dřevěný, takže alespoň tíhletím směrem výhoda :)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astrosoft na OS Android

#148

Příspěvek od MilAN »

Je zajímavá, že Sky Scout od Celestronu ani obdoba od Meade není již v nabídce těchto firem. Přitom se jednalo o specializované přístroje, u kterých by bylo možno předpokládat vyšší přesnost než u mobilních telefonů nebo tabletů. Přesto i u nich byl limit přesnosti někde na úrovni 2°, takže pro větší dalekohled, kde by se právě navádění nejspíš použilo, zrovna nic moc (spíše k ničemu)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Astrosoft na OS Android

#149

Příspěvek od ladis »

Souhlas s Milanem. Sam jsem se tesil na push-to zadarmo a ani omylem. Zlate mapy a cervena baterka  8-)
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Hovnič
Příspěvky: 50
Registrován: 09. 04. 2013, 23:54

Astrosoft na OS Android

#150

Příspěvek od Hovnič »

nevím jestli tu to padlo, ale pro jistotu: našel jsem prográmek pro android DSLR remote. je to ovládání zrcadlovky pomocí infra. já mám S4 a zrcadlovku nikon. je to dobré místo drátkových a jiných spouští. snad se to někomu zalíbí. zdá se mi to jako dobrá hovadina

https://play.google.com/store/apps/deta ... mote&hl=cs
Meade 12" ACF , Dobson SW 200/1200
Odpovědět