AUTOSTAR

Pozorovací kampaně, návody, výsledky, zajímavosti,...
Odpovědět
Uživatelský avatar
skycze
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 12. 2010, 18:51

AUTOSTAR

#1

Příspěvek od skycze »

Zdravim všechny asronomické nadšence. Mam prozbu nedávno jsem si zakoupil dalelekohled Meade ETX 125 s autostarem. Dostávám se ovšem do problému že dle návodu připravim dalekohled na pozorování, provedu automatické zaměření a dám pak vyhledávat. Problém je, že mi objekty hledá jinde než jsou. Třeba nedávno když byl měsíc pokusil jsem se ho najít pro informaci autostarem zda hledá přesně a našel mi ho o takových 20 stupňů jinde. Zkonroloval jsem čas, i přepnutí zda nemám nastaveno letní posun , cokoliv a pokaždé jinde. Nemá pro mě jako začínajícího amatera nějakou radu  ;) Děkuji za rady
Uživatelský avatar
JamesPRG
Příspěvky: 61
Registrován: 02. 08. 2010, 13:57

AUTOSTAR

#2

Příspěvek od JamesPRG »

Něco děláš špatně
Měl jsem ETX 70 - tam to je myslím stejné, a postup byl následující:
1) ustavení stativu do přesné vodorovné polohy.
2) přimontování dalekohledu, nasměrování vypnutého dalekohledu přesně na sever, tubus ve vodorovné poloze .
3) zapnutí, zadání přesné polohy , nejlépe dle GPS , přesného času (pozor na letní, časové zóny apod.!! ) a datumu .
4) kalibrace na dvě hvězdy , dalekohled na nějakou najede, pokud byl předchozí postup dobře proveden, hvězda by měla být vidět v zorném poli, hvězdu vystředíš přesně doprostřed a potvrdíš , stejný postup na druhé hvězdě.
Pak musí najíždět přesně i na další objekty. Zreviduj si celý postup ustavení.
Meade Light Bridge 10" - Dobson 254/1270,  Meopta AD800 .  Okuláry:  Meade UWA 4,7mm + 6,7mm ,   SWA 28mm + 16mm,  Plossl 9mm
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

AUTOSTAR

#3

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

A proc to resite ve vlaknu o promennych hvezdach? :-/
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Odpovědět