Pozorování v Jižní/Západní Čechy

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Jasnovidec
Příspěvky: 345
Registrován: 28. 03. 2010, 14:49
Kontaktovat uživatele:

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#1

Příspěvek od Jasnovidec »

Měl bych takový smělý dotaz. Jsem v astronomii trochu noobíček, načteno něco mám, ale chybí mi praxe v pozorování. Mou výbavou je Lidlskop, a triedr 16x50 a kompakt Nikon P90. Rád bych se zůčastnil pozorování nějaké zkušeného astro pozorovatele, fotografa, někoho se zkušenostmi, od kterého bych mohl čerpat fígle. Jako astro noobíkovi mi dělá problém cokoli dostat do zorného pole lidláku v triedru najít první kulovku mi trvalo pár dní, teď když vím co hledat, tak je to snažší. Našel by se někdo, kdo by byl ochoten mít u svého pozorování jednoho čumila navíc? Jsem hodně nesmělý a málo mluvný, spíše přemýšlivý typ, tak bych snad nerušil.

PS: Už vím, proč nebrat na pozorování přítelkyně...
Astronoobík v akci, lidlskop + triedr NIKON 16x50 CF ACTION VII. Celestron 20x80, HEQ-5, SW ED 80/600 ED, dobson SW 250/1200
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#2

Příspěvek od Konihlav »

Michal: divil bych se, kdyby se nekdo neozval ja tedy nemam temer zadne astro-znalosti, jsem uplny novacek ve vizualnim pozorovani. Nicmene fotit, jak vis, me bavi. O tom uz tedy neco malo vim.

Doufam, ze se Ti ozve michal.b, ktery je naopak vizualni "exprt" ;D a ktery s nama (i sam) jezdi za temnou oblohou z Plzne treba k Bezverovu...

dale ruzne akce porada Hvezdarna v Rokycanech, viz http://hvr.cz/hvezdarna/program/

Pavel

P.S.: pozdravuj Evu a odkaz ji me posledni fotky mlecne drahy ;-)
Jasnovidec
Příspěvky: 345
Registrován: 28. 03. 2010, 14:49
Kontaktovat uživatele:

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#3

Příspěvek od Jasnovidec »

Pavel: nač ta skromnost? Tvoje fotky jsou perfektní. Já bych se spíš divil, kdyby se někdo ozval :). Ony jsou i nějaké ukázky přímo v plzni, mělo to být snad každý čtvrtek večer, jenže vždy bylo buď zataženo, nebo jsem byl v práci, a taky nevím, co jim mohou ukazovat na Plzeňské oranžové obloze.

PS: Evě se fotky líbí... horší potom je, že by to samé chtěla vidět vlastním okem v "kukátku" a pak je to... "ten rozmazanej flek, to je ono, je mi zima, jde se domu ;D"...
Astronoobík v akci, lidlskop + triedr NIKON 16x50 CF ACTION VII. Celestron 20x80, HEQ-5, SW ED 80/600 ED, dobson SW 250/1200
Uživatelský avatar
MartinZ
Příspěvky: 327
Registrován: 13. 04. 2010, 16:20

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#4

Příspěvek od MartinZ »

Pokud by jsi chtěl se zúčastnit pozorování pro veřejnost od Plzeňského planetária a hvězdárny, tak program mají na následující adrese: http://hvezdarna.plzen.eu/program/index ... ni_verejna
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#5

Příspěvek od michal.b »

Ted jsem delsi dobu mimo Plzen, ale az se tam budu vyskytovat tak se urcite ozvu. Jak psal konihlav, cas od casu jezdime do Bezverova kde je pekna obloha, kluci foti a ja lovim obskurni DSO :)
Jinak ta verejna pozorovani poradana plzenskym planetariem jsou dobra, mas sice pravdu ze vadi presvicena obloha, ale pokud chces umozni lidem z mesta podivat se dalekohledem, musis to zkousnout. Jsou to prijemna neformalni setkani, kde si muzes popovidat o vsem moznem, vyzkouset ruzne dalekohledy a navic kvuli tomu nemusis nikam daleko jezdit.
Uživatelský avatar
PetrV
Příspěvky: 765
Registrován: 12. 09. 2008, 14:35
Bydliště: Praha

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#6

Příspěvek od PetrV »

Já bych měl být prvních 14 dní v srpnu na dovolené na Šumavě, tak se před tím můžeme kontaktovat.

Mimochodem, jezdíte někdo pozorovat na Šumavu? Uvítal bych nějakou společnost - sám se bojím rysů :)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#7

Příspěvek od Konihlav »

hele, tady na foru se v poslednich dvou dnech objevilo asi od 5ti lidi, ze pojedou na dovolenou na Sumavu (predpokladam v "kolemnovu" v srpnu), tak neni problem najit patricne vlakno (ci ho zalozit) a domluvit se tam. http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 28240097/1
Sumava je ale pomerne velika a mist tam je hodne...
Uživatelský avatar
PetrV
Příspěvky: 765
Registrován: 12. 09. 2008, 14:35
Bydliště: Praha

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#8

Příspěvek od PetrV »

Díky, zrovna ta Stará Huť by se mi hodila. Začátkem srpna případně odkazované vlákno oživím.
Jasnovidec
Příspěvky: 345
Registrován: 28. 03. 2010, 14:49
Kontaktovat uživatele:

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#9

Příspěvek od Jasnovidec »

Díky pozorování pro veřejnost od Plzeňského planetária a hvězdárny Měl jsem v plánu tento týden, ale vzhledem k pracovní době mám šanci jen dnes a zítra a dnes se nám poněkud zatáhlo. >:(

Astronoobík v akci, lidlskop + triedr NIKON 16x50 CF ACTION VII. Celestron 20x80, HEQ-5, SW ED 80/600 ED, dobson SW 250/1200
Uživatelský avatar
PetrV
Příspěvky: 765
Registrován: 12. 09. 2008, 14:35
Bydliště: Praha

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#10

Příspěvek od PetrV »

Začátkem srpna případně odkazované vlákno oživím.
Tak odjezd na dovolenou se zatím odkládá na neurčito :(
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#11

Příspěvek od michal.b »

Díky
Tak snad to vyjde a nebudu zrovna pozorovat noční nebe z práce.
V tydnu 9.-15. srpna budu na pozorovani kousek od Manetina, tak jestli budes mit cas, klidne se muzes na noc stavit. Dalsi tyden (14.-21. srpna) je pak Dovolena s dalekohledem, kousek od Unesova, myslim ze by nemel byt problem se taky s nekym domluvit (bude tam i dost lidi tady z astrofora) a prijet si na noc zapozorovat.
Jasnovidec
Příspěvky: 345
Registrován: 28. 03. 2010, 14:49
Kontaktovat uživatele:

Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#12

Příspěvek od Jasnovidec »

V těhle termínech mám volnou noc akorát z 11.8. na 12.8 jinak práce a práce.
Astronoobík v akci, lidlskop + triedr NIKON 16x50 CF ACTION VII. Celestron 20x80, HEQ-5, SW ED 80/600 ED, dobson SW 250/1200
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1245
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#13

Příspěvek od Zbych »

V druhé půlce týdne vyrážím křížem krážem po České Kanadě (Jindřichohradecko), beru s sebou i pozorovací náčiní a jasoměr. Jestli je někdo z té oblasti, můžeme se večer sejít u dalekohledu. Zajedu téměř kamkoliv. Nebudu ale na emailu, jen na tel.: 777671483.
Jinak v osadě Návary jsem na snímcích v mapě zahlédl něco jako bílou kopuli. Neví někdo, zdali je to pozorovatelna?
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#14

Příspěvek od MaG »

Ozval se nám doredakce astro.cz německý astronom s dotazem na nějakou "star party" na Modravě nebo Filipově huti - pochopil jsem to tak, že se tam v minulosti nějaká konala a má prý konat letos a ptá se, kdy a zda nemáme nějaký kontakt. O Almberg nejde, o tom ví. Poslední o čem vím je party 2012..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Pozorování v Jižní/Západní Čechy

#15

Příspěvek od dvader »

No to jsme tenkrát několik roků po sobě pořádali my - MAČ.
Ale od té doby nic… Já tedy o ničem nevím.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Odpovědět