Niekde som sa dočítal, že sú určené prevažne na DSO, chcem sa ale spýtať či sa s nimi dajú pozrovať i planéty a ak áno v akých detaloch ich ukáže?, zaiste mám v pláne aj pozrovanie hmlovín a galaxií, len som mal pocit že tieto daľekohlady sú primárne určené len na DSO.
Viem možno divná otázka. ::)
Vidím že ten dalekohlad má zákaldňu, dá sa s ním pohybovať i v horizontálnom, smere, pozdĺž svojej osy, bez toho ze by som ho musel celý otáčať?
Ospravedlnujem sa ešte raz až sa pýtam veľmi laicky. Bude môj prvý Dobson.
S útou Wirth.
