Fotky Slunce
Fotky Slunce
Tak jsem konečně nechal vyvolat fotky Slunce, z dob, kdy bylo
veeelice aktivní. Fotky a povídání najdete na mém webu
www.sweb.cz/sklarp
Musím podotknout, že s mým vybavením (hl. foťák) to není zase tak
špatné. Samozřejmě, že seeing udělal své!!!
Takže nečekejte zázraky, ale za pohled to určitě stojí.
Jsem zvědavý na vaše názory.....
Zatím čauec.
veeelice aktivní. Fotky a povídání najdete na mém webu
www.sweb.cz/sklarp
Musím podotknout, že s mým vybavením (hl. foťák) to není zase tak
špatné. Samozřejmě, že seeing udělal své!!!
Takže nečekejte zázraky, ale za pohled to určitě stojí.
Jsem zvědavý na vaše názory.....
Zatím čauec.
Refraktory achromáty: Celestron C4-R 102/1000mm, Sky-Watcher 80/400mm, Hama 60/700mm. Triedry: Fomei 10x50, Bushnell 8x40
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Fotky Slunce
To je slušné. Takhle nějak jsem dopadl, když jsem fotil skvrny na stínítku kleťské třicítky
Divím se že se stím vůbec dá takto fotit, ale tvá pozorování vše vysvětlují
Divím se že se stím vůbec dá takto fotit, ale tvá pozorování vše vysvětlují
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Fotky Slunce
Na http://www.skymaster.cz najdes me prvni pokusy s focenim slunce a myslim, ze se povedly.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
- Algol77 (Jakub Koukal)
- Příspěvky: 1503
- Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
- Bydliště: Kroměříž
- Věk: 49
- Kontaktovat uživatele:
Fotky Slunce
Přidávám jednu fotku Slunce, je to focený refraktorem 110/1600, telekonvetor 2x made in U.S.S.R., Practica 3, film Fuji 100, filtr home made svárečkské sklo (pouze na focení ;D), expozice 1/500 s. Ten refraktor má objektiv dublet se vzduchovou mezerou. Další fotky brzy přibudou na webu HVKM: http://www.hvkm.zde.cz
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Fotky Slunce
To neni tak spatne. Jen jsem zjistil, ze kdyz skoro jakouliv fotku Slunce dostatecne zmensim :rotflmao: tak vypada hezky. Az kdyz se na ni mrknu opravdu ve velkem jeste to neni ono a ja bych rad docilil ostrosti i pri velkem pohledu. Jsem zvedavy jestli se mi povede.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
- Algol77 (Jakub Koukal)
- Příspěvky: 1503
- Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
- Bydliště: Kroměříž
- Věk: 49
- Kontaktovat uživatele:
Fotky Slunce
Jo, taky bych rád, aby to tak bylo, ale řekl bych, že je to hlavně závislé na kvalitě obrazu, jinak můžeš ostřit, jak chceš a je ti to k ničemu, dělal sem fotky přes Barlow 3x a telekonvertor, dohromady 1,6x6 což se rovná 9,6m ohnisko no a pak už byla taková expozice, že se mi nepovedlo udělat žádnou fotku pořádně ostrou...hvězdárna je v nížině, u nás to ani jinak nejde, protože kopce tu nemáme no a neklid ovzduší je tu značný, myslím, že tohle rozlišení, které je na té fotce, je mé maximum s tímhle přístrojem, aby to k něčemu bylo.... :'(
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Fotky Slunce
Hmm, pěkná fotečka, já myslím, že můžeš být naprosto spokojen.
Refraktory achromáty: Celestron C4-R 102/1000mm, Sky-Watcher 80/400mm, Hama 60/700mm. Triedry: Fomei 10x50, Bushnell 8x40
Fotky Slunce
zatim jsem delal jen pokusy na malem dalekohledu, ale chci zkusit fotky za okularem sveho 356mm noveho a tam by to melo byt preci jen jine, jinak pro foceni slunce a planet upravuju svuj 259mm tak uvidime, uz mam vsekoupeno, dneska jsem chvili montoval a uz se tesim na jaro, kdy se na zbytek roku stehuju na skymaster, takze to teprve budou pokroky
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Fotky Slunce
Tak mám taky fotku dnes už z lonského roku když slunce řádilo,foceno za okulárem 32 Oly. C765
http://sweb.cz/frenk.ruzicka/P7161248%2 ... enview.jpg
http://sweb.cz/frenk.ruzicka/P7161248%2 ... enview.jpg
49°43'9" N&&15°46'14" E
Skládací dobson 406f4.5
"Drbohlav"dobson 250f6
Skládací dobson 406f4.5
"Drbohlav"dobson 250f6
Fotky Slunce
pár fotek mam na http://www.zdroje.info/slunce.htm i když sluneční aktivita je teď docela slabá.
to frank. moc pěkná, detailní fotka
to frank. moc pěkná, detailní fotka
nedoporučuji obchodování s DUKem
Fotky Slunce
o víkendu jsem udělal pár nových fotek. sluneční skvrnky jsou teď moc pěkný. http://www.zdroje.info/slunce.htm
nedoporučuji obchodování s DUKem
Fotky Slunce
17.1.2005 jsem nasnímal Slunce mojí "kapesní" technikou - webka a teleobjektiv (na 300mm) na ministativu - z okenního parapetu v práci (času dost ;D). Výsledek je celkem slušný (Slunce se mi vejde na čip jen taktak).
Triedry 12x40 a 10x50, SW ED80, Drbohlav mount 50mm, GS mount, SPC8, Webka Philips 840K
Fotky Slunce
Se mi nechce zakládat nové téma, tak jsem nějaké našel a vkládám sem svůj příspěvek 
Jeden náhled
Více fotek a informací zde: http://www.cassi.astronomie.cz/sirokouhle26-4-2007.htm
Jeden náhled
Více fotek a informací zde: http://www.cassi.astronomie.cz/sirokouhle26-4-2007.htm
Kometa C/2024 Y1