Fotky Slunce

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
SKLP
Příspěvky: 1184
Registrován: 02. 10. 2003, 21:19

Fotky Slunce

#1

Příspěvek od SKLP »

Tak jsem konečně nechal vyvolat fotky Slunce, z dob, kdy bylo
veeelice aktivní. Fotky a povídání najdete na mém webu
www.sweb.cz/sklarp
Musím podotknout, že s mým vybavením (hl. foťák) to není zase tak
špatné. Samozřejmě, že seeing udělal své!!!
Takže nečekejte zázraky, ale za pohled to určitě stojí.
Jsem zvědavý na vaše názory.....
Zatím čauec.
Refraktory achromáty: Celestron C4-R 102/1000mm, Sky-Watcher 80/400mm, Hama 60/700mm. Triedry: Fomei 10x50, Bushnell 8x40
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Fotky Slunce

#2

Příspěvek od MaG »

To je slušné. Takhle nějak jsem dopadl, když jsem fotil skvrny na stínítku kleťské třicítky
Divím se že se stím vůbec dá takto fotit, ale tvá pozorování vše vysvětlují :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Fotky Slunce

#3

Příspěvek od SKYMASTER »

Na http://www.skymaster.cz najdes me prvni pokusy s focenim slunce a myslim, ze se povedly.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1503
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Fotky Slunce

#4

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Přidávám jednu fotku Slunce, je to focený refraktorem 110/1600, telekonvetor 2x made in U.S.S.R., Practica 3, film Fuji 100, filtr home made svárečkské sklo (pouze na focení ;D), expozice 1/500 s. Ten refraktor má objektiv dublet se vzduchovou mezerou. Další fotky brzy přibudou na webu HVKM: http://www.hvkm.zde.cz


Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Fotky Slunce

#5

Příspěvek od SKYMASTER »

To neni tak spatne. Jen jsem zjistil, ze kdyz skoro jakouliv fotku Slunce dostatecne zmensim :rotflmao: tak vypada hezky. Az kdyz se na ni mrknu opravdu ve velkem jeste to neni ono a ja bych rad docilil ostrosti i pri velkem pohledu. Jsem zvedavy jestli se mi povede.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1503
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Fotky Slunce

#6

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Jo, taky bych rád, aby to tak bylo, ale řekl bych, že je to hlavně závislé na kvalitě obrazu, jinak můžeš ostřit, jak chceš a je ti to k ničemu, dělal sem fotky přes Barlow 3x a telekonvertor, dohromady 1,6x6 což se rovná 9,6m ohnisko no a pak už byla taková expozice, že se mi nepovedlo udělat žádnou fotku pořádně ostrou...hvězdárna je v nížině, u nás to ani jinak nejde, protože kopce tu nemáme no a neklid ovzduší je tu značný, myslím, že tohle rozlišení, které je na té fotce, je mé maximum s tímhle přístrojem, aby to k něčemu bylo.... :'(
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
SKLP
Příspěvky: 1184
Registrován: 02. 10. 2003, 21:19

Fotky Slunce

#7

Příspěvek od SKLP »

Hmm, pěkná fotečka, já myslím, že můžeš být naprosto spokojen.
Refraktory achromáty: Celestron C4-R 102/1000mm, Sky-Watcher 80/400mm, Hama 60/700mm. Triedry: Fomei 10x50, Bushnell 8x40
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Fotky Slunce

#8

Příspěvek od SKYMASTER »

zatim jsem delal jen pokusy na malem dalekohledu, ale chci zkusit fotky za okularem sveho 356mm noveho a tam by to melo byt preci jen jine, jinak pro foceni slunce a planet upravuju svuj 259mm tak uvidime, uz mam vsekoupeno, dneska jsem chvili montoval a uz se tesim na jaro, kdy se na zbytek roku stehuju na skymaster, takze to teprve budou pokroky
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Frenk
Příspěvky: 259
Registrován: 29. 08. 2004, 18:26

Fotky Slunce

#9

Příspěvek od Frenk »

Tak mám taky fotku dnes už z lonského roku když slunce řádilo,foceno za okulárem 32  Oly. C765
http://sweb.cz/frenk.ruzicka/P7161248%2 ... enview.jpg
49°43'9"   N&&15°46'14" E
Skládací dobson 406f4.5
"Drbohlav"dobson 250f6
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

Fotky Slunce

#10

Příspěvek od sussudio »

pár fotek mam na http://www.zdroje.info/slunce.htm i když sluneční aktivita je teď docela slabá.

to frank. moc pěkná, detailní fotka
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 434
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

Fotky Slunce

#11

Příspěvek od peta »

hmm, tesime se tedy na dalsi fotky.. nasi nejblizsi hvezdy ;)
petr(zavinac)fajkos.com
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

Fotky Slunce

#12

Příspěvek od sussudio »

o víkendu jsem udělal pár nových fotek. sluneční skvrnky jsou teď moc pěkný. http://www.zdroje.info/slunce.htm
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
Paaja
Příspěvky: 318
Registrován: 12. 08. 2003, 21:47
Bydliště: Pardubice

Fotky Slunce

#13

Příspěvek od Paaja »

17.1.2005 jsem nasnímal Slunce mojí "kapesní" technikou - webka a teleobjektiv (na 300mm) na ministativu - z okenního parapetu v práci (času dost ;D). Výsledek je celkem slušný (Slunce se mi vejde na čip jen taktak).
Triedry 12x40 a 10x50, SW ED80, Drbohlav mount 50mm, GS mount, SPC8, Webka Philips 840K
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2399
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

Fotky Slunce

#14

Příspěvek od Cassi »

Se mi nechce zakládat nové téma, tak jsem nějaké našel a vkládám sem svůj příspěvek :)

Jeden náhled


Více fotek a informací zde: http://www.cassi.astronomie.cz/sirokouhle26-4-2007.htm
Kometa C/2024 Y1
Odpovědět