Vojenské újezdy

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Uživatelský avatar
nacelnik
Příspěvky: 126
Registrován: 12. 12. 2003, 18:19

Vojenské újezdy

#46

Příspěvek od nacelnik »

OK, já to tam okouknu, jaký je tam aktuální stav cest. Je to tam dost zastrčené a kousek je tam šotolina. Kdyby těžili dříví, tak by to nemuselo být úplně dobře sjízdné. Louka tam určitě není, leda paseka, ale to se zas hned osazuje. Takže nádobíčko by se dalo rozložit tak leda na cestě. Ale tam určitě nic nepojede celou noc - leda by tam náhodou jel nějaký myslivec na posed.
Uživatelský avatar
sofram
Příspěvky: 389
Registrován: 26. 02. 2005, 14:30
Bydliště: Praha - Cerny Most
Věk: 64

Vojenské újezdy

#47

Příspěvek od sofram »

Ok. Na Googlu to vypatá opravdu spíš jako paseka s místy nějakou šotolinou či co to je. (když jsem se pozorněji podíval). Fotka je rok stará. Obhlídni to tedy prosím. Tharos kdybys o tom tak zaníceně nepsal tak by mě to nenapadlo a nechytlo. Času tomu věnovaneho nelituji zvláště když to dopadne tak jak si představujeme. Milan Drbohlav
Cassegrain GSO 203/2436 mm, Montaz Celestron NexStar Evolution, 2" zrcátko Omegon Dielectric, Okulár ES 20 mm, APM 15 a 10 mm, Celestron x-cel 12 mm, GSO Barlow Achr. 2x, Baader Barlow Achr. 2.5x, TS ED Barlow 3x, Bresser 70/700 mm a Vixen NPL 20 mm.
Uživatelský avatar
sofram
Příspěvky: 389
Registrován: 26. 02. 2005, 14:30
Bydliště: Praha - Cerny Most
Věk: 64

Vojenské újezdy

#48

Příspěvek od sofram »

Všem,všem. Teď jsem se konečně dostal k napsání výsledku mého pondělního jednání na GŠ. Brig. Gen. Opata si přizval k jednání pana plukovníka Kubisu vedoucího oddělení řízení vojenských újezdu. Ten mi předal povolení do Brd jako pozornost(osobně mě). Pak jsme pohovořili o mé představě možnosti měřit a pozorovat v Brdech. On a pan BG Opata v tom neviděli žádný problém. Dohodli jsme se na povolení pro 10 -12 lidí (pokusím se 15) celoročně o víkendech. Pan plk. v nejbližší době dá vědět kdy bude na poradě na GŠ příslušný územní velikel s kterým dohodnu administrativní postup. Pan plk. ho již informova. Povolení se týká pochopitelně i automobilů. Pak budou informovaní zabiječi zvěře a sami sebe aby nás nepostříleli neboť od nich hrozí skutečné nebezpečí a začneme pozorovat. Hned jak budu vědět a budu mít formuláře pro udělení povolení s přesným důvodem pro vstup. Já mám "měření světelného znečištění oblohy a pozorování" a tak to asi bude na všech pak vás poprosím o kontakt abych vám je mohl poslat k vyplnění. To je zatím vše.  Od ledna ( dřív to asi nestihnu)  budou mít všichni zainteresovaní vstup povolen a začneme měřit s tím že výsledky poskytneme na stránky MO s poděkováním za spolupráci a armádou. Jinak ten vrchol koruna leží mimo zákázaný prostor v zakázaném prostoru. Mám na povolení zakázané zóny přesně vyznačené. Těchto zón je šest a zabírají k mému údivu malou část újezdu. Milan Drbohlav
Cassegrain GSO 203/2436 mm, Montaz Celestron NexStar Evolution, 2" zrcátko Omegon Dielectric, Okulár ES 20 mm, APM 15 a 10 mm, Celestron x-cel 12 mm, GSO Barlow Achr. 2x, Baader Barlow Achr. 2.5x, TS ED Barlow 3x, Bresser 70/700 mm a Vixen NPL 20 mm.
Uživatelský avatar
nacelnik
Příspěvky: 126
Registrován: 12. 12. 2003, 18:19

Vojenské újezdy

#49

Příspěvek od nacelnik »

Předpokládám že ta mapka, kterou máš na povolence, je shodná s touto:
http://www.vojujezd-brdy.cz/vismo/dokum ... 81&id=1118

A ty zakázané zóny jsou cílové plochy. Ty by byly nejlepší - jsou odlesněné, dobrý rozhled. Na Korunu se dostanu až o víkendu...
Uživatelský avatar
nacelnik
Příspěvky: 126
Registrován: 12. 12. 2003, 18:19

Vojenské újezdy

#50

Příspěvek od nacelnik »

Tak jsem dnes provedl cykloprůzkum.

Koruna: Jediné použitelné místo je v sedle asi 1km východně od vrcholu. Je tam plocha cca 40x30m. Stát by se dalo jen v okolí cesty, obzor hodně omezený vysokými stromy. Jediná příjezdová cesta je sjízdná, ostatní, co jdou do boku na nějaké potenciální lepší místo, jsou nesjízdné normálním autem. Takže nic moc.

Bor: Asi 1km jižně od sedla Koruny je louka 300x300m. Lepší obzor, lepší terén. Nicméně i zde stromy omezují výhled.

Padrtě: JV cíp plochy. Docela pěkné místo, louka, slušný obzor. Tato část by podle plánku z mého minulého příspěvku neměla být jako dopadovka, ale když se tam přijíždí z lesa, tak tam cedule se zákazem vstupu je... Takže status tohoto území je nejasný.

No uvidíme...
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Vojenské újezdy

#51

Příspěvek od michal.b »

Je nejaky novy vyvoj ohledne navstevy (navstev) tech ujezdu? Pocasi uz patrne zacne byt pouzitelne, takze tema zacina nabyvat na aktualnosti.
ladin
Příspěvky: 959
Registrován: 21. 02. 2008, 15:11
Bydliště: 50.6681028N, 15.0827178E

Vojenské újezdy

#52

Příspěvek od ladin »

Všem,všem.  Konečně jsem se probudil, byla to ale krasná noc ! Z rána jsme se s nadporučíkem Lukášem, kterému dělal doprovod vojín Baloun, a poručíkem Dubem vrátili z Brd. SQM-W po půlnoci ukazovalo těžko uvěřitelných 21.90, MHV 7.8, M0 viditelna pouhym okem v kukatku pak vcetne uchvatnych prachovych filament. Obloha černá  - jako pytel uhlí, jak trefně poznamenal plukovních Schroder.... Ale ta zima, až jsem z toho chytnul rýmu. Vracím se do postele - zítra mě u dr. Grunsteina čeká chinin a ... :'(

Závěrem bych chtěl vyjádřit svůj ohromný dík všem organizátorům akce za nevšední zážitek :D

[media]http://www.youtube.com/watch?v=IxAKFlpdcfc[/media]
Půlmetr (10'') Dobson, 16'' Dobson ...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Vojenské újezdy

#53

Příspěvek od Konihlav »

hezky, last-minute jeste jsi to stihl ;D
Uživatelský avatar
nacelnik
Příspěvky: 126
Registrován: 12. 12. 2003, 18:19

Vojenské újezdy

#54

Příspěvek od nacelnik »

Udála se nějaká akce? Kde jste byli?
Uživatelský avatar
sofram
Příspěvky: 389
Registrován: 26. 02. 2005, 14:30
Bydliště: Praha - Cerny Most
Věk: 64

Vojenské újezdy

#55

Příspěvek od sofram »

Tak pánové dneska jsem se domluvil s pplk. Rybarikem šefem újezdu Brdy ( dostal informaci od plk. Kubiseho jeho šéfa a ten od svého šéfa brig. gen. Opaty) na návštěvě u něj a vyřízení detajlů, organizace termínů atd.  našeho měření a pozorování. Je to příští týden 14.04. v 10 hod. Jede se mnou Bedřich Reicham z Comesu (kamarád), Milan Boháč z Příbramy ( vytipoval místa u Koruny, nafotil místa  a pár nás ta místa na fotkách vidělo) Měl jet Milan Kysilka (mkcz) ale je na Ampéru. Dále počítám s Tharosem který začal se mnou první komunikovat a timto emailem ho prosím o mobil abychom se domluvili. Jinak počítám s náčelníkem(zná Brdy) kterého taktéž prosím o mobil (i když skočil ladisovi na špek). Co se jeho ladise týčě bude jako Mojžíš. Za to rejpnutí se do Brd jako on do země zaslíbené nepodívá. Zůstane vždy před branou. Milan Drbohlav
Cassegrain GSO 203/2436 mm, Montaz Celestron NexStar Evolution, 2" zrcátko Omegon Dielectric, Okulár ES 20 mm, APM 15 a 10 mm, Celestron x-cel 12 mm, GSO Barlow Achr. 2x, Baader Barlow Achr. 2.5x, TS ED Barlow 3x, Bresser 70/700 mm a Vixen NPL 20 mm.
ladin
Příspěvky: 959
Registrován: 21. 02. 2008, 15:11
Bydliště: 50.6681028N, 15.0827178E

Vojenské újezdy

#56

Příspěvek od ladin »

sofram: respect. Preju pekny pocasi, aspon takovy, jaky jsem mel ja. At to vyjde! Vazne - jsem rad, ze jste se rozhejbali a jsem zvedavej na vysledky.
Půlmetr (10'') Dobson, 16'' Dobson ...
Uživatelský avatar
sofram
Příspěvky: 389
Registrován: 26. 02. 2005, 14:30
Bydliště: Praha - Cerny Most
Věk: 64

Vojenské újezdy

#57

Příspěvek od sofram »

No ono to trochu trvalo ale věř že to jinak nešlo. Jinak Právě Milan Boháč (butka) mi volal před čtrnácti dny že je je sních dole ale cesty jsou mokré. Mezi tím již týden vlastně dneska 10 den makám na nové kuchyni kterou si manželka přála. Takže jsme díky počasí nic nezameškali neboť tam sních ležel někdy od listopadu. Takže to nějak dohodnu. Těším se že se tam uvidíme. Milan Drbohlav
Cassegrain GSO 203/2436 mm, Montaz Celestron NexStar Evolution, 2" zrcátko Omegon Dielectric, Okulár ES 20 mm, APM 15 a 10 mm, Celestron x-cel 12 mm, GSO Barlow Achr. 2x, Baader Barlow Achr. 2.5x, TS ED Barlow 3x, Bresser 70/700 mm a Vixen NPL 20 mm.
Uživatelský avatar
nacelnik
Příspěvky: 126
Registrován: 12. 12. 2003, 18:19

Vojenské újezdy

#58

Příspěvek od nacelnik »

A jo, on to byl apríl... Pacholek ladin... :-)

To Sofram: posílám mobil na soukromou zprávu

Jak to bude s autem? Vejdeme se do jednoho?
Jak s počasím? Od středy má být trochu na střídačku. Jste vázaní pevně na toho 14.? Já mohu kdykoliv.
Uživatelský avatar
sofram
Příspěvky: 389
Registrován: 26. 02. 2005, 14:30
Bydliště: Praha - Cerny Most
Věk: 64

Vojenské újezdy

#59

Příspěvek od sofram »

Dobrý den všem. Chci vás informovat o jednání u šéfa vojenského újezdu Brdy které jsem absolvolal spolu s Milanem Boháčem (butka) a Petrem Sedláčkem (náčelník) ve středu. Pan pplk. Rybárik nám vyšel vstříc s tím že nám vydá hromadnou propusku nejen pro měření ale i pro pozorování a to i v nočních hodinách neb od devíti se nesmní nikdo v prostoru pohybovat. Pan pplk nám nabídl pozorovací místo bývalého radaru což je boule ( upravený terén) o nadmořské výšte cca 700m s tím že za a) v okruhu 1,5 km není žádné chata stavení či bouda prostě živáčka b) je to daleko od velkých zdrojů osvětlení s žádným větším osvětleným místem desítky km na jih c) vede tam pěkná asfaltová silnice. Druhé místo které budeme mít je již zmiňovaná koruna. Bude však sloužit spíše pro měření a porovnání s prvním místem. Povolení bude platit do 31.12.2010 a to od 21.05.2010. Od května z důvodu probíhajíciho mezinárodního cvičení se střelbami na cíl i ze stihaček. Do tohoto termínu je doporučeno i do míst povolených obecně nevstupovat. Naše povolení bude na patky, soboty a neděle (asi). Vjezd bude povolen na misto kolem 10-12 automobilům s tím, že v každém autě bude jmený seznam 20 - 25 lidí(předpokládám) takže bude jedno kdo z těch lidí zrova v autě je jestli jeden dva nebo pět. Teď to bude pokračovat následně : náčelník vypracuje cestu vojenským prostorem asi ze čtyř směrů na každé místo. To zašlu s inicialama a  číslem  op spolu s spz automobilů ke schválení panu pplk. Prosím aby  již teď jste rálně uvažovali a ti co jezdí pozorovat v nějaké skupině dali spz na jedno auto které na místo vjede (není to smrtelná podmínka). Ti co chtějí měřit a pozorovat tak mi pošlete výše zmíněné věci na můj email drbohlav.milan@seznam.cz. Nezapomeňte že kdo se nenahlásí tak s jeho povolením do konce roku již nic neudělám. Milan Drbohlav
Cassegrain GSO 203/2436 mm, Montaz Celestron NexStar Evolution, 2" zrcátko Omegon Dielectric, Okulár ES 20 mm, APM 15 a 10 mm, Celestron x-cel 12 mm, GSO Barlow Achr. 2x, Baader Barlow Achr. 2.5x, TS ED Barlow 3x, Bresser 70/700 mm a Vixen NPL 20 mm.
Uživatelský avatar
sofram
Příspěvky: 389
Registrován: 26. 02. 2005, 14:30
Bydliště: Praha - Cerny Most
Věk: 64

Vojenské újezdy

#60

Příspěvek od sofram »

Ještě jedna věc. Rád bych měl seznam těch co mají o pozorování a měření v Brdech zájem do konce dubna, tak abych ho mohl s trasami na místa (trasy se musí dodržovat) odeslat na schválení. Poté dostaneme jak píší výše hromadné povolení pro každého na jednom seznamu do každého auta. Milan Drbohlav
Cassegrain GSO 203/2436 mm, Montaz Celestron NexStar Evolution, 2" zrcátko Omegon Dielectric, Okulár ES 20 mm, APM 15 a 10 mm, Celestron x-cel 12 mm, GSO Barlow Achr. 2x, Baader Barlow Achr. 2.5x, TS ED Barlow 3x, Bresser 70/700 mm a Vixen NPL 20 mm.
Odpovědět