Astronomický kroužek

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cabas
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 10. 2005, 17:05

Astronomický kroužek

#1

Příspěvek od Cabas »

Dobrý den,
dovolte mi, abych se na Vás obrátil s prosbou. Sháníme pro Dům dětí a mládeže v Litoměřicích astronoma, který by vedl nově vznikající astronomický kroužek.
Kontakt :
Zuzana Bendová - ředitelka DDM Rozmarýn
tel. 602 160 450, 417 635 221
nebo Martin Veber 416 916 129, 720 289 292

Pokud budete o někom vědět, prosím, ozvěte se.
Díky moc.
Dobson SkyWatcher 305/1500 GoTo, Vixen LV 18 a 6, Explore scientific 11 a 6,7, TeleVue  Panoptic 24, Barlow 2x TeleVue, Binokulár 20x60 Made in USSR, Jasohled "Srb a Stys" 6x30
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astronomický kroužek

#2

Příspěvek od MaG »

Jak může vznikat astronomický kroužek, když nemáte astronoma? Povede ho pedagog?

Podobně vznikne v Jablonci příští rok kroužek při Domě dětí a mládeže, ale iniciativa vzešla od astronoma :)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Marmal
Příspěvky: 85
Registrován: 14. 10. 2009, 17:17

Astronomický kroužek

#3

Příspěvek od Marmal »

za prvé: určitě by musel mít na to nervi
za druhé: musel by umět přednášet
Asi nejvíce by ho zajímal plat..... :)
Konečně jsem se sem vrátil, celou sezonu jsem se venoval stormchasingu a stavbě teamu. Tak zase doma :) Ale stormchasingu se věnuji už naplno :), ale astronomii se nadále také budu věnovat, bohužel v menší míře.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4504
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Astronomický kroužek

#4

Příspěvek od dvader »

za prvé: určitě by musel mít na to nervia za třetí: měl by umět česky...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Astronomický kroužek

#5

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Pánové ale tož, někdo se na nás obrátí s prosbou a vy ho hned začnete rozjíždět...

To MaG: nevím, co je na tom, pokud kroužek rozjíždí pedagog, mě taky na začátku na gymplu vedl v AK ředitel...který znal astronomii jenom z toho důvodu, že učil fyziku....

To Marmal: odkdy se dělá astronomie a práce pro děcka z důvodu platu? :-/
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astronomický kroužek

#6

Příspěvek od Karell »

Jakube, nikdo nikoho nerozjíždí, MaG se jen slušně zeptal, jestli nevíš, je to kantor a tak je to profesní zájem. A dvaderova narážka není na zakladatele vlákna, nýbrž na marmala, neboť ty jeho nervi jsou skutečně obludné, nehledě na to, že jeho příspěvek je tak nějak mimo mísu...
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Astronomický kroužek

#7

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Šak dvadera sem také nezmiňoval...akorát od Martina mi to přišlo jakoby pochyboval nebo se mu nelíbilo, že iniciativa vzešla před angažováním astronoma...proto moje poznámka i k Marmalovi, že není důležité, jestli je to astronom, ale jestli bude mít nadšení...protože nadšení mnohdy předčí suchopárné znalosti...
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2856
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Astronomický kroužek

#8

Příspěvek od Homer »

Slovo "vznikající" chápu jako vyjádření procesu, který ještě neskončil a tedy kroužek nevznil. V tomto průběhu vznikání se shání astronom - až se sežene, proces založení kroužku skončí a ten bude konstituován. Může ovšem vzniknout i s vedením neastronoma, neboť i my, zdejší "astronomové" máme rovněž širokou škálu své odbornosti. Ten rozumí tomu, ten onomu, velmi málokdo všemu a dobře :-).
Vždyť je to obyčejná, slušná prosba, tak proč hned čeřit vodu...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astronomický kroužek

#9

Příspěvek od MaG »

Vůbec jsem nepochopil o co Jakubovi jde? Já jsem si prostě jen špatně vyložil slovo vznikající, kdy on asi žádný zatím nemají, zatímco já myslel, že tam právě začíná činnost a že jej zatím vede neastronom. Tak jsem se podivoval, že něco takového založili, když k ruce nemají astronoma.

Pokud jde o učitele za své praxe jsem se nesetkal s mnoha učiteli, kteří by rozuměli astronomii alespoň do té míry, aby neříkali úplné bludy. Bohužel mám i u fyzikářů opačné zkušenosti než Jakub, ale to je normální. Nikdo nejsme odborníci, ani já ne a tak je důležité být hlavně dobrý pedagog. Dobrý pedagog si ale základní fakta, která dětem předkládá ověří a pak může takový kroužek skutečně vést a věřím že i lépe, než leckterý astronom.

Protože jim nemohu pomoci, tak jsem si tak trochu posteskl. nemusím hned být pranýřován. Kdybych jim mohl pomoci, udělám to. Proto se taky snažím založit kroužek tady v Jablonci, protože cítím, že tam budu nejužitečnější a budu dělat to, co umím.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7202
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Astronomický kroužek

#10

Příspěvek od Artaban »

To MaG: Přeju ti ať se ti podaři ten astro-kroužek založit. Taky jsem byl ještě za totality vedoucim as. kroužku. Moje zkušenost je, že je lepši tam mit starši děti tak od 5 třidy. Děti mladši maj problem si třeba představit vzdalenost Země- Měsic a že světlo ji překona za vteřinu a kousek atd.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Astronomický kroužek

#11

Příspěvek od MaG »

Míval jsem kroužek na škole - ale přetransformoval jsem ho na technický, o ten je větší zájem. Teď doufám, že když to bude nejen pro děti z mé školy, že by byl zájem větší. Pravda, stačí mít tak 4 - 6 dětí a je to možná ideální stav, ale nechám se překvapit. Předběžně jsem se dohodl, že to rozjeem od září 2010. Teď mám dost jiných aktivit, které mi taky dají zabrat :)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Marmal
Příspěvky: 85
Registrován: 14. 10. 2009, 17:17

Astronomický kroužek

#12

Příspěvek od Marmal »

To Algol77 (Jakub Koukal) :

Máš pravdu, něco jsem napsal a vůbec sem u toho nepřemýšlel, omlouvám se, samozřejmě jak jsi psal že nadšení mnohdy předčí suchopárné znalosti je pravda.
Konečně jsem se sem vrátil, celou sezonu jsem se venoval stormchasingu a stavbě teamu. Tak zase doma :) Ale stormchasingu se věnuji už naplno :), ale astronomii se nadále také budu věnovat, bohužel v menší míře.
Odpovědět