TSC/SKY NEWTON 6” 150/750mm

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fuli
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 08. 2009, 12:24

TSC/SKY NEWTON 6” 150/750mm

#1

Příspěvek od Fuli »

Ahoj, uvažuji o koupi tohoto dalekohledu:
TSC/SKY NEWTON 6” 150/750mm EQ-3-2M DAMD http://www.celestron.cz/dalekohledy/ast ... ontaz.html
Máte s ním někdo zkušenosti? Pozoruji měsíc a planety, ale chtěl bych i nějaké DSO. Líbí se mi pohon montáže, protože bych chtěl časem zkusit i fotografování.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 18573
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

TSC/SKY NEWTON 6” 150/750mm

#2

Příspěvek od MMys »

150/750 není špatný, i na foto by to šlo. Ale pokud uvažuješ o focení, posadil bych to alespoň na montáž CG5, EQ5 nebo podobnou.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět