Ustavení azimutální GoTo montáže
Ustavení azimutální GoTo montáže
Jestli to dobře chápu, tak Nexstar SE je schopný najet i na první hvězdu ? To CPC neumí, nebo alespoň si to myslím, že ne.
Celestron CPC 1100; LUNT H-alfa 35mm; Megrez 72; Triedr KOWA Genesis 8x33, okuláry Vixen LVW 41, Hyperion Aspheric 31, Hyperion 24,Hyperion 13,Morpheus 17,5 Morpheus 9.
Ustavení azimutální GoTo montáže
Jestli to dobře chápu, tak Nexstar SE je schopný najet i na první hvězdu ? To CPC neumí, nebo alespoň si to myslím, že ne.To určitě ne, ovladač je stejný a SW také - to je asi jen nějaké nedorozumění. Tahle podrobná příručka http://www.nexstarsite.com/download/man ... sGuide.zip popisuje všechny GoTo systémy Celestronu a nic takového tam není...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis 
- MMys
- Příspěvky: 18573
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
Ustavení azimutální GoTo montáže
Aha, koukám na to. Všechny určitě ne. Evidentně je to pro polo a plné vidlice jiné než pro paralaktiky. Třeba CG5 natočíš do výchozí polohy (označené indexy) a na první hvězdu jede sama.
To tady skutečně chybí. Je tam buď ustavení na slepo na tři libovolné jasné objekty, nebo na dvě hvězdy s tím že první musíš najít ručně.
U toho ustavení na 3 jasné objekty zmiňují ustavení trojnožky vodorovně, ale vysloveně píší, že nemusí být nijak přesné a nemá prý vliv na následné GO-TO + tracking. (což je samozřejmě jasné a tvrdíme to od začátku).
To tady skutečně chybí. Je tam buď ustavení na slepo na tři libovolné jasné objekty, nebo na dvě hvězdy s tím že první musíš najít ručně.
U toho ustavení na 3 jasné objekty zmiňují ustavení trojnožky vodorovně, ale vysloveně píší, že nemusí být nijak přesné a nemá prý vliv na následné GO-TO + tracking. (což je samozřejmě jasné a tvrdíme to od začátku).
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Ustavení azimutální GoTo montáže
Aha, koukám na to. Všechny určitě ne.Ano, sorry, vypadlo mi z toho "všechny azimutální"...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis 
- MMys
- Příspěvky: 18573
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
Ustavení azimutální GoTo montáže
No je to zvláštní, naivně jsem předpokládal, že řídící systém je univerzální, v jádru stejný pro EQ i AZ montáže (když i vidlice lze provozavat v EQ módu).
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Ustavení azimutální GoTo montáže
Tak jsem se koukal do originálního návodu k CPC a je to skutečně shodné. V tom podrobném návodu vytvořeném p. Swansonem totiž chybí postup ustavování v EQ módu. V originálním návodu to je a tubus se musí zorientovat (v deklinaci pomocí značek na vidlici, v hodinovém úhlu musí tubus mířit na Meridián) a pak dalekohled najede na první hvězdu sám...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis 