Astro Web - svet asteroidov a komét

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stefan K
Příspěvky: 149
Registrován: 09. 06. 2009, 12:47
Bydliště: Nove Zamky
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Astro Web - svet asteroidov a komét

#1

Příspěvek od Stefan K »

Mám pol roka web stránku - www.skaw.sk - Astro Web - svet asteroidov a komét.  Viem, že nie je to žiadny originálny názov, ale nič lepšieho ma vtedy nenapadlo, keď som to dával dokopy.  

Postupne tam dopĺňam nové veci, ale rád by som poznal názory z fóra, či idem dobrým smerom, a či vôbec pre niekoho takýto obsah môže byť zaujímavý a užitočný.  

Stefan
-------------------------------------------
"Ten pohľad ... je ďaleko to najvznešenejšie čo nám astronómia poskytuje."   Edmund Halley

www.skaw.sk - svet asteroidov a komét
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

Astro Web - svet asteroidov a komét

#2

Příspěvek od ceres »

Nuz, davno sa mi to nestalo - som nadseny! Aby som to vsak rozviedol na drobne, tak to rozdelim na dve casti:

1. stranky - na prvy pohlad nie je jasne, ze ide o prezentaciu vlastnych objavov a manual, ako na to. To je totiz na tom celom to NAJ. Cize by som trochu pomenil logiku stranok a viac "predal" podstatu. A tiez by nezaskodilo trochu sa pohrat s css stylmi, je tam par zadrhelov, ktore sa mne osobne nepacia

2. objavy - to je naozaj uzasne! Ked si pozriem to mlatenie prazdnej slamy tu na AF pocas poslednych zamracenych dni a vidim takuto robotu (86 objavenych planetok za 3 roky!), tak musim dat len klobuk dolu Gratulujem a drzim palce, aby vydrzalo to nadsenie, ktore je z tych stranok citit.

Ked to teda zhrniem, je to super, len treba akcentovat podstatu (= najdi si svoju vlastnu planetku/kometu) a pripadne z toho urobit cosi ako referencnu "kucharku"...
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
Stefan K
Příspěvky: 149
Registrován: 09. 06. 2009, 12:47
Bydliště: Nove Zamky
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Astro Web - svet asteroidov a komét

#3

Příspěvek od Stefan K »

Ďakujem za pochvalné slová.  :)  a pokúsim sa zapracovať pripomienky.

Práve finišujem s "návodom" ako si nájst vlastnú planétku, na stránke to ešte nie je úplne podľa mojich predstáv, hlavne čo sa týka obrázkov a zrejme tam stále možno nájsť i zopár prehliadnutých preklepov.  Možno by stálo za pokus dať sem na fórum samostatnú tému "objavte si svoj asteroid" ...



Stefan
-------------------------------------------
"Ten pohľad ... je ďaleko to najvznešenejšie čo nám astronómia poskytuje."   Edmund Halley

www.skaw.sk - svet asteroidov a komét
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

Astro Web - svet asteroidov a komét

#4

Příspěvek od ceres »

Nuz, nielen sem na AF, mozno by stalo za to urobit stranky s navodmi, ako objavit na oblohe cokolvek (napriklad priamo od pocitaca mozno objavovat okrem NEAT-planetok aj SOHO-komety a istotne sa da v archivoch hladat vela inych zmien - premenne hviezdy, supernovy a pod...
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

Astro Web - svet asteroidov a komét

#5

Příspěvek od baranka »

Nádherné stránky a na ten návod se těším ,musím se přiznat nepochopil jsem skoro nic(potřebuji blbuvzdorný návod)
Newton 114/900
Uživatelský avatar
Stefan K
Příspěvky: 149
Registrován: 09. 06. 2009, 12:47
Bydliště: Nove Zamky
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Astro Web - svet asteroidov a komét

#6

Příspěvek od Stefan K »

No konečne sa mi podarilo dokončiť návod na hľadanie nových planétok v archíve SkyMorph a už je to na webe: www.skaw.sk ,
v sekcii Poradňa, článok Objavte planétku.

Takže, kto má odvahu si to vyskúšať, hor sa do lovu a veľa trpezlivosti i štastia!  

A asi otvorím nové vlákno na AF na toto téma ...


Stefan
-------------------------------------------
"Ten pohľad ... je ďaleko to najvznešenejšie čo nám astronómia poskytuje."   Edmund Halley

www.skaw.sk - svet asteroidov a komét
Uživatelský avatar
Koblizek
Příspěvky: 258
Registrován: 28. 03. 2004, 23:39
Věk: 46

Astro Web - svet asteroidov a komét

#7

Příspěvek od Koblizek »

Tak to není vůbec špatný nápad! To je přece paráda! Dobrý způsob využití času zvlášť v zimním období za nepříznivého počasí. I když rozjezd na AF může být poněkud pomalejší, ale třeba se mýlím a rád bych!

Přiznám se, že stránky s tímto zaměřením činnosti jsou pro mě něco zcela nového a bezpochyby zajímavého. Budu sledovat. A jak říká Ceres, asi by se tam dalo najít ledacos jiného.
T-S 125/975mm DUBLET APO redukce na 780mm; C2-12000A
Uživatelský avatar
Stefan K
Příspěvky: 149
Registrován: 09. 06. 2009, 12:47
Bydliště: Nove Zamky
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Astro Web - svet asteroidov a komét

#8

Příspěvek od Stefan K »

Pomaly sa blíži 1 rok od vytvorenia tejto stránky a rád by som trocha bilancoval - s Vašou pomocou.

Zopár z Vás sa vyjadrovalo k mojej stránke po jej spustení a som zvedavý i na ďalšie názory:

- našli ste na stránke užitočné info okrem toho, že môžete sledovať výsledok mojej "astro-polovačky"?
-  vraciate sa na stránku a ak áno kvôli čomu?
- čo by som mohol/mal pridať, prípadne zlepšiť?

Za spätnú väzbu vopred ďakujem!!!

Stefan
Stefan
-------------------------------------------
"Ten pohľad ... je ďaleko to najvznešenejšie čo nám astronómia poskytuje."   Edmund Halley

www.skaw.sk - svet asteroidov a komét
Odpovědět